Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

Tim vseznalkem s imbusem myslis patrne me.

 

Skoda, ze se vzmuses jen na podobne urazky, namisto, abys napsal, jak postupovat jinak v situaci, kdy 3 autorizovane servisy Skoda nastavily svetla tak, ze se s nima dalo v noci jet max 40 km/h.... Rad si jako vseznalek s imbusem necham poradit od nevseznalka bez imbusu.

Editováno: , autor: Bubaq
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nechapu otazku? ( P.S. to je jen brand pod kterym dneska delame regloskopy na trh, stejne jako diagnostiku a ADAS kalibrace. Realne ale patrime pod Hellu, ktera dela svetla pres 120 let)

Zbytek diskuze mi pripada zbytecny, i LED na OIII lze seridit jednoduse, nicmene s regloskopem je to presnejsi a bez diagnostiky vcelku dost nesmyslne, ale ano, panicke stesti funguje. Navic OIII ma ve velke casti pripadu hlavni svetla spatne serizene. To jsou fakta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes víkend jsem konečně opravdu otestoval světla po seřízení při jízdě v noci po okreskách a to je úplně jiná liga teď. Teď to konečně svítí, jak bych si představoval, krásně široko a dostatečně daleko a silnice je hezky osvětlená. Naprostá spokojenost teď. I když dálková světla svítí neskutečně (daleko a intenzivně, že se divím, že je to vůbec možné u tak základních LED světel), tak nemít asistent dálkových světel, tak je snad sám ručně ani nezapínám :-D

 

Díky @Krenstik ještě jednou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bubaq No, konkrétne teba som skutočne nemyslel. Ak si prejdeš celú tému, pochopíš, na koho a na čo som narážal...

Vzťahovačnosť tu vážne nie je na mieste.

 

Skutočnosť, že ti to nevedeli nastaviť, je smutná, ale ja s tým nemám nič.

Ako som to riešil ja, sa dočítaš vyššie.

Ak chceš poradiť - Todos Košice, tam ti to nastavia.

 

Mier s Tebou...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netvrdím, že to imbusom nenastavíš /veď na Škodu 100 stačil plochý skrutkovač/, akurát to nenastavíš správne, podľa predpisov...

Ver mi, viem o čom rozprávam.

 

Záverom odcitujem kolegu @Krenstik, kde povedal všetko, a tým by som to uzavrel:

 

Zbytek diskuze mi pripada zbytecny, i LED na OIII lze seridit jednoduse, nicmene s regloskopem je to presnejsi a bez diagnostiky vcelku dost nesmyslne, ale ano, panicke stesti funguje. Navic OIII ma ve velke casti pripadu hlavni svetla spatne serizene. To jsou fakta.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JiVi Ano, seřizuje se to klasicky imbusem, ale není to tak, že jeden imbus je do strany a druhý na výšku. Oba to seřizují v 2D rovině, protože oba ovládají jedno "táhlo". Jinak řečeno když budeš točit například tím "žlutým" imbusem, tak primárně sice hýbeš světlem do stran, ale současně s tím měníš i jeho výšku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevím zda se ty LED světlomety mají seřizovat před předávkou auta, ale pokud ano, tak se na mé nové OIII na to také vyklašlali.

Jel jsem ji o víkendu zajet klidovou jízdou na delší štreku a když jsem se vracel za tmy zpět, tak svítily tak < 10m vlevo < 20m v pravo a ostrý předěl světlo/tma. Cesta po dálnici byla dost nepříjemná a skoro nebezpečná, tak jsem jel s větším odstupem za pomalešími auty abych lépe viděl. Oslňovat jsem je opravdu nemohl ;-D.

Včera jsem jel okamžitě do servisu a ikdyž mi tvrdili že to bylo dobře už před korekcí a trošičku to upravili, změna výrazná k lepšímu, ikdyž jestli je to už úplně ok ukáží až další jízdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po přečtení tohoto vlákna jsem psal do salonu, aby se též podívali v předprodejním servisu i na LED světla, že mají problém viz. celé toto téma. Dnes mě přišlo info cituji:

 

Informovala jsem se ohledně LED světel u vedoucího servisu a bylo mi sděleno, že jsou světla nastavena z výroby na nejvyšší svítivost.

Naopak mi vysvětlovat, že by to nastavení světel nezasahoval, že na Vás budou protijedoucí vozidla blikat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 9. 2019 na 10:15, LukášCBR napsal:

podobna zkusenost OCT 3. Svetla svitila cca 25m pred auto, lom svetlo/tma, takze na 25 m jsem videl i komara ale dale nic. V servisu skoda v Ostrave mi rekli ze vse je OK a ze mi to muzou prizvednout, ale budu oslnovat. Pri posledni jizde v noci mi na dalnici svetla neosvitila ani velke zelene cedule s odbockama vedle silnice (videl jsem napisy az jsem je mijel). V servisu skoda Praha na pockani svetla seridili (zvedli) a boze div se.....dosvit 2-3x dale a ja vidim a muzu jezdit uz i v noci?......ted parada, zkousel jsem hodinu a dvacet min a nikdo neproblikl?

 

 

 

Editováno: , autor: Sotacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem napsal, jsem z toho úplně v šoku. A vůbec najezdím ročně 100tkm a nepamatuju, si že bych viděl někdy v životě Octavii který by nesvitila ledka ani predfacelift chápu že denní led není blinkr ale všeobecně jsem si myslel, že ty ledky vydrží dlouho:(
U Sprintera jsem po 290Tkm měnil teď první žárovku a to v zadním světle..
Zítra jdu volat do servisu, jsem z toho nějakej špatnej, mám ji chvíli a furt jen řeším něco. 6mesicu 7x v servisu [emoji24]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že z toho děláte moc velkou vědu :-) Nic není dokonalé, všechno se může pokazit. Určitě životnost těch LED není 45 tisíc km, tohle je prostě nějaká nejspíš ojedinělá vada. Kolega má najeto cca 150t km a žádný problém s tím zatím neměl. Na druhou stranu známý si koupil před pár lety zcela novou Audi A8 a po 10t km mu měnili motor... Tak to prostě je, nic není dokonalé. Rozhodně bych z toho nedělal vědu a nebral to jako pravidlo, že se po 45t km LED pokazí. Stejně tak jako u té A8 určitě není běžná životnost motoru 10t km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se z toho nehroutim, vím že to je technika a stát se může kdykoliv a cokoliv.

Samozřejmě s tím zítra zajedu do svého autorizaku a uvidíme. Nicméně, co jsem viděl v etce, tak světlo má pouze 3 komponenty. Řídící jednotku, chladič a samotný světlomet. Takže moc věcí k opravení na tom nebude. Ale uvidíme..

Určitě dám vědět co je za problém..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, headerTDI napsal:

Jak jsem napsal, jsem z toho úplně v šoku. A vůbec najezdím ročně 100tkm a nepamatuju, si že bych viděl někdy v životě Octavii který by nesvitila ledka ani predfacelift chápu že denní led není blinkr ale všeobecně jsem si myslel, že ty ledky vydrží dlouho:(
U Sprintera jsem po 290Tkm měnil teď první žárovku a to v zadním světle..
Zítra jdu volat do servisu, jsem z toho nějakej špatnej, mám ji chvíli a furt jen řeším něco. 6mesicu 7x v servisu emoji24.png

Souhlasím, 

Alespoň já si nekupuji nové auto,  abych jezdil po servisech s reklamacemi. Od toho jsou tu ojetiny. S takovou kvalitou ať táhne výrobce s čertu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...