Přejít na obsah

Fabia III koroze


Bikes

Doporučené příspěvky

No mas iba 3 moznosti:

- nechas to tak a neriesis

- vymenis sam preventivne  za LED a zaplatis

- pockas, ci sa ti hrdza prejavi a nechas na servise menit/lakovat liate dvere + vymenia ti to za LED... 

 

Ja som volil druhu moznost hned asi 2 tyzdne po kupe predvadzacky. Nepacilo sa mi zlte svetlo. A mam pokoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte,

včera jsem měnil žárovku pro SPZ a byl jsem zvědaví co tam najdu. Fa 3 vyrobena 4/2015.

Nenašel jsem náznak koroze.

Ale přes tu střižnou hranu byla zevnitř ven nějaká fólie která tu hranu kryla.

Čekám až mi přijde kabel a taky koupím led verzi,  ledky přežijí auto a minimalizuje se možnost koroze.

Byl už někdo po předělávce na ledky na STK?? Aby neremcaly....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je svítilna homologovaná (jako osvětlení SPZ) a je homologovaná s LEDkou, tak remcat nebudou a ani nemůžou, obzvlášť je-li určeno pro Fabii.

Svítilna vnějšího osvětlení musí být schválená (musí mít E s číslem v kruhu), musí být správně zapojená, seřízená a myslím, že ještě musí odpovídat typ světelného zdroje v něm instalovaný (žárovka/LED/výbojka) homologačním podmínkám. Pak ještě existují pro potkávací světlomety požadvky na (automatickou) nivelaci. Jinými slovy: pokud by sis tam nabastlil osvětlení SPZky ze stodvacítky, tak by to mělo projít (pokud nebudou ostré výstupky, bude skutečně osvětlovat SPZ a nebude něco podstatného zakrývat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Původní téma byla Fabia III koroze. Celkem hodně dotazů bylo na rezavění střižné hrany otvoru pro osvětlení SPZ. Vesměs se řešilo výměnou za LED osvětlení, dokonce dnes i s jednou LED diodou. V jednom příspěvku je toto řešení pro Fabii III teprve připravováno. Nezlobte se ostatní, ale myslel jsem, že pokud někdo problematice rozumí a je ochoten poskytnout návod postupu výměny včetně překódování VAG Com-em, tak najdu takový návod. Jsem si vědom, že ani kuře zadarmo nehrabe, ale očekával bych označení dílu lampičky na př. podle ETKY, nebo přímo se značkového servisu a uvedený postup montáže (nejlépe fotodokumentace) včetně skenu překódování VAG COM. 

Místo toho čtu samé doslova "pindy", děsivé laické dotazy a pod., kdy majitelé automobilu nemají základní elementární znalosti o jakékoliv strojařině a elektrotechnice a očekavají, že jim budě raděno v dotazu : nejede mi auto, co s tím. Je to strašné pročítat fóra a očekávat relevantní odpověď. Když ne jinak, tak by stačilo poradit zajít do zn. servisu a tam vám to se vším všude asi za tolik namontují. Podotýkám, že vlastním VAG COM orig, Delphi, ETKU, ELSU, atd a trochu se v tom vyznám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu že někdy se zde objeví komentář o ničem, ale nezlob se na mne, ten tvůj není jiný, vše se zde dá dohledat. LED světlo najdeš během 2s na Googlu (Zadal jsem: Fabia III LED SPZ -> Přibližný počet výsledků: 439 000 (0,41 s) ) a hned první je e-shop Škoda:
http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/led-osvetleni-registracni-znacky-000052110x

Nebo hned v příspěvku na první straně je na posledním obrázku číslo dílu:

 

Kódování pak zde již několikrát uváděný manuál, strana 51 a dále, nebo pak kapitola 4.7.1 přímo SPZ (strana 91):
https://wirer.sk/vcds2/

 

Doufám že takto je to dostatečné :)

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne.. a ešte doplním, že samotný postup demontáže/montáže je uvedený v dielenskej príručke, ktorú by mal mať každý, kto sa chce trochu v aute pošprtať..

https://forum.skodahome.cz/topic/132215-dílenská-příručka-návody-schémata-tpi-apod-pro-fiii/

 

;)

 

Inak, zvyčajne ľudia začínajú riešiť hrdzu, až keď ju objavia.. a vtedy sú im akékoľvek návody zbytočné, vtedy je jediné riešenie navštíviť autorizák a reklamovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cisarnero mas vsetko dostupne...

ETKA - katalog dielov

VAG-COM, Delphi - diagnostika... 

 

A co ti brani spusat rozumny prispevok a zhrnut to v jednom? 

Ja to mam na webe. Je tam odporucanie na cislo dielu, i na kodovanie. Ale pardooon, nie je to v jednom clanocku. Ale kto aspon trochu premysla, tak ci najde clanok na kodovanie - a v nom moznost bypnutia chyby. Kto chce, otvori si odporucania na zadne LED svetla a najde si popis, fotky ci odkazy na svetielka... 

 

Co z toho vyplyva? Ze sa tu len zbytocne vyplakavas. A poslednych 5 prispevkov vratane mojho tu su opat odveci..

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, cisarnero napsal:

Nezlobte se ostatní, ale myslel jsem, že pokud někdo problematice rozumí a je ochoten poskytnout návod postupu výměny včetně překódování VAG Com-em, tak najdu takový návod. Jsem si vědom, že ani kuře zadarmo nehrabe, ale očekával bych označení dílu lampičky na př. podle ETKY, nebo přímo se značkového servisu a uvedený postup montáže (nejlépe fotodokumentace) včetně skenu překódování VAG COM. 

 

Mimochodom, vies ze si protirecis??? 

Tu pytas postup na kodovanie a cislo dielu... 

A v zavere pises, ze v ETKE i VAG-COM sa vyznas

 

před 5 hodinami, cisarnero napsal:

Podotýkám, že vlastním VAG COM orig, Delphi, ETKU, ELSU, atd a trochu se v tom vyznám. 

 

  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes jsem provedl (1,5 měsíce po operaci TEP kyčle) výměnu osvětlení zadní SPZ za LED (koupeno ve slevě ve Škodovce) včetně překódování VAG COMem dle výše uvedených návodů. Prostřihy v plechu nejevily žádnou korozi (auto vyrobeno 2016 45 000 km), akorát před demontáži jsem prostříknul okolí WD. Bylo hotovo i při slezení ze 4.p o dvou berlích a zpět asi za půl hodiny.

Mějte trpělivost se 76 letým pacientem po operaci TEP. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, chcem sa spýtať, v okolí osvetlenia ŠPZ mám začínajúcu koróziu, uznajú mi v AS reklamáciu, keď F3 je už viac ako 5 ročná? Osvetlenie za LED si čoskoro vymením, len neviem čo s tou hrdzou, či si to opraviť svojpomocne, alebo reklamovať. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...