Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

LukasCBR: 

Ano tady jde videt jak ti i pre prepnuti z dalkacu na potkavacky nejdou svetla dolu ... U me jdou po prepnuti z dalkacu na potkavacky svetla uplne jasne dolu ...

Kdyz jedu sam tak to neni tak hrozne ( ale ani z daleka to neni jak u tebe ), jak kdyz jsem nalozen...

Editováno: , autor: Jojo91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, mne to svietilo tak ako na videu...bol som v servise, technik povedal ze jemu sa to zdalo byt OK ale i tak mi ich zdvihol. Teraz to uz svieti ovela lepsie a citim sa aj vecer bezpecne...Predtym som mal bi-xenony..

a k tomu dvihaniu stretavacich svetiel - zdvihnu sa iba ak zapnes dialkove smerom od seba...ak ich zapnes k sebe iba na prisvietenie tak tam dvihanie a nasledne sklapanie nefunguje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se musím přiznat, že jsem do teď nechápal co s tím dosvitem u LEDek pořád máte. Už od koupě jsem byl spokojený. Ale teď jsem dával auto do servisu (někdo mi ho v ulici po dvou měsících pěkně odřel) a mimo jiné mi vyměnili i levý světlomet, takže došlo zřejmě i k seřízení světlometů. A teď musím říct, že to svítí enormně více do dálky  až mam strach jestli ten pravý světlomet nemůže někoho oslňovat, ale zatím na mě nikdo neblikal. Shodou okolností jsem měl včera možnost porovnat sklopení i u kámošovo oktávky. Oba jsme stály cca 3m od zdi a ten rozdíl sklopení byl poměrně velkej. Takže začínám věřit, že z výroby moc seřízený nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Seřízení jde opravdu poznat. Řekl bych, že do výšky je nastavení dost podobné bi-xenonům z OIII. Zmizlo ostré ohraničení dosvitu LED na vozovce. Co se týče osvětlení vozovky do šířky, tak to bez diskuzí na plné čáře vede LED,tzn. bezkonkurenční. Doporučuji návštěvu a překontrolování nastavení světel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Po celkem krátkém čase, kdy jsem byl v servisu na seřízení světel (které mne neuspokojilo) jsem zde opět skončil na první garančce po 28.000km. Hlasitě jsem zdůraznil, že po seřízení se situace trochu zlepšila, ale stále nejsem spokojen. Při vyzvednutí vozu mi tvrdili, že vše bylo jak má být a že jak budou mít jinou Octu s LED, že se podívají na nastavení. Nicméně nejspíš trochu kecali, jelikož nyní mám konečně pocit, že světla skutečně svítí celkem dobře (vzhledem k tomu, že si toho sama všimla i má polovička, tak to asi bude pravda :) ). Při rychlosti nad 70km naprosto zmizí "hrana" světlo tma a osvit od tlumených světel se ztrácí v dáli. Dokonce na mne tu a tam i bliknou protijedoucí auta, což se mi nikdy dříve nestávalo. Až nyní, tedy po více jak půl roce mohu konstatovat, že jsem celkem spokojen. Z uvedeného vyplývá následující : nenechte se odbýt a požadujte seřízení klidně opakovaně, až se to v servisu konečně naučí a budou rádi, že se Vás konečně zbavili.

Ještě malý postřeh : cca při dosažení rychlosti 45km shora, se rozsvítí LEDky do stran a je možno kontrolovat všechny zajíce a myši po příkopech. Na pomalých okresních serpentýnách, resp. nižších rychlostech, hrana světlo-tma zůstává blízko před autem a bez dálkových je to trochu opruz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Alešku, díky Tobě snad nebudu ani truchlit po xenonech... 

 

Zajímavost:

Koukal jsi na Mihocar? Mají tam 4 oké světlomety na O III FL a jsou to xenony . Měl jsem za to, že se xenony do O III FL nikdy nemontovaly. Asi předprodukce, nebo světla pro jiný trh? A nebo si to spletli a jde o LED..

Editováno: , autor: Clerfayt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je prodejce jeden z patnácti. Osobně se jich raději na nic neptám. Jen říkám, co chci. Když se chci ptát, ptám se Ferdy :-).

 

Nejvíc mě dojímá, když chci něco objednat, a to je častá praxe. Machři (občas nějaká dáma) to loví v ETCE. Najednou rezignuje, natočí ke mě monitor, podá myš,  ať si vyberu co chci.... Párkrát jsem otevřel u nich dveře u auta vystaveném v jejich showroomu. Ukázal na díl interiéru, který chci. I to bylo marné a zase marné.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Včera jsem mimo jiné také navštívil servis se žádostí o přeměření. Ledky byly opravdu snížené, takže byly přeštelovány.

Původní nastavení na mě působilo až moc jasně (světlo se hodně odráželo od silnice), byl výrazný rozdíl mezi světlem a tmou, světlo omezenější při jízdě do kopců a v na konci klesání.

Po najetí 5000 km jsem si celkem zvykl. V servisu ochotně přeměřili a přenastavili.

Nové nastavení je více přirozené - světlo už se tolik neodráží a zmizel ten výrazný rozdíl světlo-tma. To ocením převážně na mokré silnici. Do kopců a v ďolících má světlo také více "rezervy" do dálky. 

 

Díky za tip tady na foru. Jinak by mě to ani nenapadlo a spíše jsem myslel, že se mě toto téma netýká. To samé říkali v servisu - prý jsem první, kdo s tím za nimi přišel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po patecni dalsi navsteve servisu, ale v jinem nez kde jsem auto odebiral, mi svetla trochu zvedli, ze svitili nizko ... a to mi tvrdili v "starem" servisu, ze uz to vic zvednou nejde :) Otestovano od patku mam jenom po tme cca 3 km po okrskach, tak, ze jestli to sviti lepe Vam 100% nereknu, to Vam reknu az pojedu na vetsi streku :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...