Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

Před hodinou, vaclav685@gmail.com napsal:

Zdravím, tak jsem si pořídil Octavii 3. Také se mi zdálo že svítí málo. Při výměně pneu na zimní, jsme koukli na světla přes regloskop a byla nastavená cca 1 cm pod rysku. Imbusem přizvednuta a teď to svítí parádně.

Octavia.jpg

Mondeo.jpg

Regloskop.jpg

 

Můžeš sem hodit fotku s detailem, kam jsi strčil ten imbusák? Asi sem slepej, ale já tam žádné štelování nenašel a doposud jsem měl zato, že štelování je možné pouze přes komunikaci s ŘJ. Předpokládám, že píšeš o LEDkách a nikoliv xenonech. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už léta jezdím do servisu SPŠD dopravní v Masné. Je to v centru Prahy, mám to za barákem. Před přizvednutím mi to také svítilo na nárazník. Mám to takhle 14 dní a jěště se nestalo že by mi někdo probliknul.

Přiznám se, že nevím kde to šteloval. Zítra s ním budu mluvit tak se zeptám.

Editováno: , autor: vaclav685@gmail.com
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bubaq Presne muj pripad :D Minuly tyden, jsem byl v sevisu kvuli netesnosti oleje ... pridal jsem pozadavek jestli by mohli ZKONTROLOVAT svetla jestli by se nedali prizvednout ... Co ti mamlasove neudelaji? ... vyresetuji svetla na tovarni nastaveni a svitily zas do zeme ... samemu pekelniku Lucifrovi ... 
Tak, ze jsem sel znova vcera reklamovat, jestli si delaji srandu, ze jsem chtel jenom zkontrolovat svetla po pripade prizvednout kdyby se dali ... 
Tak opet sli merit a nastavovat pres ten jejich slavny regloskop po 10min pan technik vyleze a ze nechape proc to tak sviti do zeme, kdyz podle regloskopu to sviti tak jak ma ... ale, ze i tak mi je trochu nad "limit" prizvedli ... 

Je to o neco lepsi, ale ani nahodou to nesviti tak, jak pred tim tovarnim nastavenim ... Tak jsem se nasral sehnal kontakt na slovenskeho znameho ktery dela v slovenskem autorizaku skoda a necham to jemu, ktery nebude snad delat povyky, ze to nesviti podle regloskopu ... Protoze, nevim podle ceho to delaji jestli podle nejakych za*ranych norem ..... ..... ale proste podle regloskopu, kdyz to nastavuji tak to sviti na PIKACU!!! 

Dva servisy jsem prosel a uz tam ani nepachnu ... zacinam hledat treti ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že moderní regloskop vypadá nějak takhle. I tam píšou, že to umí LED světlomety...


https://www.siems-klein.cz/produkty/regloskopy/7-maha-vas-621-001-regloskop-pro-vw-s582610817

 

 

Což možná bude ten problém. Že na zařízení, které na to nebylo nikdy dělané a je na hranici životnosti, zkouší měřit relativně novou technologii...

 

 

regloskop.jpg

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes světla konečně nastavená dobře. Vykašlal jsem se na servisy ŠA kde jsou neochotní a nemají zájem něco změnit a jel do AutoKelly kde s nastavením a ochotou neměli žádný problém. Zde jsem byl přímo u nastavení na dílně na rozdíl od servisů ŠA. Překvapilo mě, že při nastavení na regloskopu dle rysky najednou světla svítí mnohem dále. Dosvit je takový, že není vidět ostrá hrana konce dosvitu ( ztrácí se v dálce ) a  pokud jedu za druhou Octavii, svítím nad SPZ. Teď konečně svítí světla tak jak mají. ( nikoho neoslňuji, nikdo na mě nebliká )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, xx30 napsal:

Tak dnes světla konečně nastavená dobře. Vykašlal jsem se na servisy ŠA kde jsou neochotní a nemají zájem něco změnit a jel do AutoKelly kde s nastavením a ochotou neměli žádný problém. Zde jsem byl přímo u nastavení na dílně na rozdíl od servisů ŠA. Překvapilo mě, že při nastavení na regloskopu dle rysky najednou světla svítí mnohem dále. Dosvit je takový, že není vidět ostrá hrana konce dosvitu ( ztrácí se v dálce ) a  pokud jedu za druhou Octavii, svítím nad SPZ. Teď konečně svítí světla tak jak mají. ( nikoho neoslňuji, nikdo na mě nebliká )

Prosím kde v AK jsi byl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, xx30 napsal:

.....pokud jedu za druhou Octavii, svítím nad SPZ. Teď konečně svítí světla tak jak mají. ( nikoho neoslňuji, nikdo na mě nebliká )

 

Svítíte nad SPZ u oktávky. Co na to říct? 

Divím se, že se s tím chlubíte. Je to sice prakticky nereálné, ale potřebujete přijít o techničák, aby Vás to vrátilo do reality a více vzdálilo od naprosté lhostejnosti (i když to může být vrozené). 

Na druhou stranu je dobré vědět, že v autokelly si nemám nechat ani nafoukat kola. Tipuji, že bych odjel s koly na 3.5 barech a ještě by mě tvrdili, že je to správně, je to přeci napsáno na kole jako max. tlak. :-). 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím svícením nad SPZ je to dle mého názoru jen takové blábolení a definice něčeho neurčitého, vzhledem k tomu, že záleží na zatížení té Octávky přede mnou a přesné vzdálenosti mezi vozy....

Dle mého názoru, pokud je tu řeč o subjektivních pocitech, důležité a podstatné jsou pro použitelné nastavení LEDek dvě věci. Před vozem na silnici nesmí být za jízdy jasně vykreslené rozhraní den-noc a nesmí na mě blikat každé desáté auto. Na mě bliklo za poslední dva týdny (cca 2500km) auto 2x, a to vždy, když jsem nestlumil včas. A vidím teď v noci opravdu velmi dobře, bez strachu při 90ce, co bude po 17metrech na silnici.

Pokud je pravda, co mi v servisu řekli a následně na můj požadavek porušili, tak horní předepsaná poloha světel je prostě nedostatečná.

 

...a jinak... Autokelly objíždím vždy véééélikým obloukem... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja skusenot je ze tiez z vyroby na 03 facelift svietili svetla strasne nizko. V servise to vyskusali a povedali ze ano museli ich nastavit vyssie.

 

a co sa tyka oslnovania led svetiel na dopravne znacky tak mne sa stalo ze na ceste mimo obce v noci na dialkovych osvietilo znacky ktore ukazovali ostrejsiu zakrutu tak mi automaticky vyplo dialkove lebo senzor zaznamenal svetlo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidel sem jedinnej FL, kterej by z vyroby svitil tak jak ma, bohuzel. Pokud nekdo tvrdi opak, tak proste keca. Prijde mi, ze v tech servisech maji na ty LEDky ty regloskopy nejak debilne postelovany, nebo s tim pracuji nejak debilne, jinak to nepobiram.

 

A metoda mereni horni hrany dle vepredu jedouciho vozidla a jeho SPZ je fakt usmevna, pardon.. :D

 

Ochota SA servisu obecne jde do kytek, pokud tam clovek nema nekoho znameho tak je to bez sance na cokoliv nestandartniho.

Znamemu pomohlo jim proste rict, ze zkratka trva na postelovani o fous vejs nez je na horni rysce regloskopu a pokud jim to dela problem, da ty penize za praci nekomu jinemu.. a udelali to. A opravdu neoslnuje proti jedouci vozidla.

Editováno: , autor: M_ike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Clerfayt napsal:

Divím se, že se s tím chlubíte. Je to sice prakticky nereálné, ale potřebujete přijít o techničák, aby Vás to vrátilo do reality a více vzdálilo od naprosté lhostejnosti (i když to může být vrozené). 

Chce si to přečíst i to co je před tímto vytržením z textu. Psal jsem mimo jiné, že mi byly světla nastavené dle rysky v regloskopu, tedy dle norny ( nesvítí nad rysku ) a že mi konečně  svítí dobře ( ne 20 m před auto, jak to umí nastavit ve ŠA ). To že svítí nad SPZ druhého auta neznamená, že bylo dle toho nastaveno a že někoho oslňuji, bylo to jen konstatování ( horní čára osvětlení je hluboko pod zadními okny aut - všech a u protijedoucích aut je horní čára osvětlení na nárazníku ) zatím na mě nikdo neblikal .

.... nad braním techničáku a lhostejnosti atd ..... bych se asi pozastavil ( myslím, že nejste ten kdo by měl někoho soudit )

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, xx30 napsal:

...jak to umí nastavit ve ŠA ...

 

Jen bych opakovaně připomněl, že Š.A. za nastavení FullLED neodpovídá (nechci se pouštět do nějaké právní debaty, zda-li či není to jejich povinnost), ale tato povinnost je přenesena (asi smluvně) do rámce předprodejního servisu prodávajícího autosalonu. Ty na to až na výjimky kašlou (vč. takových obrů jako Porsche Plzeň apod.), a dříve jim to procházelo, protože u halogenů a xenonů nebylo rozhraní světlo/tma tak velmi ostré jako právě u FullLED. U těch předchozích technologií světlo trochu "zacourávalo" i za nastavené meze, a špatné nastavení se tak neprojevilo. A je možné, že to předtím Š.A. již ve výrobě nastavovala, u FullLED ale nyní ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt si myslím, že to je tím, že drtivá většina servisů má regloskopy z roku X, který dost dobře neumí odměřit LED technologii. Což patrně vůbec netuší...

 

https://www.maha-cz.cz/cz/reference/hlavni-produkty/regloskop/

 

 

 

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U třech velkých autosalonů jsem dotazoval jejich výše zmíněnou povinnost nastavení FullLED v rámci předprodejního servisu (jak mě sdělila Š.A., a jeden jediný, malý autosalon), u všech těch třech velkých autosalonů s mnoha pobočkami mě jejich vedoucí prodeje potvrdil, že o ničem takovém netuší (!)...

Co dodat:feve: Ti co to dělají, tak ještě pravděpodobně špatným regloskopem, to souhlasím.

Výsledek ? Nu také jsem zatím nepotkal nikoho, který by měl nové auto se správně nastavenými FullLED světly, to je tristní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...