Přejít na obsah

Zápach z klimatizace


naschd

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...
V 21. 6. 2017 na 13:01, los pakos napsal:

 

Smrad z klimatizace není vlastnost, já čistím klimu 1x ročně ozonem + pylový filtr a klima mi nikdy nesmrděla, ani na druhém autě v rodině. Známý na OII měl taky smradlavou klimatizaci, nechával to profesionálně čistit a pořád smrdělo, nakonec zjistil, že v motorovém prostoru vozil kunu, která se mu přiškvařila k hadicím.

Koupil jsem si ozonizátor. Můžete mi popsat, kam umísťujete hadičku s vyfukujícím ozonem a jak máte nastaven ventilátor a klimu (já mám mechanickou klimu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citace z návodu k obsluze:

Pokud chlazení nebylo delší dobu zapnuté, může se v důsledku usazenin na výparníku tvořit zápach. Abyste tomuto zápachu předešli, zapínejte chlazení - i ve studeném ročním období - alespoň jednou za měsíc asi na 5 minut na nejvyšší stupeň ventilace. Zároveň krátce otevřete okno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 9. 7. 2019 na 15:46, Wittmann napsal:

Otázkou je, jaký ten ozonizátor má výkon a zda je vůbec schopný vytvořit požadovanou koncentraci O3.

Ano, toť otázka.

Pokud je to něco z Číny, tak většina generátorů ozónu má malý výkon nebo je to dokonce zcela nefunkční fake. viděl jsem dokonce "generator", který měl uvnitř jen odpor a modrou LEDku a prodejce argumentoval nějakým papírem z testovací laboratoře :-).

Ten generátor by měl mít taky nějaký větrák pro vyšší účinnost.

 

Můžeš tady dát link na to, co máš?

 

Já koupil něco takového https://www.aliexpress.com/item/32979674900.html?spm=2114.search0104.3.224.f5c44680D7LYhp&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_53%2CppcSwitch_0&algo_expid=919abcb3-2cb3-4909-9abf-7038e1b9c289-35&algo_pvid=919abcb3-2cb3-4909-9abf-7038e1b9c289&transAbTest=ae803_5

existují i verze s autozásuvkou, ale já mám konvertor 12/240V tak mi verze 240V přišla univerzálnější.

Nemá smysl kupovat nic s výkonem pod 10g. Za běhu se toho nesmí nikdo dotýkat. A doma když tak používat jen s opatrností, ozón je jed a při nadýchání může přivodit nevolnost či bolesti hlavy. Dobře vše vyvětrat! Při vypínání generátoru v autě se nadechnout a zatajit dech, otevřít, vypnout a dobře větrat.

Takové ty krásné čističe vzduchu v plastovém boxu apod. nemá smysl vůbec kupovat, jsou slabé až nefunkční.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

V podstatě pokud necháváš klimatizaci na auto tak nevěřím že by se to ucpalo.

Když necháš stát 5 minut nastartované auto s klimou zaplou na sluníčku, tak máš pod autem sucho ?

 

Měl jsem už několik aut od koncernu s automatikou a pokud člověk jen nastaví teplotu a každé jaro vymění filtr, tak tam prostě zápach klimi ani ucpání odpadů neexistuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle uvádí návod k obsluze automatické klimatizace ve vozech Škoda:

 

• Pokud chlazení nebylo delší dobu zapnuté, může se v důsledku usazenin na
výparníku tvořit zápach. Abyste tomuto zápachu předešli, zapínejte chlazení - i ve
studeném ročním období - alespoň jednou za měsíc asi na 5 min na nejvyšší
stupeň ventilace. Zároveň krátce otevřete okno.
• Doporučujeme Vám při zapnuté recirkulaci vzduchu ve vozidle nekouřit,
protože nasávaný kouř z interiéru vozidla se usazuje na výparníku klimatizace. To za
provozu klimatizace vede k trvalému zápachu, který lze odstranit pouze s velkým
úsilím a vysokými náklady na výměnu výparníku klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ohľadne toho octového smradu. Mal som ten istý problém. Spôsobuje to vnútorný okruh pri spustenej klíme v lete. Nasaje pachy napríklad z gumového koberca alebo spotených nôh v sandáloch. A tento pach sa usadí aj na vnútorných hadiciach. Po vybratí originálneho uhlíkového filtra, ktorý som menil po 4 rokoch bol celý napáchnutý octovým smradom. Asi vyrobený zo zlého materiálu ktorý rýchlo napáchne. Kúpil som najlacnejší papierový. Kamarát tam nafúkal sprej biela pena do toho miesta kde ide ten filter. Asi po mesiaci používania klímy ten pach zmizol. Klímu používam iba na dlhšie jazdy. Tiež som mal octový smrad po vypnutí klímy a tiež dosušujem vypnutím AC pred koncom jazdy. Zatiaľ pach zmizol uvidím keď príde teplo. A ako píše užívateľ TheFuZZ. Tiež som pri výmene na letné pneumatiky riešil bordel a listy v pod behoch ale nemyslím že to bolo tým, lebo dva mesiace po výmene na letné to naďalej páchlo octom po vypnutí klímy. Nakoľko priamo originál uhlíkový filter smrdel octovým pachom.

Editováno: , autor: RichardSA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ozonizer na 20 minut, nový filtr, není co řešit. Ty spreje jsou dle mých zkušeností k ničemu, nehledě na to, kolik stojí a co pěkného na nich píší.

Dělat při teplotě, kdy spouští klima, tedy ideálně za tepla.

Vystřídat všechny možné kombinace nastavení okruhů, recirkulace a klima on/off, ať se to dostane všude.

 

Pokud nepomůže, znovu. Pokud nepomůže znovu.

 

Dělám 2x ročně a zápach řeším vždy až ke konci zimy, kdy ještě nemám teplo na vyozonizování všech trubek a zároveň se moc jezdilo přes smradlavé vesnice, kde se topí kočkama, tedy s recirkulací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uhlíkoví má samozřejmě životnost jen jednu letní sezonu, musíš ho na jaře vždy vyměnit. Pokud to neděláš, tak je samozřejmě lepší klasický papírový, nicméně bude tě častěji trápit zánět mandlí při používání klimatizace... no i když pokud tam necháš po zimě původní uhlíkoví, tak je to možná horší. 

Editováno: , autor: informator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...