Přejít na obsah

Držák SPZ klepající o dveře kufru


Gugiamara

Doporučené příspěvky

Zdravím, po asi měsící u své Fabie pozoruji takový zajímavý neduh. Zadní(originální) držák SPZ při nerovnostech nehorázně klepe(vibruje) o zadní dveře a zvuk proniká celkem dost do kabiny. Jak jsem psal, je to originál od Škodovky, drží ho dvě plastový "cosi". Je to normální? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem tentýž problém. Stačí koupit plastové dorazy na nábytek , takové ty průhledné bobky např. v Lidlu, nalepit je ze spodu na plastový držák RZ a je po drnčení . Lepenou RZ mám pouze vpředu, vzadu se mi to přijde s držákem RZ lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Chlapi, a nebojite se ze po nejakem case ta oboustranna samolepka nebo suchac vlivem stari a okolniho prostredi upadne? Treba az budete nekde s rodinou na dovoleny v zahranici?  Misto valeni se u more resit nekde na policii znacky by se mi teda nechtelo. Preci jen vrut je naporad.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím,

když už je tu řeč o lepení SPZ. Chtěl bych na své Fabii III Combi také nahradit rámečky SPZ a přilepit je pomocí oboustranné Pattex (červené) pásky. Jak je to z hlediska legislativy? Je to ok při kontrole Policií? Nebo na STK? Případně co zahraničí v rámci EU? Díky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dle vyhlášky č. 343/2014 Sb. a § 32

Způsob umístění tabulky s registrační značkou na vozidle

(K § 7b odst. 6 a § 38 odst. 3 zákona)

(1) Tabulka s registrační značkou se umístí tak, aby byla na místě určeném konstrukčním řešením silničního vozidla a při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě.

(2) Tabulka s registrační značkou se tvarově upravuje pouze podle místa, na kterém je umístěna tak, aby úpravou byla zachována její čitelnost. Tabulka s registrační značkou, s výjimkou registrační značky pro mopedy, má být v čistém stavu za nesnížené viditelnosti čitelná na vzdálenost nejméně 40 metrů.

(3) Tabulka s registrační značkou se umísťuje na silniční vozidlo svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce. Na tabulku s registrační značkou ani do její těsné blízkosti se neumísťují žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost, pokud není v této vyhlášce nebo jiným právním předpisem stanoveno jinak.

(4) Nestanoví-li § 33 jinak, tabulka s registrační značkou se umísťuje na silničním vozidlu vpředu a vzadu v podélné ose vozidla kolmo ke směru jízdy. Neumožňuje-li konstrukční řešení silničního vozidla umístění tabulky s registrační značkou v jeho podélné ose, umístí se tabulka vlevo od podélné osy. Umístění přední tabulky s registrační značkou se v takovém případě zaznamená do technického průkazu silničního vozidla. Tabulka s registrační značkou se na silniční vozidlo dále umístí tak, aby

a) její spodní hrana nebyla níže než 200 mm od roviny vozovky u přední tabulky a níže než 300 mm od roviny vozovky u zadní tabulky a její horní hrana nebyla výše než 1200 mm nad rovinou vozovky nebo 2000 mm nad rovinou vozovky, neumožňuje-li konstrukční řešení silničního vozidla dodržet vzdálenost 1200 mm; umístění tabulky se v takovém případě zaznamená do technického průkazu silničního vozidla.

 

...Takže v nalepení bych žádný problém neviděl. Naopak podložka s reklamním nápisem by správně neměla být použita.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 22. 2. 2018 na 15:29, OtaH napsal:

Chlapi, a nebojite se ze po nejakem case ta oboustranna samolepka nebo suchac vlivem stari a okolniho prostredi upadne? Treba az budete nekde s rodinou na dovoleny v zahranici?  Misto valeni se u more resit nekde na policii znacky by se mi teda nechtelo. Preci jen vrut je naporad.  

Po 4 letech jsem SPZ zkusil ze srandy sundat. No spis sem si parkrat zarezal lem SPZky do prstu nez by 3M suchac povolil, takže asi tak.

3Mkem a dalsima kvalitnima paskama se dneska lepi kde co, třeba i skla. Takze tech par gramu co ma SPZka ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...