Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

Před hodinou, jtietz napsal:

Sakriš, někdo prozradil tajemství že LED světla neseřídí každej Pepík ? Tak to radši stáhli

Ale kdepak, toto fórum je příkladem toho, že kdekdo má zkreslené představy o tom jak se to má dělat a že jen stačí doma u zdi pootočit šroubem.. 

To že to ovšem neví ani v některých autorizovaných servisech je dost zarážející. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, stanmar napsal:

Ale kdepak, toto fórum je příkladem toho, že kdekdo má zkreslené představy o tom jak se to má dělat a že jen stačí doma u zdi pootočit šroubem.. 

To že to ovšem neví ani v některých autorizovaných servisech je dost zarážející. 

Pripájam sa k tomu názoru. Z článku je jasné, že svetlá sú zložité na nastavenie vrátane celej procedúry a prístrojového vybavenia. A taktiež mám obavu, že mnohé autorizované servisy sú s tým ešte v plienkach čo vysvetľuje rôzne postupy nastavenia a rôzne výsledky. Ja sám netuším, ako to nastavovali či majú dané školenia a prístrojové vybavenie. V servise pri rozhovore prevládal argument, že toto rieši riadiaca jednotka a oni moc s tým nevedia urobiť čo ma dosť zneistilo a po uvedení postupu, ktorý tu dal jeden z diskutérov utvrdilo, že moc nevedeli ako ich nastaviť. Škoda Auto Slovensko zatiaľ mlčí prisľúbili odpoveď ... No uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, moja skúsenosť nové auto svietilo nízko, na moju žiadosť o nastavenie svetiel (pridvihnuť) bez problémov v servise po cca 30min aj s kávou všetko OK. Cena 11€. Teraz je to super. Neviem ako sa to nastavuje, ale predpokladám, že ako pri xenonoch. Tie som nastavoval sám podľa  podľa potreby. Pripojiť kábel, načítať nastavenie, imbusom nastaviť a potom naučiť (uložiť) polohu svetiel. Skúšobná jazda. OK.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, stanmar napsal:

Ale kdepak, toto fórum je příkladem toho, že kdekdo má zkreslené představy o tom jak se to má dělat a že jen stačí doma u zdi pootočit šroubem.. 

 

Anebo zkreslené představy nemá, ale odmítá jezdit do x různých značkových servisů, když mu už ve třech řekli, že světla svítící 20 m před auto jsou nastavená správně... Pak nic jiného než ten imbus nezbývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si nechal seřídit světla v autorizáku. 

Provedeno zřejmě podle předepsaného postupu, viděl jsem tedy jen začátek - mechanik obíhal auto s meřákem tlaku v pneu. Po servisu zůstal vypínač v poloze zapnutá světla. Nenechali mě bohužel sledovat celý proces uvnitř servisu, pouze za sklem venku a tam se mi nechtělo celou dobu stát. 

Bylo přizvednuto levé světlo a celkově se i změnil přechod světlo tma. Dosvit je dál než byl. 

Cena s malou slevou = 980 Kč.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dočkal nové octavie s full led světly, ale zatím nechci dělat unáhlené závěry. Moc jsem toho v noci zatím nenajezdil, ale přijde mi že to svítí nízko. Jezdil jsem předtím 3 týdny se Scalou která taky měla LED světla a určitě svítily o něco dál. No nechám tomu ještě trochu času kdyžtak budu řešit.

 

Ale spíš mě zarazilo, že u světel není aktivní při odbočování přisvěcovaní do zatáček.  Měl jsem za to že se připlácí za přisvěcování mlhovkami a u LED světel to bude automaticky. Na předváděcí octavii kterou jsem měl půjčenou v létě to bylo aktivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@VojtaCZ

Přisvěcování pomocí mlhovek lze dokódovat, ale když se na světla při jízdě zaměříš zjistíš, že se pod cca 55kmh rozsvěcuje modul v hlavních světlech, který osvětluje chodníky ve městech atp.. Corner potom není ani moc zapotřebí.

 

Někteří seřízení platili, jiní ne. Dle mého názoru by to mělo být zdarma, když to prodejci nedělají a automobilka si je nedokáže srovnat a zkontrolovat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vycházím z toho, že se tu lidi, kteří jsou očividně od fochu, k tomuto takto vyjádřili. Já sám žádný důkaz nemám a shánět ho nehodlám.

Ono osobně mě je to jedno a jelikož údajně o tom ŠA ví, tak nese stejnou vinu jako prodejce samotný. Já jsem cílový zákazník a pokud mi předají auto se světly, které osvětluje první metr před vozidlem, tak jdu za prodejcem a ať si to tam s ŠA vyřeší sami.

To snad není můj problém. Nové auto má být připravené a řádně nastavené k provozu po komunikacích a ne, že hlavní část vozu, která přímo ovlivňuje bezpečnost, je špatně nastavená.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl na mysli právě ten modul, který jsem myslel že mi nepřisvěcuje. Ale nedalo mi to a šel jsem to znovu vyzkoušet ven a opravdu to funguje. Ja to předtím zkoušel na místě a točil jsem kolama a nic, ale jen jsem se trochu pohnul hned se to rosvítilo. Při jízdě jsem tomu nějak nevěnoval pozornost. To jsem se unáhlil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím s Lukášem, je to ostuda Škodovky, že se auto s LED světly dostane

v takovém to stavu do rukou zákazníka. Nejenže je to nepříjemné (připlácel jsem za ně

proto, abych lépe viděl na cestu), ale i vyloženě nebezpečné, když je seřízení přímo zmršené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukáši, bohužel je naprostá většina příspěvků zde v tématu postavená na domněnkách toho či onoho. Respektive se tu stále dohadujeme jak by se to mělo dělat a jak to v některých servisech dělají (nebo naopak nedělají).

Opravdových odborníku kteří by se světly profesionálně zabývali zde moc nenajdeš.

Navíc nikdo z nás není schopen sehnat jakékoliv podklady. V servisu ti nic nedají (ani neukáží, pokud by něco měli - tak je to pouze pro interní potřeby), na infolince Škoda je to marný boj , po roce od prvního dotazu jsem je zkusil vybudit k aktivitě - prý žádné info z technického oddělení není.

Jediné co si nakonec z tohoto tématu člověk odnese, že je nějaký problém s LED světly ohledně nastavení. A že to svítí často blízko před vůz.

 

Editováno: , autor: stanmar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/3/2019 at 4:07 PM, VojtaCZ said:

A ještě mě zajíma jestli jste za to seřizování světel i když třeba řekli, že je to "v pořádku" platili nebo je to v rámci záruky?

 

Platila som 11 EUR. Chybu neuznali a nakolko kontrolu svetiel nemaju v zozname ukonom pred odovzdanim auta, povazuju svetla za nastavene z vyroby. Ale ja vseobecne radsej zaplatim, ako sa s nimi natahovat a kazit si naladu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...