Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

V 5. 8. 2020 na 14:56, stanmar napsal:

Funkci Corner musíš mít aktivovanou. Hlavní světlomety skutečně částečně mění v závislosti na rychlosti a směru natočení volantu a vozu částečně směr osvitu, ale Corner fce je navíc. 

taky jsem jeste nejel v uplne tme, ale prijde mi ze mozna co jsem docetl ze na dalnici se prizvednou kousek, a corner fuknci je mysleno ze se rozviti diody jak jsou vedle cocky v hlavnim svetlometu ?

protoze aktivovat na corner funkci mlhovky nema smysl to jsou takove bludicky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Všiml jsem si že se postupne svetla "dorovnavaji" i pri stani...  pri jizde nevim to sem si jeste nevsiml...

zastavil jsem do cumakem do kopce u zavor a vidim jak svetla sjizdeji dolu, a i naopak prijizdim nekam cumakem dolu vidim hranu svetel par m. pred autem zastavim a svetla jedou nahor...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@J_V Robí to aj mne, pred časom som sa tu na fóre na tento jav dotazoval. Spočiatku som si myslel, že to je chyba, ale je to vlastnosť svetiel. V Škodovke samozrejme nič nevedeli ani si nevšimli, diagnostika bez závad. Keď to potom skúšali na ich predvádzačkách, zistili, že to robí každá O3 FL s FullLed. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to dobře že to tak funguje, mám při cestě jednu křízovatku kde z vedlejšky stojím čumákem nahoru, a protisměr dostaval plnou palbu světla až sem stydel za to, takhle do dvou vteřin to sjede dolu :D

ješte sem nezkoušel co tady taky řešili že když vezou něco v kufru tak světla jdou dolů až moc a není pak vidět dopředu... v noci jsem asi vždy jel sám max. ve dvou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jinak nadavani na automaticke dalkove muze probnout tady nebo je na to tema? :D

 

situace A co se mi stala uz trikrat

sviti dalkovymi na auto v dalce ktere rozsviti dalkove, automat svetel si vsimne a zhasne, to docela OK, ale pak jede proti me a "automat" blikne na nej kdyz se blizi ten protijedouci ke mne...

 

situace B co si mi stala dvakrat

na okresni ceste "doletnu pomalejsiho" pribrzdim u nej a "automat" na nej blikne  ... jako to pak vypada ze jsem blikal vyhruzne na nej ja :D

 

ze lze vypnout automaticke dalky kdyz sviti tak packou k sobe vim., vypinam nekdy kdyz uz to sviti na nekoho fakt dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

Momentálně řeším problém se servisem. Ledková světla svítí krásně, ale když auto naložím sedne si pět lidí a naložím kufr  světla se sklopí na mějakých 10 -12 m před auto .

Jezdit se s tím nedá a škoda se furt snaží blafovat . Prý všichni musí být připoutaní . (vyzkoušeno , poutání nemá vliv) Prý musím být auto v pohybu - asi jezdím a přitom stojím.

No masakr. Jsem z chování škody - se kterou to řeší autorizovaný servis znechucen. Vše jsem jim natočil, nakresli a už to komunikují 3 týden.

Neměl jste někdo podobný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktéž zdravím,

 

stačí si pročíst toto vlákno a zjistíš, že to "není závada", ale vlastnost daná šetřením Škodovky. Je to daň za statickou nivelaci a přehnanou korekci, která se provádí pouze při nastartování vozidla. 

Jediný způsob, jak to můžeš obejít je nastartovat (ideálně na rovině) auto prázdné, jenom s řidičem (v tu chvíli by korekce měla být nulová a dosvit na potkávací světla cca 50 m). Auto si při startu vyhodnotí, jakou polohu mají vůči sobě nápravy (zatížení) a nastaví (sklopí) podle toho světla. No a pak necháš auto nastartované, naložíš kufr, cestující a můžete vyrazit. Auto až do vypnutí motoru nebude provádět korekci světel.

 

Je to už tisíckrát ohraná pohádka o tom, že vcelku slušná světla Škodovka totálně zabila. Auta jezdí z výroby s rozštelovanými světly, která v dealerství nikdo nekontroluje a bohužel ani většina autorizovaných servisů je neumí nastavit. Další věcí je tvůj problém s přehnanou korekcí světel při zatížení, která fakticky znemožňuje bezpečnou jízdu.

 

Bohužel všechno toto bylo, je a bude Škododvce absolutně jedno, stačí se podívat na problémy kolem nové generace ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uplne nalozeny jsem v noci jeste nejel. nicmene jak pise TOM tak myslim ze u me by to nepomohlo... mam pocit ze moje OIII po fl ze sklapi svetla i behem jizdy napr: vjedu do krizovatky cumak nahoru, tak svetla do dvou vterin jedou dolu, to same na horizontech...

takze i kdybych zatizil kufr az po startu tak svetla sjedou dolu, schvalne to nekdy zkusim....

 

 

Editováno: , autor: J_V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, T o m napsal:

Jediný způsob, jak to můžeš obejít je nastartovat (ideálně na rovině) auto prázdné, jenom s řidičem (v tu chvíli by korekce měla být nulová a dosvit na potkávací světla cca 50 m). Auto si při startu vyhodnotí, jakou polohu mají vůči sobě nápravy (zatížení) a nastaví (sklopí) podle toho světla. No a pak necháš auto nastartované, naložíš kufr, cestující a můžete vyrazit. Auto až do vypnutí motoru nebude provádět korekci světel.

 

O tomhle jsem psal ze u me a jeste par clenu /lze dohledat v tomto tematu/ se vyskove sklapi svetla za jizdy a stani.. narozdil co pises v citaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to tu jednou dával.

Octavia III FL nemá dynamickou regulaci https://www.tvorimesvetlo.cz/prvni-full-led-svetlomet-skoda-octavia/

 

Je to napsáno hned v prvním odstavci a předpokládám, že výrobce světel ví co píše. A pokud by došlo během let ke změně, tak by se s tím Škodovka určitě pochlubila nehledě na to, že by se to muselo projevit na ceně.

 

Ale dohadovat se nebudu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, J_V napsal:

O tomhle jsem psal ze u me a jeste par clenu /lze dohledat v tomto tematu/ se vyskove sklapi svetla za jizdy a stani.. narozdil co pises v citaci...

To je právě zajímavé , když nechám auto nastartované, světla se při nakládání dorovnávají,  i když se přeci jen sklápí trochu více než by měly. Po vypnutí a znovunastartování auta se sklopí k zemi a je hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, martasva napsal:

Zdravím,

Momentálně řeším problém se servisem. Ledková světla svítí krásně, ale když auto naložím sedne si pět lidí a naložím kufr  světla se sklopí na mějakých 10 -12 m před auto .

Jezdit se s tím nedá a škoda se furt snaží blafovat . Prý všichni musí být připoutaní . (vyzkoušeno , poutání nemá vliv) Prý musím být auto v pohybu - asi jezdím a přitom stojím.

No masakr. Jsem z chování škody - se kterou to řeší autorizovaný servis znechucen. Vše jsem jim natočil, nakresli a už to komunikují 3 týden.

Neměl jste někdo podobný problém?

jen pro představu, o kolik se světla zvednou při vyložení vozu. Auto je tak 5m od zdi . Hrana tyčky byla na při naloženém autě na hraně světla. Je to nějakých cca 13 cm dolů.

 

svetla.jpg

Editováno: , autor: martasva
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, T o m napsal:

Už jsem to tu jednou dával.

Octavia III FL nemá dynamickou regulaci https://www.tvorimesvetlo.cz/prvni-full-led-svetlomet-skoda-octavia/

 

Je to napsáno hned v prvním odstavci a předpokládám, že výrobce světel ví co píše. A pokud by došlo během let ke změně, tak by se s tím Škodovka určitě pochlubila nehledě na to, že by se to muselo projevit na ceně.

 

Ale dohadovat se nebudu.

 

 

Pozor, tam je zmíněno, že jde o "e jedná o adaptivní plně statický systém bez dynamického natáčení modulu" - což chápu horizontálním směru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...