Přejít na obsah

Tlumiče


Neonik

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, 

 

mám O3 1,6TDI rok výroby 2017. Najeto má cca 50,000km. Už asi půl roku pozoruju, že při přejetí jakékoliv nerovnosti je auto dost hlučné, bouchá, je tvrdé... Teď jsem při výměně kol našel, že jsou tlumiče potečené. Neumím odhadnout na kolik je to normální, nebo se může jednat o závadu. Auto je v záruce, tak bych to rád řešil, ale netuším jak ŠA k takovým závadám přistupuje. Nesetkal jsem s tím někdo? Neřešili jste prosím někdo něco podobného? 

 

Díky

 

V.

IMG_6298.jpg

IMG_6299.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 3 měsíce později...

Mam ten isty problem,Octavia 3 Rs Tdi pred FL rocnik 2016.

Ako som auto kupil, bojujem s hlucnou zadnou napravou,konkretne prava zadna strana.

Vymenil som tycky stabilatora (nic im nebolo ako predok,tak aj zadok)

Skontroloval som celu zadnu napravu,nic som nenasiel.

Odstranil som dcerinu detsku sedacku,vypraznil kufor,rozobral vsetek tapacirum avsak bez zmeny.

Raz mi uz jednu zadnu pravu gumu vyskakalo,neriesil som to nakolko to bola niaka biedna guma.

Dodnes mi to nedalo spavat,tak som sa nahneval a objednal som nove tlmice,uvidim co bude po vymene.

Prikladam cislo povodneho tlmica 5Q0 512 011 HP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 14. 4. 2020 na 11:14, Toomitsch napsal:

Zdravím, 

 

mám O3 1,6TDI rok výroby 2017. Najeto má cca 50,000km. Už asi půl roku pozoruju, že při přejetí jakékoliv nerovnosti je auto dost hlučné, bouchá, je tvrdé... Teď jsem při výměně kol našel, že jsou tlumiče potečené. Neumím odhadnout na kolik je to normální, nebo se může jednat o závadu. Auto je v záruce, tak bych to rád řešil, ale netuším jak ŠA k takovým závadám přistupuje. Nesetkal jsem s tím někdo? Neřešili jste prosím někdo něco podobného? 

 

Díky

 

V.

IMG_6298.jpg

IMG_6299.jpg

Mám ten samý problém. V AS řekli že je vše ok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Podelim se zde taky o svou zkusenost, minulej rok pri prezouvani mi mechanik (samozrejme ne ze skodovky) rekl ze mam vychcany tlumice v tu dobu melo auto najeto asi 30 tisic kilometru. Zajel sem s tim teda do autorizaku a tam mi bylo sdeleno ze je vse ok a ze se to stava a ze tlumice otreli hadrem, odjel sem teda s tim pocitem ze tlumicum nic neni. Po zhruba 3 mesicich se zacly projevovat ruzny zvuky z napravy pri prejizdeni nerovnosti a prudkych zatackach kdy se auto zhouplo. Nekolikrat sem to reklamoval s tim vysledkem ze autu nic neni, jedina vada byla ze pri kazdy navsteve byly tlumice zase vytekly na to mi bylo zase receno ze je to normalni ze tlumice obcas tecou. Tahle situace se tam opakovala minimalne 3x vzdycky s tim vysledkem ze tlumice otreli a ubezepcili me ze je to normalni. Nakonec sem si zde vytisknul TPI s tlumicema a napsal email na skodovku a objednal se do servisu kde sem jim ten papir vpalil, najednou se vsichni zacali chovat jinak a techni uznal ze se o problemu vi jen se to neresi. Takze po zhruba 7 mesicich trapeni a hledani pricin klepani a loupani mi byly tlumice na zaruku vymeneny a je po zvukach.  Jedina rada tedy je nafotit napsat na skodovku a jit do servisu rovnou s tim tpi kde je popsana ta vada tlumicu jinak s vama vymetou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak pokud to bude nekdo resit, tak bych doporucoval nez tam pojedete tlumice doma nafotit i s najezdem a napsat na infolinku. Standardni postup v AS by mel byt ze tlumice nafoti v servisu taky a teda aspon po me chteli abych najel 1000 km a pak se fotili znova. Rozhodne se nenechat ojebat a to melo auto najeto 30 tisic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
V 29. 12. 2020 na 10:57, kacer1 napsal:

Chci vyměnit standartní podvozek 2UA za origo sportovní 2UC.😉

 

Napis barevne kombinace tecek na pruzinach vpredu i vzadu. Da se od toho odvodit vahova trida. Podle VIN zjistis jen puvodni dil. Pokud chces prejit na sportovni podvozek, bez detailnich informaci primo ze skodovky nevede cesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potrebuješ vedieť aké tam máš čísla dielov. Podľa etky si zistíš vahovu triedu vpredu a vzadu tvojho auta. 

Následne pôjdeš do etky das si o3 a 2uc podvozok. 

Tam podľa vahovej triedy zistíš čísla dielov. 

To isté platí pre tlmiče. 

Ďalej potrebuješ kratšie dorazy. 

Ak chceš originál diely rátaj okolo 1000eur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli je to nedorozumění vinou překladu, ale stávající čísla dílů podle mě nepotřebuje. Potřebuje se dostat k jednotlivým PR kódům tak, aby podle nich odvodil dily pro jeho auto ve variante se snizenym podvozkem.

 

přední náprava

- pružiny (PR kod Lxx, zmineny "okruh perovani")

 

zadní náprava

- pružiny (PR kod 0Yx, "vahova trida")

 

Ted jsem si vzpomnel, ze zadni pruziny tusim barevne tecky nemaji, takze podle nich jednoducha cesta nevede.

 

Jednotlive varianty dilu (hlavně tlumiče) jsou dost casto prirazene dle dalsich parametru - druhu napravy (zde zadni vlecna), karoserie combi/liftback, pohonu 4x2/4x4. Zrovna tlumicu je oproti pruzinam vyrazne mensi pocet variant. Vetsinou od kazdeho typu nekolik (standardni/zvyseny/snizeny podvozek) a prip. podle druhu zadni napravy.

 

Krome zkracenych dorazu me napada v celku jako odlisny dil taky predni stabilizator.

 

Pokud bys umel dat navod na nejakou bezplatnou a smysluplnou ETKA s moznosti dohledavani pro konkretni VIN, tak bych asi nebyl vdecny jen ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka pre tých čo menili už tlmiče. 

 

Dali ste znova prvovýrobu škoda alebo nejakú alternatívu ?? 

Druhá otázka je bude rozdiel v jazdných vlastnostiach ak by som dal ten Bilstein ?

 

Chcem kúpiť nové tlmiče na zadnú nápravu. Na škoda-dieloch odkiaľ kupujem často original ND tak som našiel tieto https://www.skoda-diely.sk/nahradni-dil/5q0513029kf-zadny-tlmic-pruzenia-skoda-30378.html

 

V druhom eshope kde objednávam tak majú napr. tento od Bilstein https://www.dsauto.sk/

 

 

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...