Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

před 9 minutami, Kolbik napsal:

@stanmar diky za nafoceni. Zkusim dnes po Praze najit nejakou rozumnou rovinu a nafotit neco vypovidajiciho. Obavam se ale, ze zde nemas takovy uskok na levem svetle jako ja. A to jsme byli ve stejnem AS servisu. Ale abych nepredbihal, jeste jednou nafotim...

Koukám na Tvoji fotku. Máš to ukázkově do schodů, jak to má většina aut rovnou z výroby.  Tím nekritizuji, pouze konstatuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Clerfayt napsal:

S tímto bys měl být spokojen, ne? Víc to dle mého názoru zvednout nemůžeš. 

Jinak famózní tunel. Ta podlaha se zdá být parádně rovná .....

Jo, podlahu tam mají zánovní a vypadá dost rovně. Včera jsem to měl možnost vidět večer cestou z Ostravska, za mě mu to svítí výborně, nemůžu ale říct, že by tam byl nějaký extrémní rozdíl od mých bixenonů, jak se tady snaží občas někdo vsugerovat, nicméně to viditelně svítí lépe - alespoň na tlumená světla určitě. Bohužel to nemůžu srovnat se stavem před tím, než mu to seřizoval autorizák, protože jsem to neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na základě přečtení[mention=33271]Stanmar[/mention] - ovy recenze světel jsem dneska dotankoval plnou nádrž, nafoukal gumy a pro porovnání výsledků nafotil ještě jednou mé nastavení. Zajel jsem do nových podzemních garáží. Podlaha by tedy měla být naprostá rovina.

 

5m

IMG_2005.thumb.jpg.8582f1c1424cd5433160cd3079844ab9.jpg

 

10m

IMG_2006.thumb.jpg.50ce868e624ade742cc6460443fb0010.jpg

 

15m

IMG_2007.thumb.jpg.a1ca64537cc9c3e38c096c900214f149.jpg

 

25m

IMG_2008.thumb.jpg.b0703109db80c4313dddd1e527f7785a.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=21025]Coldrex[/mention] a nebylo by lepší přispět svým nastavením?

 

Já nikde nepsal, že to mám dle “příručky” a tedy 100% správně, jak to má být. Je to 2roky (50tis.km), co s tím jezdím a hlavně vidím, přičemž mě za tu dobu neproblikl prakticky nikdo. Z tohoto důvodu nemám moc zájem jezdit na seřízení stylem hokus pokus a ještě to financovat v autoriz.servisech, kde jak určitě víš chcou cca 800-1000Kč za seřizení.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, LukášCBR said:

Já nikde nepsal, že to mám dle “příručky” a tedy 100% správně, jak to má být. Je to 2roky (50tis.km), co s tím jezdím a hlavně vidím, přičemž mě za tu dobu neproblikl prakticky nikdo. Z tohoto důvodu nemám moc zájem jezdit na seřízení stylem hokus pokus a ještě to financovat v autoriz.servisech, kde jak určitě víš chcou cca 800-1000Kč za seřizení.

 

 

V sucasnosti v tej zaplave oslepujucich svetiel, kedy si asi kazdy z nas zvykol na caste oslepenie na horizontoch, hrboloch a pod. tazko niekto vyhodnoti, ze ty iduci oproti alebo zozadu by si mohol oslepovat v mensom pocte pripadov. 

Bol by si blazon ak by si si nechal rozmrdat tie svetla autorizakom, ked v teme je o ich nekompetentnosti dost skusenosti. Jedine kukat a zapisovat kolko cim a na ktory smer potocia. Ale platit za to je zbytocne, ked to vie clovek spravit aj sam, ak uz mas ako taku referencnu hodnotu offsetu. Skoda, ze si neskusil posadit sa na kraj kufra, alebo inak zatazit auto, ze ci sa tie svetla vratia same do takejto urovne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem nafotit trochu detailneji, jak to ted mam serizeno ze stejneho servisu SA jako byl i Stanmar. Troufam si rict, ze rovina snad byla ok, bohuzel tunel jsem ale nenasel. Od plne nadrze je najeto 60 km, tak doufam, ze to je jeste snesitelne:) Prilozil jsem jeste laser, s vyskou 70 cm, ktery jsem na prvni fotce zvyraznil. Pokud se nepletu, tak podle schematu krizu by mel byl spodni lom ve vysce 65 cm, pro tahle auta.

Pri vetsi vzdalenosti jsou ty fotky nic moc, ale vychazi mi z toho dosvit leveho svetla cca 35m max.

 

5m detail foceno pred autem (trochu stazena bila)

02_5m_kriz.thumb.jpg.acd5571f6a284a4367e5adcbd677e07b.jpg

 

5m foceno z auta

10_5m_volant.thumb.jpg.0fa127e4c7c3cd08afb74bb1cdcda7a3.jpg

 

10m

11_10m_volant.thumb.jpg.98056b28fb262731cf2ebd66207d43fa.jpg

 

25m

12_25m_volant.thumb.jpg.b2d40f84129640239d9b79de646ef281.jpg

 

35m

13_35_volant.thumb.jpg.71c6d50bae048466f02ecc040946696b.jpg

 

Docela by me zajimalo, co se vlastne fyzicky stane s vyskami svetel po prepnuti do zakladniho rezimu. Zkousel jsem i menit svetla z MANUALu na AUTO jak se psalo vyse, ale vysky stale stejne (zkousel jsem i popojizdet).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sa vysly tyka, tak asi nic. Zrejma len pri dialnicnej rychlosti by nedoslo k pridvihnutiu svetiel. Skus prepnut z Auto na Man ked mas aktivne to rozsirenie svetelneho kuzela prisvietebim do zakruty napr. pri zaradenej spiatocke. 

Ako sa ti zachova vyska svetiel ked za posadis na okraj kufra alebo ked inak zatazis auto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze z toho vyplyva, ze pri pouziti tohoto postupu neni potreba diagnostika pro uvedeni svetel do zakladniho nastaveni ? Vysvetlovalo by to mozna postup nekterych AS, kde v mem pripade nebyla pouziva diagnostika pri serizovani svetel. Az bude cas zkusim porovnat, jestli uvidim nejake rozdily...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 12. 2019 na 12:48, Bubaq napsal:

Jak se ti ten dosvit cca 35 m jeví pro reálný provoz při 90 km/h na okresce?

 

Není to z okresky, ale z dálnice (rychlost zhruba v rozmezí 120 - 140 km/h), obsazení 2 dospělí, bez dalšího zatížení, nádrž něco přes 3/4. Foceno z místa spolujezdce - foto neupravováno, a nejsou to úplně věrné odstíny (jedna fotka je celkem tmavá - a hned to vypadá o něco hůř), kvalita tedy nic moc, ale blbě se to za jízdy fotí.

 

sv1.thumb.jpg.2369341ca70bb3a8ca8fa6e32158d87e.jpgsv2.thumb.jpg.c390bf325febea1ff22af4a90c8f23e2.jpgsv3.thumb.jpg.6782969dedd3b75dade3f6f87a598578.jpgsv4.thumb.jpg.15325a2b80570a59c7dcf5db5a13e0c0.jpgsv5.thumb.jpg.971600b33e339c01ca483094cf1eaacc.jpg

 

 

Editováno: , autor: stanmar
úprava textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je sranda sledovat tuto vasu temu,ako riesite neustale dokola to iste....ze auto,nalozene,zatazene,nezatazene,nadrz natankovana,gumy nafukane,nenafukane,rovna podlaha,kriva a podobne nezmysli......

Toto som nezazil nielen ze u ziadnej Skodovky,ale ani u ziadneho ineho auta,ze by niekto kvoli svetlam sledoval a bol povinny dodrzat tolkoto dalsich podmienok a parametrov....

U ineho auta sadnem,idem a neriesim.....

Tu ide uz fakt asi  o to,ze tie svetla su v Octave po FL v led prevedeni tak odflaknute,ze ich podla mna nikdy idealne nenastavite,takze tato tema tu bude ako tak vidim uplne nesmrtelna a naveky.

Alebo to tu iba par jedincov prehnane riesi a je niekto,komu priamo z fabriky tie vsetla za kazdych okolnosti funguju korektne bez akehokolvek cirkusu okolo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrik1971-

Pokud by jsi s OIII fc s LED světly jezdil často a v různém zatížení v noci, nejspíš bys to taky řešil.

No on ani Superb za ty prachy není nic moc co se týče kvality a dokonalosti.

Navíc světla jsou o dost důležitější téma než nějaké odpadávající lišty, loupající se řadící páky, zamrzající infotainment a co já vím co všechno.

A jen tak mimochodem, od čeho tu asi fórum je ? Aby si někdo mohl honit triko ?

 

Editováno: , autor: stanmar
  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký večer  všem, potřeboval bych prosím s něčím poradit,  mám octavii 3 FL s Full LED světlomety a přestalo mi fungovat naklápění světel. I kdyz jedu sám, auto není naloženy, tak světla svítí maximálně tak 10metru před auto, když zapnu světla dálkové,  tak je vidět, jak kužel vyjede na správné místo  a když dálkové světla vypnu, tak sjede zase do země... Nevíte co s tím může být? Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijde mi to spíše na klasiku a tedy že to nemáš seřízene vůbec a světla ti svítí do země. Naklápěni ti nejspíš funguje, když ti vyjedou při dálkových nahoru. Ikdyz to budeš mít seřízene správně, potkávaci světla ti i tak po přepnutí na dálkové vyjedou ještě o něco výše... 

Nebo případně nějaký problém se senzorem zatížení, ale tipuju klasiku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...