Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

Továrna se tím bude oficiálně zabývat evidentně až poté, co si lidé budou přímo přímo stěžovat "v továrně". A asi nebudou moc brát v úvahu nějaká soukromá diskuzní fora, byť je nějak monitorují. A bohužel se obávám, že řada zákazníků takto tvrdě proti tomu "svému" prodejci z různých důvodů nepůjde, takže takový začarovaný kruh. Jistě se to netýká je těch našich FullLED... Nicméně mám nějaké info z prostředí prodejců, že se tím fabrika zabývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, lukasberan napsal:

To je nářků ? Světla funkční jsou, jen bohužel nejsou z výroby seřízená. Stačí je seřídit a je po problému a svítí suprově. Kolega clerfayt vzpomínal na dobu, kdy měl ve Felicii halogenová světla, která si kdykoliv sám seřídil kolečkem - a to může mít i teď stále ještě v Octavii, pokud po tom touží.

Světla můžou být seřízena i z výroby viz. můj případ. Psal jsem prodejci po přečtení tohoto fóra, ale vše bylo v pohodě. Při předávání jsem osobně mluvil s vedoucím servisu a říkal, že s tím nikdy problémy neměli a ani o nich neví. Ale chápu že, 99% zdejších pisatelu má jiný názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolte mojí zkušenost s LED na Octavii III/2018. Po ročním provozu mám pozitivní zkušenosti, to už tu ale bylo řečeno. Setkal jsem se ale s negativní stránkou a tou je zima a námraza

na světlometech. Pokud stojíte venku a sejde se taková ta konstelace ledovky na sklech a světlech, tak díky tomu, že světla nehřejí, tak ani námraza nejde dolů a svítí to bídně.

Dá se toho zbavit asi jedině  chemicky nějakým rozmrazovačem, ev. ostříkáním pomocí ostřikovače světel, pokud nejsou taká zamrzlé. Rozhodně ne oškrábáním , díky plastu na světlech se nedá škrábat. Má s tím někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světla můžou být seřízena i z výroby viz. můj případ. Psal jsem prodejci po přečtení tohoto fóra, ale vše bylo v pohodě. Při předávání jsem osobně mluvil s vedoucím servisu a říkal, že s tím nikdy problémy neměli a ani o nich neví. Ale chápu že, 99% zdejších pisatelu má jiný názor.


Ono s motory TSi taky nebyly problémy a vždy po přijezdu se na dotyčného dívali jako na UFO. A Yeti takry nerezne, to si jen lidi rádi vymýšlejí.

No nic, spíše bych řekl, že s tím spousta lidí jezdí a bere to jako fakt, že jim to svítí do země.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Uživatel11 napsal:

Dovolte mojí zkušenost s LED na Octavii III/2018. Po ročním provozu mám pozitivní zkušenosti, to už tu ale bylo řečeno. Setkal jsem se ale s negativní stránkou a tou je zima a námraza

na světlometech. Pokud stojíte venku a sejde se taková ta konstelace ledovky na sklech a světlech, tak díky tomu, že světla nehřejí, tak ani námraza nejde dolů a svítí to bídně.

Dá se toho zbavit asi jedině  chemicky nějakým rozmrazovačem, ev. ostříkáním pomocí ostřikovače světel, pokud nejsou taká zamrzlé. Rozhodně ne oškrábáním , díky plastu na světlech se nedá škrábat. Má s tím někdo zkušenost?

Já ti nevím, už u OII měli ostřikovače takovou sílu, že dokázali rozstřelit při vysunutí docela silnou vrtsvu ledu, tady si myslím, že to bude obdobné. Samozřejmě ti nesmí zamrznout voda v ostřikovačích, protože pak ti nepomůže nic. Jinak u OII jsem dělával to, že jsem na to opatrně zatlačil a právě tím jak je světlo plastové led prasknul pak už jen opatrně rukou sundat tu nezbytnou část. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

však to chce s citem, stačí max milimetr, odloupne se to a pak už prstem sundáš. Já neříkám to mačkat kdoví kolik. Oni dneska už ty plasty jsou trošku jinde než dřív. 

Ikdyž na druhou stranu se musí nechat, že u některejch aut ty světla praskaj bez zimy a aby na to kdokoliv sahal, viz aféra u karoqa

Dělal jsem to roky u OII a u trojky jsem to ještě nepotřeboval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak takhle bych potřeboval, aby mě ty LEDKY taky svítily. Sice to mám seřízené u bratrance v AS, jestli si dobře pamatuju, tak dělali základní nastavení přes diagnostiku, ale obávám se, že takhle to teda není. No nic, za tmy sednu do auta a udělám fotku, jak mě to svítí. Doplnil jsem fotky mých světel pro porovnání. Je to foceno z místa řidiče při rychlosti cca 35 - 40 km/h, omlouvám se za kvalitu. Ten druhý obrázek jsou dálkový v klidu. Prosím odborné oko někoho z Vás, zda je to seřízení v pořádku, nebo je to nedostatečné oproti referenčnímu prvníhu obrázku Subjektivní pocit je takový, že to svítí zbytečně nahoru, co se vzdálenosti dosvitu týká to odhaduju tak na 35 - 40 metrů.

Díky, M.

20190911_211411.jpg.7b258f87ac168dfb7855dcbf7e440b72.jpg

WP_20191109_16_56_16_Pro[1].jpg

WP_20191109_16_57_05_Pro[1].jpg

Editováno: , autor: Macouch
Doplnění info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 11. 2019 na 14:22, Martin Bednář napsal:

No promrzlej plast bych z principu nerad moc mačkal....

 

Jen pro zajímavost jsem měl ze zadní strany poškozené světlo. Není důležité, jak. Pro prču jsem těsně před výměnou vzal nůž s kovovou koulí na konci rukojeti a párkrát silně praštil do skla dálkové části - NĚKOLIKRÁT!!! Vůbec nic se nestalo... ale VŮBEC NIC! Žádné rozbití čelním nárazem. Poškrábání je jiná pohádka, ale náraz to vydrží fest. ?

Editováno: , autor: Zdenek Pastorek
Edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, koukam, ze se tu dost resi, ze svetla sviti malo a to prave vice nez leve (mluvim o verzi Octavia III Full LED).

 

Mam Octavii III RS 2TDI s full led svetlomety a zatim jsem nevypozoroval, ze by se svetla nejak pri jizde menila a naklapela... at jedu 30, 50, 90 nebo 160, tak svetla sivti stejne a rozhodne nedochazi k prodlouzeni svetelneho kuzelu napr na dalnici.. jedine co funguje, je prisvetlovani do krizovatek pri spustenem blinkru... auto zadny problem nehlasi (na diagnostice jsem jeste nebyl).

 

Dokonce mam moznost si v aute nastavit rezim individual a tam je polozka Svetlomety (mohu nastavit Eco, Normal, Sport) ale opet, nic to nedela ani pri ruznych rychlostech.

 

Ma te nekdo stejny problem, ze nepozorujete zmenu sveteleneho kuzelu pri ruznych rychlostech/jizdnihc rezimech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 11. 2019 na 12:41, Macouch napsal:

Doplnil jsem fotky mých světel pro porovnání. Je to foceno z místa řidiče při rychlosti cca 35 - 40 km/h, omlouvám se za kvalitu. Ten druhý obrázek jsou dálkový v klidu. Prosím odborné oko někoho z Vás, zda je to seřízení v pořádku, nebo je to nedostatečné oproti referenčnímu prvníhu obrázku Subjektivní pocit je takový, že to svítí zbytečně nahoru, co se vzdálenosti dosvitu týká to odhaduju tak na 35 - 40 metrů.

Díky, M.

 

WP_20191109_16_56_16_Pro[1].jpg

 

Pokud foťák nezkresluje, tak ty tlumený jsou podle mě, tak akorát na zabití. Jízda do temné země nikoho.

To už pak zlatej halogen s kolečkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru bude dost problematické přesně určit komu to svítí tak jak má, jednak má na to každý z nás rozdílný názor a vjem, druhak je v tom více dalších proměnných - rychlost vozu, jeho zatížení, sklon vozovky...

Soudit tedy podle sem vložených fotografií lze jen orientačně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás,

 

Som tu nováčikom zaujala ma diskusia tak posielam dve moje videá z palubnej kamery čo si myslíte o nastavení svietiel. Vozidlo mám od 18.12.2018, ale od začiatku sa mi zdalo že svetlá svietia na krátku vzdialenosť. Žial rýchlejšie sa nedalo ísť kvôli množstvu zveri pri ceste plus je tam 70ka. Svetlá su takto od výroby.

Prvé video výjazd z mesta začať od 01:40:

https://youtu.be/sp9x3T4vJXI

Druhe video výjazd z obce:

https://youtu.be/vA5-8LzgQ9I

Editováno: , autor: Marek_6000
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 11. 2019 na 14:23, LukášCBR napsal:

 


Ono s motory TSi taky nebyly problémy a vždy po přijezdu se na dotyčného dívali jako na UFO. A Yeti takry nerezne, to si jen lidi rádi vymýšlejí.

No nic, spíše bych řekl, že s tím spousta lidí jezdí a bere to jako fakt, že jim to svítí do země.

Koukni se na tohle a fakt na světla nikdo od výroby nešahal. Ja myslím, že to svítí fakt dobře

 

https://youtu.be/fU9p3EE-ZHs

Editováno: , autor: Klfree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Marek_6000 napsal:

Zdravím Vás,

 

Som tu nováčikom zaujala ma diskusia tak posielam dve moje videá z palubnej kamery čo si myslíte o nastavení svietiel. Vozidlo mám od 18.12.2018, ale od začiatku sa mi zdalo že svetlá svietia na krátku vzdialenosť. Žial rýchlejšie sa nedalo ísť kvôli množstvu zveri pri ceste plus je tam 70ka. Svetlá su takto od výroby.

Prvé video výjazd z mesta začať od 01:40:

https://youtu.be/sp9x3T4vJXI

Druhe video výjazd z obce:

https://youtu.be/vA5-8LzgQ9I

Pokud se pokousím to srovnat s tím mím, zdá se mě, že ta levá strana svítí více před sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

Vcera sme si prebrali novu Octaviu 3 s full led prednymi svetlometmi. Samozrejme, hned sme isli svetla vyskusat, nakolko na tie som sa velmi tesila. Bohuzial, moje pocity z nich su presne rovnake ako ma zakladatel tejto diskusie. Osvetlovanie znaciek dialkovymi mi az tak nevadi. No prekaza mi kratky dosvit stretavacich svetiel. Ano, svetlo je pekne jasne, ale nevidim pred seba tak ako som zvyknuta z Fabie II s halogenmi. Samozrejme, manualne nastavenie vysky svetiel chyba a tak mi napada otazka, ci je mozne aby mi v servise nastavili svetla trochu vyssie? 

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl na seřízení v servisu tento týden stále se mě nelíbil dosvit světla a jeho "tvar". Seřízeno tak jak se zde píše.... přes diagnostiku.... a byl to druhý servis kde jsem s tím byl. V prvním mě s tím nic neudělali......

Teď to konečně svítí jak má a je to dobré v noci.

IMG_0315.jpg

IMG_0316.jpg

Editováno: , autor: Prašík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Janka.alex napsal:

Ospravedlnujem sa, ale vsetkych 22 stran som necitala a na tych stranach co s citala nebolo spomenute, ze o to niekto ziadal servis. Dakujem :-)

 

Zrovna na te predchozi se o tom pise nekolikrat...

Prodejce ma povinnost ti to seridit v ramci predprodejniho servis, alespon v ČR...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...