Přejít na obsah

z nádrže teče nafta....


autojacek

Doporučené příspěvky

prosím poradte....dovezl jsem si z německa octavii III 2014 2,0TDi 110kw a při natankování plné nádrže mi z nádrže teče nafta....pokud už tam je asi o 5 litrů nafty méně,než plná nádrž-přestane to......myslím si,že na horní straně nádrže bude uvolněná nějaká odvzdušnovacéí hadice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dříve,než bych jel do nějakého servisu mě napadlo....ví někdo jak sundat zadní sedačky-pod nima by měl být otvor v karoserii a po oddeklování zkontroluju,jestli třeba není povolená objímka  plováku -mělo by se to standartně jako u většiny aut nacházet  v tomto místě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za radu....jsem tu nováčkem a musím uznat,že pan Pawouk do sekce "ostatní" nasázel spoustu užitečných dílenských věcí a návodů.....nebude to žádný trouba administrátor,který pouze upozornuje a maže,ale ten chlap je dobrej....díky....příště budu i editovat .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže ještě k tématu -nafta stále teče.....prostudoval jsem nádrž skrz naskrz a opravdu se mi ji nechce sundávat z vozu.....mám jedno podezření a to,že při odtahu vozu v Německu-předtím,než jsem vůz koupil z něj vysáli naftu a to přes otvor čerpadla pod zadním sedadlem....no a jak tam dali zpět to čerpadlo,tak netěsní ten gumový kroužek pod ojímkou a tuty ta nafta teče při plném natankování.......sundal jsem tedy zadní sedačku-mám přístup k čerpadlu,ale nevím,jak ten železný kroužek odšroubovat-jestli po směru hodinových ručiček,nebo po směru.....ve škoda servise na to prý mají speciální nářadí,ale dá se to prý odšroubovat i bez nářadí......nemohl by mi někdo poradit-kdo s tím má zkušenosti? .....zajdu nafotit to čerpadlo s přírubou seshora a vložím zde foto....díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přece není o anonymitě, jestli tě to tak trápí tak ti klidně napíšu kdo jsem, mě je prostě triviální řešit čerpadlo v nádrži a jeho utažení. Překvapuje mě že ses s tím to problémem ještě nesetkal, když pracuješ s autama 15let, protože podávací čerpadla v nádrži měli už Favoriti a taky z nich tekl benzín když někdo měnil čerpadlo svépomocí a pořádně to nedotáhl.... 

 

Kdyby jsi auta řešil, tak po tomhle půjdeš jako po prvním když ti teče palivo při čerpání do plna a bez dotazů by jsi prostě zkontrolovat těsnost příruby čerpadla a nepsal tu X příspěvků o takové banalitě. Jako co ti na to mám říct...

 

Jo a vůbec vyndavat nádrž nemusíš, aby jsi zkontroloval těsnost plnícího hrdla a nádrže, tak snad ti to pomůže.

Myslím si že použít výraz analfabet vystihuje problém člověka řešit daný problém aniž bych ho urážel jinýma výrazama, ale jestli tě to tak urazilo, ta se omlouvám. Neměl jsem v úmyslu tě prudit. Jen se přesně vyjádřit.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok v pohodě......snad jsem to vyřešil.....stálo mě to sice pár hodin googlení z obav,abych něco nezlomil,nezničil apod......tak původcem bylo asi to,že jak z toho někdo tahal naftu,tak špatně nasadil tu gumovou objímku,která těsní mezi nádrží ,tělem čerpadla a vrchní objímkou......sundání všech konektorů čerpadla,ukazatele paliva a přívodních hadic proběhlo naštěstí bez poškození....čerpadlo s palivoměrem ven.....znovu správně nasadit gumovou objímku na nádrž a vše zpět a gumovým kladívečkem zpětně naaretovat železnou podložku,která to vše uzavírá (škodovka na to má speciální přípravek).....vypadá to zatím nadějně-nyní jedu na pumpu natankovat plnou-a ukáže se ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...