Přejít na obsah

Výměna předních repro - demontáž tapeců


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

nikde jsem nenašel žádný návod na demontáž předních tapeců na Rapidu. Zítra mi přijdou nové repráky, ty staré jsou strašné.

 

Má někdo podrobný návod (nebo nějaký odkaz), kam sáhnout, co povolit, jak odendat a tak dále?

 

Moc děkuji za jakékoliv rady.

Editováno: , autor: Mareczekh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som menil pred rokom repráky,a doporučujem ti nedávať MDF podložky,lebo v dverách Rapidu je dosť veĺká vlhkosť,a podložky sa mi po roku rozpadli,preto som si dal teraz urobiť zo silonu,ktore som podlepil obojstranou páskov a na veky pokoj.A ktomu tapacíru začni madlom zo spodu madla uvolníš plast maš tam taku malú dierku tam začni ťahať ide to i nechtom,vo vnutry madla su 2ks torx šruby,tie povolíš,potom dole na spodku tapacira zohni sa pod dvere a niekde v strede tapacira uvidiš matku ktorú musiš pretočiť pol otačky,drží tapacir,veĺkosť matky 10,a potom len vycvakneš celý tapacir,pri okne tlač tapacir smerom hore.Verim,že to zvládneš.

Rapid-SPB_071.jpg

Rapid-SPB_73.jpg

Rapid-SPB_72.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použil som tiež lakované podložky  MDF-D.14, mám ich od 2015, tak isto ich má aj Temik.sk od roku 2015. Zatiaľ  sa nerozpadli.  Tapec rozoberať v teple:) inak všetko oblámeš :) Samozrejme, k tej demontáži treba odcvaknúť lanko zámku, na strane vodiča LED centrálu... Ja som si preventívne kúpil aj umelohmotné cvočky do rezervy, ak by som ich urval. Urval som len dva :).Tak ako píše ČudlR, montpáka je najlepšia. Nevytrhávať ten tapacír z toho okna silou, ide to ľahko, treba začať od zrkadla..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
On 6/29/2017 at 8:58 AM, marek44 said:

Ja som menil pred rokom repráky,a doporučujem ti nedávať MDF podložky,lebo v dverách Rapidu je dosť veĺká vlhkosť,a podložky sa mi po roku rozpadli,preto som si dal teraz urobiť zo silonu,ktore som podlepil obojstranou páskov a na veky pokoj.A ktomu tapacíru začni madlom zo spodu madla uvolníš plast maš tam taku malú dierku tam začni ťahať ide to i nechtom,vo vnutry madla su 2ks torx šruby,tie povolíš,potom dole na spodku tapacira zohni sa pod dvere a niekde v strede tapacira uvidiš matku ktorú musiš pretočiť pol otačky,drží tapacir,veĺkosť matky 10,a potom len vycvakneš celý tapacir,pri okne tlač tapacir smerom hore.Verim,že to zvládneš.

Rapid-SPB_071.jpg

Rapid-SPB_73.jpg

Rapid-SPB_72.jpg

Cao, prosim te, kde sis ty podlozky nechaval delat? Jako nejaka firma na pracovani s plastama?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj trochu oneskorene,mam toho veľa.Takže podložky zo silonu som riešil tak,že som si našiel cez net firmu ktorá to u nás predáva,dali mi asi metrový kus  priemer 170cm,ktorý predtým odvažili,a ja som to dal ztočiť na sustruhu jednému pánovi,dal som mu rozmery 165 vnutro 135 keď dobre pametám zvyšok som vratil,odvažili a zaplatil cena 50eur a sustružmik 10eur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marek44 - stejne to nejak nechapu. To jsi jako koupil metrovy kus valce, ktery mel 170cm v prumeru a soustruznik, ti z neho udelal 4x krouzky 165mm v prumeru?

@touareg3 - jj dival jsem se na ne, ale bohuzel, z tech obrazku neni vubec patrny jak presne vypadaji. Chtel bych uplne to samy, jaky jsou ty MDF podlozky z te preklizky, co tak rady bobtnaji po roce nebo dvou, ale v plastu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže repete.Metrový kus silonu vo firme o priemere 170mm mi odvážili a požičali.Sústružník odrezal z neho 4ks o hrúbke 2cm.Zfrezoval z nich vonkajšok 165mm,vnútro 135mm,veľa odpadu nebolo.Zvyšok silonu cca 92cm som vrátil,odvážili koľko som spotreboval a zaplatil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...