Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, JiVi napsal:

pro predstavu tech 20 metru jsou 4 octavie za sebou... 50 metru by jich bylo 10.. takovy dosvit zrejme bude, ovsem v tak nizke hladine, ze ji ridic nebude ani vnimat. Zkuste si vecer rozsviti svetla a dojit si na konec svetelneho kuzelu. Mozna budete prekvapeni.

Ja som si na ten koniec svetelného kužeľa došiel resp. na prechod svetlo-tma (ostrá hranica) a zameral ho laserovým diaľkomerom, vyšlo mi vtedy 22 m.

No a keďže podľa prepočtov to malo byť 70 m, dal som to reklamovať. Ako to dopadlo, som už písal, každopádne to pre mňa dopadlo dobre, aj keď na 2x. Som spokojný už temer rok...

 

Ináč, pri šošovkovej sústave je lúč svetla sústredený, dosvit je neporovnateľný s klasickou parabolou, kde je výraznejší rozptyl...

Editováno: , autor: stafa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OIII Fl jde nastavit na každém normálním regloskopu, jde dokonce i na zdi, je to jen o základním nastavení a pečlivosti mechanika.

 

Co na zdi nelze je DLA, Matrix a vicezdrojové světlomety, jako má například SEAT.


Jinak dosvit tlumenych světlometů má být okolo 55-65 m. 

 

EDIT:

 

sklon.jpg

Editováno: , autor: Krenstik
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Martin Bednář napsal:

stanmar: schválně omrkni a pak napiš, na jakém regloskopu to dělali. Tam může být taky zakopaný pes. Kámoš co prodává vybavení do servisů mi tvrdí, že na starém regloskopu není šance to pořádně vyštelovat. 

Martine, jejich regloskop jsem neviděl, ale podle vyjádření technika by to měl být schválený model přímo od automobilky - v autorizácích by měli mít schválené vybavení a přístroje od výrobce aut. Nejsem si tím úplně jist, ale myslím, že jim přímo nařizují čím to mají dělat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Krenstik napsal:

OIII Fl jde nastavit na každém normálním regloskopu, jde dokonce i na zdi, je to jen o základním nastavení a pečlivosti mechanika.

 

Co na zdi nelze je DLA, Matrix a vicezdrojové světlomety, jako má například SEAT.


Jinak dosvit tlumenych světlometů má být okolo 55-65 m. 

 

EDIT:

 

sklon.jpg

Takže som to vypočítal správne, vďaka za potvrdenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stanmar: Automobilka nějaké doporučení asi vydá. Otazka je, jak se s tím kde popasuji, jak s tim umi, atp.

Schválně jsem teď volal kámošovi: říká, že VW homologaci zatim regloskop dneska mít nemusi (ale to se muze brzo zmenit).
Na rozdil treba od mereni geometrie - bez homologace VW, ji mit dealer koncernu nemuze. To by pak nebyl.

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, JiVi napsal:

a jak to pak resi na STK?

 

 

Jednoduše, STK nemá co seřizovat světlomety, má kontrolovat, že vozidlo neoslňuje.

 

Navíc  u nově homologovaných světlometů není ani klasický 15° lom, ale ostrá hrana i v režimu tlumeného světlometu, tj. jsem strašně zvědavý jak se s tím pánové popasují, protože ani DEKRA ani centrum služeb které to primárně pro STK školí netuší, o čem je řeč. 

 

A regloskop se dneska z vybavení které je certifikované, mění na vybavení které musí mít předepsané vlastnosti, tj. servis VW group má větší volnost v nákupu, Na druhou stranu je Škoda poslední kdo nevyžaduje digitální regloskop a pořád si vystačí s např. VAS 5047, což je eqivalent toho zeleného, který nabízíme pro normální servisy.  
Jinak pro moderní inteligentní světlomety je potřeba matnice, která umí zobrazit referenční segment, dle kterého se jen SW zadává adaptační hodnota. Nicméně toto není případ O III FL a neměl by být ani u O IV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 9. 2019 na 21:32, martin špáta napsal:

Dnes seřízeno v servisním centru Kosmonosy. Před rokem seřízení bez změny,  ale dnes jsem si je nechal znovu zkontrolovat a svítí o mnoho lépe. První foto před seřízením, druhé po. 90 za úplné tmy se dá jet klidně jen na potkávací světla.

20190910_211325.jpg

20190911_211411.jpg

Super, tak gratuluji. Já už to dal třikrát do servisu a vždycky mi to vrátí, tak jako na první fotce. Už to vzdávám, nemám čas ani sílu pořád se s nimi o něčem dohadovat. U každé Octavie to bylo něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konecne mohu s radosti kostatovat, ze mam spravne serizene svetlomety a jsem presvedcen, ze dobre. To vse diky @Krenstik za coz mu jeste jednou dekuju!!

Prikladam i fotky pred a po serizeni, bohuzel to neni na stejne silnici, ale snad je na tom rozdil poznat. (omluva za kvalitu)

Pred:

IMG_20190511_214434.thumb.jpg.4d49f35b6b253e4175a4a6bf4eec01fc.jpg

Po serizeni:

IMG_20190917_220518.thumb.jpg.0495d2a5680aecda5dce9461fb042f9a.jpg

 

Po teto zkusenosti musim jenom potvrdit, ze v ramci serizeni svetel je nejdulezitejsi uvest svetla do zakladniho nastaveni a pak sestelovat podle regloskopu. Je opravdu smutne, ze velka cast skodovek o tom nema tuseni. (zkousel jsem to u nich trikrat a vysledek byl nanejvys prvni obrazek)

Myslim, ze se da jednoduse rict, kdo na svem aute pochybuje o spravnem nastaveni, tak na 99% to spravne serizene nema. Protoze ted by me nenapadlo pochybovat ani nahodou. Ostry prechod svetlo/tma zmizel a presunul se hadam daleko dopredu na zminovanych cca 60 m.

Clovek skoro nema potrebu prepinat na dalkove a v noci jezdit, radost. :-)

  • Líbí se mi 2
  • Díky 1
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, David C3 napsal:

To svítí jak Laserové světla :-) nemáš to už moc nahoru ? Sám mam LEDky ale tak moc mě to nesvítí :-)

 

Verim, ze je to to spravne maximum a nastaveno podle regloskopu, takze nemam zatim duvod pochybovat. A "problikavaci" terminologii zatim cca 100 km na okrskach bez jedine stiznosti. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...