Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

Vie mi ešte niekto potvrdiť, že by mu na jeho O3 s FullLED dochádzalo k skákaniu alebo preblikávaciu lúča svetiel? Pri stojacom vozidle skočia hore-dole, niekedy 3x skokovito jemne dole, dokonca aj v keď je auto v pohybe občas vidieť o kufor auta predomnou ako prebliknú atď. Včera bola robená diagnostika, ktorá je bez závad. Servis nevie čo s tým, na kameru sa to tažšie zachytáva ako očami. Zaujíma ma pohľad ostatných užívateľov, či sa im nevyskytuje niečo podobné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si to všimol tiež. Keďže ale na fóre som sa dozvedel,ze svetlá sa staticky nastavia len pri naštartovaní neviem co to spôsobuje. Myslel som si doteraz že to je dynamicke a system upravuje sklon podľa naklonu auta ale tu čítam ze je to statické. Bol som aj na diagnostike ale všetko ok nastavovali len odklon svetla do strany. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobrý deň, ospravedlnujem sa ale som už zúfalý tak skúsim tu ... mám B8 Passat led svetla ale tie low led... problém bol že svietili nízko tak som išli do servisu a boli nízko tak ich dvihlo...ale problém je v tom že ak jazdím sám svietia super. Ale v tom ak sa zaťaží zadná náprava kufor alebo posádka...tak svetla sa samozrejme hýbu pekne ale už svietia veľmi pred auto. Robili aj základne nastavenia aj som pobehal veľa autorizovaných aj iných servisov aj sa robili presne podľa ETKY tie postupy ale furt problém ostáva. Ak ideme full posádka je to dosť nahovno. Snímač je ok aj po vizuálnej stránke aj cez diag. Vďaka za kazdu radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tahle LED světla nám byl čert dlužen, mám pocit že uverze s halogemem svítí potkávací světla lépe... Tuhle jsem s LED mused dát dálkový na sjezdu z dálnice, abych vůbec viděl, kam ta silnice vlastně vede...   PS: Nastavení mám orig. z výroby, místní servis po nějakém přeměření řekl, že je to v pořádku a nic seřizovat netřeba :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompetentní sice jsou ale dělají chyby. U mne je na posledy nejmenovaný AS jeden z největších v kraji seřídil -2% Chybu přiznali až když jsem přišel s protokolem z STK, protože se skoro nešlo trefit na sjezd z dálnice..

@Emil-Z

V případě zoufalosti si zajeď na STK bez objednání zkontrolovat světla zda svítí -1%

A pokud ne, nech si o tom sepsat zprávu a AS ji "omlať ohlavu"

Seřizování světel je proces který má hodně bodů ale ne každý AS je dělá precizně.

Já se např po 4. seřízení dostal do stavu kdy pokud jedu nezatížený tak světla super, ale pokud jedu hodně plný tak mi světla svítí níž.

Ale už na to kašlu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Emil-Z napsal:

Opravdu mají všechna tahle auta z výroby špatně seřízená světla? Nechápu jak je něco takového vůbec možné... 

 

PS: S tím jiným servisem to u služebáku nemáme tak snadné.

Nemají.

Z prodeje jdou auta s platným osvědčením pro provoz na pozemních komunikacích. Se špatně nastavenými světly by byly nezpůsobilé. Což u je u nového vozu distribuovaným autorizovaným prodejcem vyloučené.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ony ty světla svítí nízko, takže to neoslňuje, takže vyhovuje požadavkům. Ale bezpečně se s tím jet nedá v určitých situacích. Zvýšení sklonu o pouze jednu otáčku nastavovacím šroubem na obou světlech to vyřeší.

Mimochodem u Mercedesu je to stejné, stejně špatné nízké nastavení z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám dotaz, nevím, jestli patří sem:

Co je vlastně Light Assist? To je automatické zapínání dálkových světěl, když mám přepínač v poloze AUTO a cvaknul jsem levou páčku od sebe (tedy svítí symbol dálkových "A")? Pokud ano, co je "Doba zapnutí" v infotainmentu (Vozidlo>Nastavení>Světla)? Mám tam možnosti časné/střední/pozdní - to je rychlost zapnutí dálkových světel za splnění podmínek? Původně jsem myslel, že to je časnost přepnutí denního svícení na tlumené. Nebo je to "spárované" oboje dokupy? Automat nepoužívám, dost oslňoval, ale byl nastavený na "časné" - kvůli DRL/tlumeným. V návodu o tom není ani slovo, co to je. Určitě bych potřeboval nastavit časnost přepnutí DRL/tlumené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 1. 3. 2020 na 21:28, Emil-Z napsal:

Opravdu mají všechna tahle auta z výroby špatně seřízená světla? Nechápu jak je něco takového vůbec možné... 

 

PS: S tím jiným servisem to u služebáku nemáme tak snadné.

Asi ano, taky z vyroby jsem mel nastavena svetla tak na cca 20m osvitu max a to nemyslim tu levou cast svetla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...