Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

V 22. 1. 2019 na 16:03, Macouch napsal:

Řešil jsem krátký dosvit ledkových světel na nové O3. Sdělil jsem bratranci, který řediteluje autorizovanému salonu ŠA, jestli by to chlapi nepoštelovali. Dostali přesné instrukce, prohnali to diagnostikou a možná doštelovali regloskopem, ale to nevím. Celá tato operace byla vyčíslena na 400,- se 100% slevou. Světla teď svítí odhadem tak o 20 metrů dál bez zjevné ostré hrany světlo/tma. Asi to i trochu přizvedli.

Přesně stejná zkušenost, ale se statickými LED světlomety v Golf VII (2018). Na požádaní upraveno a hrana se ztratila taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

 

kupoval jsem jete auto a do ted jsem nepochopil, k cemu slouzi nastaveni adaptivnich svetlometu... mam:

Octavia III RS kombi, 2.0TDI DSG 135kW r.v. 2017

a v nastaveni jizdniho rezimu v polozce individual muzu zvolit nastaveni adaptivnich svetlometu. Na vyber jsou moznosti: Normal, Eco a Sport.

 

Zkousel jsem v noci na prazdne silnici prepinat mezi rezimy, v rychlostech 50, 70 a 110km/hod ale ani pri jedne z rychlosti a ani pri jednom z rezimu jsem nerozpoznal rozdil ve sviceni prednich ledkovych svetel. K cemu tedy toto nastaveni slouzi? co se tim vubec nastavuje a jake chovani pak v jednotlivych rezimech mohu ocekavat? Ani na intenretu jsem o tom nic moc nenasel :) Dokonce i v oficialnim manualu pisou jen to, ze se tim nastavuje charakteristika LED svetlometu ale jak to uz neuvadeji...

 

Dekuji za odpovedi.

 

Tom

Editováno: , autor: antiS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Měl jsem teď půjčenou předváděcí Octavii s Full Led světlama. Byla úplně nová. Při převzetí měla najeto 89km. Taky mi přijde, že potkavací nesvítí moc daleko. Ptal jsem se prodejce jestli v rámci předprodejního servisu světla nastavují a řekl mi že ne, že je to tak nastavený od výrobce. Ale i tak jsem si do svojí objednaný Octavie Combi přiobjednal Full Led světla a uvidíme. Na fotce je vidět jak ty světla svítili. 

svetla octavia.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z fotky nedokážu posoudit, jestli je to málo. Nezdá se mi to až tak špatné. Teoreticky by měli v rámci předprodejního servisu světla zkontrolovat. 

Jediná možnost jak zjistit jestli svítí dobře je změřit vzdálenost osvitu v porovnání s vozem který má světlomety seřízeny přesně podle postupu schváleného automobilkou. 

Případně si je nechat seřídit v AS. V některých to udělají zdarma, někde se za to platí. 

Soudit podle těch, jenž si nastavují sklon sami svépomocí doma je nesmysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, VojtaCZ napsal:

Měl jsem teď půjčenou předváděcí Octavii s Full Led světlama. Byla úplně nová. Při převzetí měla najeto 89km. Taky mi přijde, že potkavací nesvítí moc daleko. Ptal jsem se prodejce jestli v rámci předprodejního servisu světla nastavují a řekl mi že ne, že je to tak nastavený od výrobce.

 

 

No to je docela tristní, když jsem to tady řešil před více jak rokem a půl, tak jsem uváděl, že mě při opravě nastavení FullLED ve velmi renomovaném autosalonu sdělili, že to mají prodejci nastavovat v rámci předprodejního servisu, protože to od výrobce není nastaveno NIJAK, resp. tak, jak to je po montáži na lince. Takže dodnes to někteří zcela ignorují?

Mě to tehdy také při prodeji nenastavil jiný, také dost renomovaný prodejce ☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No můj první dojem z té předváděcí octavie byl, že by to mohlo svítit trochu výš. Jet 90 na potkávací ve tmě mi nebylo úplně příjemný. Ale v noci jsem toho moc nenajel tak nebudu dělat předčasný závěry a uvidím až dorazí v říjnu moje auto a pak to budu kdyžtak řešit. 

Editováno: , autor: VojtaCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj.

 

Mám novou Octavii 3 FL L&K kupovanou v Auto Jarov a teď jsem jel poprvé v noci v úplné tmě a teda je to fakt bída, světla svítí hrozně dolů, alespoň oproti O3 před FL s bi-xenony. Volal jsem kvůli tomu do Jarova, co s tím přímo jejich technikovi a řekli mi, že to auto tam musím alespoň na jeden den nechat, že to budou muset dát na diagnostiku a zkontrolovat senzory apod., že tyhle světla již nelze seřídit manuálně. Tudíž mi z toho vyplynulo, že minimálně tenhle technik o tom asi nic neví vzhledem k informacím zde v diskuzi, tak se ptám, jestli nemáte někdo tip na nějaký servis nebo STK v Praze (nejlépe Praha 4, Vestec, Jesenice apod.), kde mi světla seřídí tak, aby svítila tak jak mají? :-) Nechce se mi ztrácet čas tím, že dám na celý den někde auto do servisu a oni mi pak řeknou, že je vše v pořádku a světla svítí jak mají, i když zcela jistě svítí moc dolů.

Editováno: , autor: lukasberan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, lukasberan napsal:

Ahoj.

 

Mám novou Octavii 3 FL L&K kupovanou v Auto Jarov a teď jsem jel poprvé v noci v úplné tmě a teda je to fakt bída, světla svítí hrozně dolů, alespoň oproti O3 před FL s bi-xenony. Volal jsem kvůli tomu do Jarova, co s tím přímo jejich technikovi a řekli mi, že to auto tam musím alespoň na jeden den nechat, že to budou muset dát na diagnostiku a zkontrolovat senzory apod., že tyhle světla již nelze seřídit manuálně. Tudíž mi z toho vyplynulo, že minimálně tenhle technik o tom asi nic neví vzhledem k informacím zde v diskuzi, tak se ptám, jestli nemáte někdo tip na nějaký servis nebo STK v Praze (nejlépe Praha 4, Vestec, Jesenice apod.), kde mi světla seřídí tak, aby svítila tak jak mají? :-) Nechce se mi ztrácet čas tím, že dám na celý den někde auto do servisu a oni mi pak řeknou, že je vše v pořádku a světla svítí jak mají, i když zcela jistě svítí moc dolů.

 

Ahoj,

 

já si nechal cca před rokem LED světla seřídit v rámci 30.000 km prohlídky v Auto Brejla ve Vestci. Před seřízením na tlumená světla dosvit cca 20 m, po seřízení 50 m. To už je OK a na ježdění v noci se dá říct i těším :-)

Neseřízení světel považuji za nepochopitelné selhání výrobce a prodejců. A je smutné, že za těch několik let, kdy si na to stěžují takřka všichni majitelé ne zrovna levných LED světel s tím nikdo nic neudělal a ani to evidentně nikoho nezajímá. Jen mne to utrvzuje v mém názoru na Škodovku, často padající a sekající se infotainment nikdo neřeší, přeskakující a vrzající zrcátka raději prohlásili za vlastnost, spousta odfláklých detailů, atd. Ale ono je to dnes bohužel stejné u jakékoliv značky :-(

Jsem moc zvědavý, jak to bude příští rok vypadat se seřízením matrix světel u nových oktávek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, dalsi adept kdy technik STK vi vic nez vyrobce. Zakladni nastaveni nic, takze spravne serizeni taky nic. I lampa na A6, nebo MB ma imbusy, ale pro serizeni se musi nastavit do zakladniho nastaveni. 

 

STK ma kontrolovat zda vozidlo neoslnuje, max. serizovat halogenove svetla podle EHK 48, coz nedelaji, protoze o tom nic netusi. 

  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, imbusem to jde, ovšem není to rozhodně správný technologický postup a nejspíš to bude i tak špatně nastaveno. No hlavně že ti to svítí jak chceš. Bohužel mě tento přístup ani moc nepřekvapuje, vzhledem k tomu jak je tristní číst zde, že si s tím často ani v autorizovaných servisech neví kolikrát rady. 

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, tak... Ja som bol nastavovať na 2x...

Prvýkrát to svietilo super, pokiaľ sa úplne nezotmelo - to som svietil na veverky a vyblikaný som bol jak superstar po finále...

 

Druhý deň ráno telefón do servisu - okamžite príďte, musíme to preveriť... Jasnačka, do servisu 50km,ale našťastie som mal cestu okolo...

Výsledok - technik zabudol dať do základnej polohy, za čo bol exemplárne pokefovaný a ja som schytal ospravedlnenie... Ale teraz to svieti tutovo a nikto mi nebliká...

Ponaučenie : len imbusom to nenastavíš - potrebuješ diagnostiku a nivelizovanú podlahu, inak si koleduješ o prúser. Ak niekto tvrdí opak, nevie o čom hovorí...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Patrik1971Volovina, mne svietila každá strana šrégom (rozumej niekam inam), takže len namontovali svetlá tak ako prišli do fabriky. Po prvom štelovaní svietili v ose, ale bohužiaľ dohora (vyššie som písal prečo). Až na druhý pokus to vyšlo (vieš kde sa dozvieš prečo).

Proste, vo fabrike to len namontovali, štelung hodili na dílerov, akurát im to zrejme zabudli spomenúť.

 

Ja nebyť tohto fóra by som doteraz žmúril potme jak vejr...

Našťastie u môjho dodávateľa sa k tomu postavili čelom, vrchný technik aj s vedúcim predaja si preštudovali toto vlákno a rozhodli sa konať na vlastnú päsť, keďže som bol prvý, kto sa na to sťažoval.

Ako to dopadlo, písal som vyššie...

 

S odstupom času mi potvrdili, že tieto ťažkosti sa vyskytli u všetkých typov s LED - Octa, Kodiaq, Karoq...

Editováno: , autor: stafa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po seřízení v servise. Změna oproti stavu před seřízením žádná a za cca 200kč. Zítra jedu na roční prohlídku a přemýšlím zda má smysl to nechávat zase kontrolovat když je to jen na faktuře a při 90km/h se na potkávací světla pomalu nedá jezdit

20190910_211325.jpg

20190910_211058.jpg

Editováno: , autor: martin špáta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Clerfayt napsal:

Na STK mají světla kontrolovat a případně seřídit. To taky udělali. Tečka. 

 

Samosebou to tu moralistům bude vadit, i když sami nemají ani ponětí k čemu ten základní mód je. Ale moc dobře vědí co jediné je   správně.

 

Potrefená husa se ozve, 5 let dělám pro výrobce světel ( Hella ), ročně mi projde školícím v CZ, SK a D mraky lidí, které učím jak fungují světla a jak se s nimi pracuje, tak lehce tuším, neřkuli vím co je a není třeba nejen teoreticky, legislativně ale dokonce i prakticky a odborně. 

STK je dozorový orgán, který nemá co seřizovat, zvlášť pokud neplní evropské ( závazné ) předpisy. Nejsem moralista, klidně světla nastavím vůči zdi, což legislativa povoluje, ale pánové na STK ( včetně centra služeb s Dekrou, které je zastřešuje) vůbec netuší o čem je řeč. Ano čest výjimkám, ale na tu jsem ještě nenarazil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, nikdo kromě tebe neví o co jde. To známe. 

Mimochodem, na STK je seřízení světel jediný "servis" na autě, co máš v ceně a mají ti ho udělat. 

Nevím kolik si seřizoval světel, ale diody konkrétně na OIII jdou nastavit skvěle. Vůbec nerozumím tomu, že je zde dehonestován každý, kdo si je seřídí sám, nebo dokonce někdo na STK.

Jestli víš hodně o světlech, tak poraď výrobci, jak má udělat, aby nesjížděla stejná auta z linky s naprosto rozdílně nastavenými světly, pak to tu nikdo na fóru řešit nebude. Osobně mám spíš dojem, že nebude problém se světly jako takovými, ale nivelace nějak netrefí pokaždé správný sklon

 

Už jsem viděl OIII, se seřízené v AS, co pálili potkávačkama neuvěřitelně nahoru. Holt asi chtěli mít nespokojeného zákazníka z krku, tak mu vyhověli... 

 

Celé je to jako s klokanem u 1.5 TSI. výrobce dobře ví kde problém, ale takticky mlčí a dělá z lidí voly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...