Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

@Maverick - což je právě asi ten problém, který možná soudruhům unikl. U mlhovek je myslím rovněž důležité, aby svítily i široce do stran, což bylo právě perfektní u O2FL i jiných aut, ale u O3FL do vypadá, že konstruktérům stačí to, že zeširoka svítí jen fullLED. Jenže to tovární LED modrobílé světlo se na mlze, hustém dešti či sněžení zastaví a bude odrážet, na rozdíl od velmi, velmi žlutého, které tím krásně "prolézá"...

 

Prostě to vypadá tak, že nikoho ve Škodě (resp. dodavatelů osvětlení) asi nenapadlo, že by si uživatel mohl mlhovky osadit jinými, účinnějšími (a tím nemyslím ani tak intenzitu, ale spíše barevnou teplotu) zdroji světla, která jsou pro mlhu apod. vhodnější...:blink: 

 

Obecně by LED mlhovka toho moc neřešila (vyjma životnosti a spotřeby), pokud by nebyla současně i správně barevně řešena, jako např. Nokya LED FOG LIGHT BULB (jsou i v H8, resp. Osram H16) :specool:

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@omicron Ale jo, plne souhlasim, ale s vymenou zarovek/zdroju v mlhovkach asi nikdo nepocita a uprimne, procento zakazniku, kteri to skutecne udelaji, se blizi nule.

Nicmene LED vcetne bileho (~5000K) svetla je dnesni trend a nikdo vhodnost zluteho svetla neresi. Staci se podivat na premiove znacky a rozsirenost LED mlhovek v jejich modelech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Maverick napsal:

@omicron ...vymenou zarovek/zdroju v mlhovkach asi nikdo nepocita a uprimne, procento zakazniku, kteri to skutecne udelaji, se blizi nule.

Nicmene LED vcetne bileho (~5000K) svetla je dnesni trend a nikdo vhodnost zluteho svetla neresi. Staci se podivat na premiove znacky a rozsirenost LED mlhovek v jejich modelech. 

 

Možná tak u nás a okolí (to řeší jen někdo, a obávám se, že většinou z neznalosti), v zemích, kde jsou povětrnostní podmínky horší (mlha, sníh, déšť) to samozřejmě řeší, i proto ten trh s takovými zdroji existuje. Světlo K4000 a výše je do mlhy zcela nevhodné, protože se od rozptýlené vody odráží, to jen na okraj. A chápu (a jsem rád), že světlo s K5000 a více se používá po hlavní osvětlení, to je rozdíl, ale o něm řeč nebyla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@omicron Uz kdyz jsem mel rapida, tak funkcnost mlhovek byla naprosto katastrofalni (coz potvrdi i @Maverick). Corner - k prdu a v mlze to oproti F1/2, O2, Roomsteru bylo take nic moc (nicmene lepsi nez nic).

U O3 je corner a i samotna mlhovka se svitivosti (tzn funkcnosti) jeste horsi nez u zmineneho rapida. A facelift to ocividne poslal k sipku uplne.

Editováno: , autor: M_ike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, omicron napsal:

Možná tak u nás a okolí (to řeší jen někdo, a obávám se, že většinou z neznalosti), v zemích, kde jsou povětrnostní podmínky horší (mlha, sníh, déšť) to samozřejmě řeší, i proto ten trh s takovými zdroji existuje.

O tom se asi muzeme dohadovat do nekonecna. Drive jsem travil hodne casu ve Skandinavii, kde si, rekl bych, spatnych povetrnostnich podminek v roce uziji docela dost. A ze by tam nejake vetsi procento aut jezdilo se zlutyma (tedy vymenenyma) zarovkama v mlhovkach jsem si nevsiml. Ja mam spis pocit, ze se tyto zarovky dnes vice pouzivaji jako forma tuningu a odliseni se, ale dolozit to nemuzu.

 

Světlo K4000 a výše je do mlhy zcela nevhodné, protože se od rozptýlené vody odráží, to jen na okraj. A chápu (a jsem rád), že světlo s K5000 a více se používá po hlavní osvětlení, to je rozdíl, ale o něm řeč nebyla.

Netvrdim nic jineho a plne souhlasim, jen proste dneska nejakych 2300K do mlhovek nikdo z vyrobcu neresi. Pritom by to asi technicky nebyl problem ani pri pouziti LED zdroje.  Typicky zakaznik neznaly problematiky ovsem pozaduje LED s bilym svetlem - to je jedine vysvetleni, ktere me napada.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Maverick napsal:

Mel jsem konecne moznost se projet s OIII FL, ktera nove pristala u nas v rodine.

 

Musim rict, ze ucinnost LED svetel me nadchla. Jak potkavaci, tak dalkove. Kdyz to srovnam se svym SIII a jeho bixenony, je to o řád nekde jinde. Alespon subjektivne hodnoceno. Stejne tak staticke prisvecovani do zatacek ma vetsi smysl/ucinnost, nez corner funkce mlhovek. Tu bych uz kompletne vynechal.

 

Za me tedy :palec2: LED svetlum OIII FL.


:D .... snad se jednou i ja dockam, ze to tu napisu, ze me LED svetla nadchla .... :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, M_ike napsal:

@omicron Uz kdyz jsem mel rapida, tak funkcnost mlhovek byla naprosto katastrofalni (coz potvrdi i @Maverick). Corner - k prdu a v mlze to oproti F1/2, O2, Roomsteru bylo take nic moc (nicmene lepsi nez nic).

U O3 je corner a i samotna mlhovka se svitivosti (tzn funkcnosti) jeste horsi nez u zmineneho rapida. A facelift to ocividne poslal k sipku uplne.

Tak s tim mohu beze vseho souhlasit, byt s Fabiemi a Rapidy zkusenosti nemam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta pujcena je take O3FL s FullLED ?


Jinak v techto stale zamlzenych dnech jsem prakticky dosel k tomu, ze mlhovky na O3FL jsou v podstate jen hloupa a neucinna siditka, nevim zda-li to tak je i u O3 v predFL, ale takovou katastrofu jsem opravdu necekal. Jsou uplne k nicemu...:(

 

Kdyz to srovnam (a to ani opravdu nejde) s mlhovkami v O2FL, tak je to naprosto neuveritelne, toho si vsimla okamzite i manzelka. 

 

Nechapu, proc toto Skoda udelala a zanedbala, opticka konstrukce mlhovek v O3FL je zoufala :blink: A pro rypaly, mam v nich velmi ucinne mlhove zarovky Nokya HyperYellow, ta tovarni halogenova blikatka jsou asi urcena jen pro odporovou zatez obvodu hlidani zarovek... Neni treba dodat, ze bile LED svetlo hlavnich lamp s vysokou barevnou teplotou je do mlhy uplne nevhodne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt zajímavé, že je víc aut co mají ty světla špatně nastavené/seřízené. Bůh ví kolik lidí s tím bude jezdit a nebude to řešit. Mě to svítí celkem obstojně, ale taky si to raději nechám zkontrolovat regloskopem. Kdyby tam byl minimální prostor pro přizvednutí, bylo by to zase ještě o kousek lepší. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli to bude svítit blbě, přizvednu to sám. Pravda, že nevim jestli se to přizvedává diagnostikou, nebo šroubem? U mašeho  toleda jsem musel taky světla seřídit. svítili  totálně do šitu.... nebylo vidět ani na značky

Editováno: , autor: Clerfayt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mi volali ze servisu, ze si muzu pro auto prijit, kdyz jsem se ptal co stemi svetlami delali, tak, ze mechanik nastavil je pres diagnostiku na tovarni nastaveni, tak jsem kuva s prominutim zvedav, jak to bude sviitit a jestli tam v pondeli nepojedu znova, to uz bych tam asi delal fakt kraval ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualni hlaseni ze servisu :D ... Byla tam nejaka chyba, pres diagnostiku odstranili, podle mereni a vseho maji svitit tak jak maji, uz jsou tam taky ztoho bezradni ... jestli nebudou svitit tak jak pujcena octavka, tak se mam v pondeli vratit a bude se dale hledat pricina ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...