Přejít na obsah

Nastavení profilu posilovače řízení


happymaster23

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

před nedávnem mi měnili celý sloupek řízení, jelikož v něm byl špatný nějaký snímač. Od té doby pozoruju (a dost možná si to jenom vsugerovávám), že řízení jde na místě více ztěžka a při jízdě se posilovač chová jakoby se zpožděním nebo gumově (úplně tam je cítit, že tam je nějaký motor, kterému trvá než začne něco dělat). Vím, že se dají nastavit různé profily posilovače a tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo neví, jaké profily se dají nastavit a jaký profil by měl být z výroby (1.2 TSI 81kW Combi). Mám totiž podezření, že tam nakódovali jiný profil než tam byl z výroby. Druhá věc je, jak nejjednodušeji profil zjistit? Kupovat diagnostiku se mi nechce a v autorizáku mi na otázku "Co tam je za profil?" řeknou "Ano, je tam profil"...

 

Druhá věc, co se týká řízení, je, že mi nedávno po jednom ostřejším manévru s volantem začalo v řízení lupat. To se mi podařilo vyřešit uvolněním nastavování polohy volantu a novým zajištěním. Píšu to jen proto, jestli by to s tím výše uvedeným problémem nemohlo nějak souviset...

 

Díky moc!

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď,

 

situace se trošku vyjasnila. Projel jsem se jinou Fabií a ten rozdíl, ačkoliv je dost malý, tam je. Popsal bych ho asi tak, že správně má Fabia víc bezprostřednější řízení, jakoby rychlejší reakci na zatočení a zároveň jde posilovač v některých situacích lehčeji. Ale především - dneska tam zase začalo lupat a při otáčení to má takový tlumený zvuk jako když dře stará řemenice. Navíc mám radost, že se mi to podařilo i s tím dřením a lupáním poměrně hezky nahrát, tak už se těším jak to soudruhům hodím na hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...