Jump to content

Recommended Posts

Urcite investuj do originalu.

Ja som si cele auto dosral s KYB tlmicmi a Lesjofors pruzinami.

Proste to bolo tvrde, uskakane, gumy som menil po jednej sezone lebo boli oskakane...

Dal som original pruziny a tlmice, cena bola vysoka, ale mam spat jazdne vlastnosti ako boli na zaciatku a zato to stoji.

Mna to stalo dokonca viac, kupil som to iste viac krat.

Zaujimal ma aj rozdiel medzi tymi drahsimi Bilstein a origo. Ci su tam jazdne vlastnosti lepsie/horsie, komfort lepsi horsi.

Cena ma si zaujima ale  ak dam do 150€ za tlmic tak som s tym OK. 

Akoze ani po 235tkm nemam menene este tlmice ani vytecene ale riesim problem s vibraciami a toto ma napada ako prve po tom co vsetky silentbloky su pevne. 

Tezko radit. Bilstein + Eibach mam, spokojen nejsem. Jestli je to tlumici a pruzinami nevim. Kazdopadne na Superb jsou nejlevnejsi internetove obchody cca za tretinu ceny originalu. Tzv. sportovni varianta podvozku byla drazsi oproti standardu. U Octavie takovy rozdil nebyl.

Mimochodem - posledni roky maji skodovky uhoupany podvozek a pocitove doslo ke zmene i mezi roky 2018 a 2019. Komu houpani vadi (ja), tak to pro neho muze byt jednim z rozhodujicich duvodu. 

• Upvote 1

Objednám origo. V podstate som s naladením spokojný, viac mám pocit, že u mňa spravia rozdiel pneu. 

Ja to idem dávať na RS Octaviu. Mám tam podložky a čo sa týka podvozku som spokojný akurát s vibráciami mám problém. 

• 4 months later...

Pánové, prosím vás o radu.

Jaká je náhrada za zadní tlumiče 5Q0512013HE? Nejsem schopnej to nikde na netu ani v etce najít. Díky za pomoc. 

20210327_105959.jpg

• 4 weeks later...

To je ovšem neřešitelný problém. Zkoušels katalog Bilsteinu? Podle značky, modelu, motorizace se proklikáš k tlumiči. Bilstein nabízí několik českých levných eshopů.

Já si na svých autech vyzkoušel TRW, KYB, Bilstein a Sachs. Nejlepší asi byly Sachs, ale originály chci hlavně kvůli vlastnostem a nastavení podvozku.

Když jsem si na O1 do zadu dal Bilstein, tak šly do měsíce dolů, protože se s tím nedalo jezdit jak to bylo tvrdý...

Takže chci prostě originály, ale ať hledám jak hledám tak nemůžu najít.

Myslím, že nemá smysl zde o tomto spekulovat, zajdi do škodovky,

tam si s tím musí umět poradit. Zatím jsem vždy číslo dílu od nich

dostal. Objednávat tam nemusíš.

Ještě chybu neudělíš pokud jde o bilstein tak variantu B6, nicméně to vychází stejně jako originál :-), na druhou stranu je normálně koupíš nemusíš to řešit přes autorizák.