Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

K tomu prizdvihnutiu v diaľničnom režime: funguje perfektne, nemám potrebu prepínať na diaľkové...

 

Minule som viezol kamaráta, ktorý má v aute xenóny, potme mesto - okresky - diaľnica - ten bol z LED nadšený.

 

Budem sa opakovať, ale tie svetlá sú super - len musia byť dobre nastavené.

Ja som mal šťastie na dobrý servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, stanmar napsal:

Na těch fotkách jsou tlumená světla? 

 

No jasně :-) . 

 

Rozdíl mezi fotkama a videem je díky výrazně nižšímu jasu videa, což je myslím víc než patrný. Rozdíl mezi full frame zrcadlovkou a pidičipem v GoPro se ve tmě prostě projeví.

 

Jinak ty dvě fotky krásně ukazují, jak světla na obou autech svítí úplně stejně daleko = mají stejný úhel. Pokud bych Full LED nechal tak, jak je nastavil "odborný" servis (autorizák Škoda), tak by svítila tak do poloviny vzdálenosti, tzn. pro běžnou jízdu nepoužitelně.

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsi to měřil :-)?

 

Ne, vážně. Je to focený ohniskem 24 mm, tedy hodně široký záběr, který dělá dojem větší vzdálenosti. Full LED jsem si donastavil právě podle těhle halogenů, který v tý době byly asi měsíc od seřízení na regloskopu. Tzn. halogeny svítí na 100 % správně, tedy i Full LED, když mají shodný dosvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy takto daleko a intenzivně mi (hlavně levá strana) nikdy žádná tlumená světla u žádného z aut, autobusů.. které jsem kdy řídil neosvěcovala vozovku a nejspíš to ani není správně.

Stačí se podívat - ideálně na dálnici kde je okolo tma, na ostatní auta, a v podstatě nikomu skutečně takto intenzivně a vzdálenostně tlumená světla vozovku neosvětlují. Odhaduji to tak okolo 35-40 metrů. Možná to tedy fotka zkresluje.

A halogeny jsi měl nastaveny na jaké zatížení - aktuální nebo byly přizvednuty ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Usuzovat vzdálenost natož intenzitu osvětlení podle fotky bez nějaké objektivní reference a porovnávat je s jinými auty, je úplná blbost. Nebo se domníváš, že pro natáčení videa jsem si nějak zkrátil dosvit a snížil intenzitu, když je obojí výrazně horší než jak to ukazuje fotka ??

 

Halogeny nijak přizvednout nelze, jen snížit (myslím pod volantem, ne imbusy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, je to bráno odhadem, ovšem rozdíl více než 10 metrů jde snad poznat.

Domnívám se, že největší paseku v délce dosvitu nedělá jen prvotní nastavení ale také (a možná hlavně) samotná automatická nivelace. Není přeci možné, aby světla svítila různě tj. jednou blíž a podruhé zase dál (a to neberu v potaz různé zatížení).

Bohužel bez přesných údajů se výsledku asi těžko dobereme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmarjá chlape, tys nikdy nefotil ?? Hledáš problém, tam, kde není. Z fotky širokáčem o vzdálenosti nepoznáš nic a rozdíl mezi mou fotkou a mým videem není v tom, že by světla svítila jinak, ale ve velmi rozdílné expozici. Stačí ji trochu změnit a voilá...:

 

IMG_6581_dark.jpg

 

 

Fotil jsem to záměrně spíš do světla (=větší expozicí), aby dobře a zřetelně vynikly rozdíly v intenzitě osvětlení halogen vs LED.

 

Není třeba se dobírat žádných výsledků. Fotky bezezbytku perfektně poslouží k účelu, ke kterému jsem je fotil. A tím účelem nebylo stanovení dosvitu (to bych natáhnul pásmo s přesně označenými vzdálenostmi po 5 metrech a dal bych si práci s přesnou nivelací auta do roviny včetně předepsaného zatížení, což jsem tady nedělal, protože určení vzdálenosti nebylo účelem fotek) ani porovnání intenzity svitu s tvým autobusem (k tomu by bylo třeba postavit autobus na stejné místo a vyfotit shodnou expozicí, což jsem taky neudělal, protože srovnání intenzity svitu s tvým autobusem taky nebylo účelem fotek).

 

Není to tak složité ?.

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Bubaq napsal:

 

IMG_6581.jpg

 

 

před 29 minutami, Bubaq napsal:

 

IMG_6581_dark.jpg

 

 

Ale já řeším poněkud něco jiného než je halogen, autobus (ten jsem beztak zmiňoval z jiného důvodu) nebo doba expozice ...

Mě zajímá fundovaná odpověď jak mají svítit správně LED světla (eventuelně v nějaké míře, tedy jak daleko ). Nic víc nic míň. Jediné co jsem se zde za poslední dobu dozvěděl, že jsem nepřítel těch co si nastavují světla sami. I když i to je nějaké řešení. Což mi ovšem nijak nepomůže.

Jen tak mimochodem, ačkoliv je to stejný záběr u jednoho můžu říct že to svítí perfektně a u druhého že to až zas tolik nesvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prikladám video po piatkovej návšteve servisu.

Video po návšteve servisu: https://youtu.be/-Mz9F_q3gCY?t=48

Video pred návštevou servisu: https://youtu.be/vA5-8LzgQ9I

Video je z rovnakého useku avšak su tam odlišné rýchlosti kvôli zveri.

Kedže mám kameru nahrala aj komplet servisný ukon takže pán otvoril kapotu a predpokladám že to nastavoval na tých imbusoch.

Podľa môjho názoru svietia trochu ďalej aj keď tá pravá strana stále dosť do priekopy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravá strana má osvětlovat “příkop”. Jinak rozdíl lze na videiích poznat.

Na videu před servisem lze vidět ostré ohraničení dosvitu potkávacích LED světel, což je špatně. Po úpravě se tato mez posunula, ale řekl bych, že tam ještě prostor je. To už sle hádám, je to pouze video, z kterého neznáme sklon vozovky atp.. Zkus si navštívit STK a hned zjistíš, zda-li jsi v normě/nad nebo pod. Seřidit to nech opět raději v servisu.

Jinak musím říci, že na dálnici při rychlostech nad 130kmh také nemám potřebu zapínat dálkové světla. Světla mají užší kužel osvětlení a přizvednou se. Řekl bych stejně, jako na OIII před FL s bi-xenony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Marek_6000 napsal:

Tak prikladám video po piatkovej návšteve servisu.

Video po návšteve servisu: https://youtu.be/-Mz9F_q3gCY?t=48

Video pred návštevou servisu: https://youtu.be/vA5-8LzgQ9I

Video je z rovnakého useku avšak su tam odlišné rýchlosti kvôli zveri.

Kedže mám kameru nahrala aj komplet servisný ukon takže pán otvoril kapotu a predpokladám že to nastavoval na tých imbusoch.

Podľa môjho názoru svietia trochu ďalej aj keď tá pravá strana stále dosť do priekopy.

Přijde mi to fajn. 

Před servisem zcela tristní, s tím se nedá jezdit. 

Po servisu to svìtí znatelně líp, ale ještě rozumně nízko. Určitě neoslňuje. Je to z toho videa krásně vidět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za reakcie mám už nachystané aj video pri 90 km/h na kvalitnejšej ceste tak možno neskor nahodím. Ešte raz som porovnal záznamy a je jasné že svietia lepšie. Je len škoda, že človek musí behať po servisoch so svetlami za 1000€. Písal som aj do centrály na Slovensko povedali, že pošlú reakciu tak som zvedavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s LED světly Octavia III FL vyr. 1/19 byla za začátku podobná zde citovaným situacím, koupil jsem jako předváděcí, na můj požadavek, že svítí blízko jsem byl v AS objednán za tři neděle na seřízení, za pár minut po najetí do dílny vůz vrácen s výsledkem, že to na regloskopu svítí dokonce ještě výše než by mělo.........! Odjel jsem, protože pro servis bylo vše OK, zajel na STK a ejhle - obě světla byla podle certifikovaného regloskopu nízko. Seřízeno na normu a už to svítí o dost lépe, i když ze strmého klesání stále to jede dost blízko před auto. Na STK i v servisu plná nádrž, světla přespnutá z AUTO a dva různé výsledky. Je to hlavně o lidech, asi tak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridávam moju skúsenosť s Full LED svetlami. Octavia 3 FL Combi, 2.0 TSI DSG 140 kW, 8/2018, kupovaná ako skladové vozidlo 5/2019. Pri prvej nočnej jazde som hneď spozoroval, že svetla svietia strašne blízko pred auto. Zašiel som do servisu, kde mi najskôr tvrdili, že tieto svetlá sa nenastavujú, že to robí nivelácia. Vysvetlil som im, že to je síce pravda, ale tá základná poloha, do ktorej sa svetlá po nivelácii vrátia je príliž nízko. Dali to hneď na regloskop a svetlá boli pod ryskou. Nastavili mi ich vyššie pomocou imbusu, nerobili žiadne nastavenie za pomoci diagnostiky. Svetlá svietia neporovnateľne lepšie, avšak sa mi stalo, že pri plne obsadenom aute a plnom kufri svietia zas moc do zeme. Vidno to hlavne keď dám diaľkové od seba a vypnem ich, že svetlá sa sklopia nižšie ako by podľa môjho názoru museli. Keď som servis konfrontoval s tým, že či nie je nutné pred manuálnym nastavením svetlá dať do základnej polohy diagnostikou, odpoveď bola, že určite nie, že nikdy to tak nerobili....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika..  Vytiskni si návod jak se nastavují xenony na O3 několik příspěvků zpět ( na LED O3 FL asi není), jdi do jiného servisu. Oni někdy v AS rozdíl mezi LED a Xenony nepoznají ;-) Mimo jiné se tam dočtou že se má vyvažovat i plnost nádrže a řidičovo místo na 75kg a spoustu jiných "novinek"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua tak asi to fakt stahli.

Nebo to presouvaj do premium sekce....

Ale google uz to stihnul zaindexovat  ...

Tak bude treba asi pockat az to zverejni zas...

Mozna ten drahy pristroj bude duvod proc to udelaj jen regloskpem a podle toho to tak dopadne....

 

EDIT: uz je tam https://www.idnes.cz/auto/autoservis/servis-svetla-adaptivni-tempomat-led-regloskop.A191125_175057_autoservis_fdv

image.thumb.png.190c3eeb6c8a306d395a50652dbe640f.png

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...