Přejít na obsah

Pojistková skříň - zapojení autokamery


osobne

Doporučené příspěvky

Koupil jsem autokameru:

https://www.aliexpress.com/item/Car-DVR-Dash-Camera-Cam-Video-Recorder-Camcorder-DVRs-dashcam/32809626345.html

 

Zapojit se má přímo do pojistkové skříně, jsou tam tři kabely označené +12V (žlutý), ACC (červený), GND (černý). GND je mi jasný, ale do které pozice pojistkové skříně u Yeti zapojit kabel 12V a kabel ACC tak, aby se kamera automaticky zapnula při otočení klíčku ve spínací skříni?

 

 

 

 

IMG_20170707_103506.thumb.jpg.fa2f5fe8d53054149b7f462b79c7800d.jpg

 

 

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že kamera už stojí dvojnásobek, než jsem platil. :) 

https://www.aliexpress.com/item/Car-DVR-Dash-Camera-Cam-Video-Recorder-Camcorder-DVRs-dashcam/32809626345.html

 

Tak úspěšně zapojeno, zapojil jsem černý kabel GND na kostru, žlutý kabel +12V na pozici 18 v pojistkové skříni a červený kabel ACC na pozici 22 v pojistkové skříni. Kamera se automaticky zapne po otočení klíčem ve spínací skříni a vypne po vypnutí motoru klíčem.

 

IMG_20170709_094733.jpg

pozice č. 18 - Diagnostická zásuvka, řídící systém motoru, brzdový snímač, pohon 4x4, Start-Stop

pozice č. 22 - Panel přístrojů, elektromechanické servořízení, datová sběrnice

IMG_20170709_094903.jpg

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyvstal asi logicky problem, kamera vyrabi videosoubory kazdy v delce 1 minuta, vzdy posledni videosoubor z kazde jizdy nejde prehrat, protoze jakmile vypnu klicem motor, vypne se zaroven i kamera, tim padem se nedokonci prave nahravany minutovy casovy usek az do konce a ten videosoubor pak nejde prehrat. Ale asi to nicemu vadit nebude. Mozna by to slo vyresit, ze bych kabel ACC zapojil na jinou pozici v pojistkove skrini? Mozna na pozici pojistky pro autoradio, protoze to hraje i pri vypnute spinaci skrini, dokud z ni nevytahnu klic. Co myslite?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Včera konečně přišel z ebaye adaptér na midle pojistky, tak jsem přepojil žlutý kabel na pojistku na pozici č. 30 (12V zásuvka přední a zadní), červený kabel jsem nechal na pozici č. 22, a už kamera funguje, jak má. Sama se zapne při otočení klíčku ve spínací skříni a sama se vypne asitak 10 sekund po vypnutí motoru klíčem, všechny videosoubory jdou přehrát včetně posledního.

 

 

IMG_20170729_101437.jpg

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jsem spokojen.

Jinak koho by ta kamera zajimala, mohu ji doporucit. Dela to minutova videa rozliseni 1920x1080, kazde video miva vetsinou kolem 90 MB.

 

https://uloz.to/live/!ej5RH1wKCYJ6/2017-0709-191824-022-mov

 

 

Jen bych doporucil sledovat ten odkaz z prvniho prispevku a vyckat, az zas da prodejce slevu kolem 50% a cena tak klesne na castku kolem 30 USD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, zeptám se....a pak máš před kamerou ještě měnič z 12V na 5V? Koukal jsem, kde ho koupit...a dá se, zhruba kolem 200Kč. Tam počítám, že máš do vstupu měniče přivedený černý na jeden vstup a jak těch 12V pevnejch a spínanejch? A jak u výstupu pak do kamery?

 

A u těch pojistek....takto to může být zapojeno asi u všech aut nehledě na výbavu....počítám.

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si teda koupil kameru tady v ČR , ale pak jsem použil  skryté napájení 12/5 a dal jsem ho do pojistek na pojistku bez stálého proudu , kabel jsem tahl sloupkem a pod střechou až k zrcátku . kamera má vlastní baterku a po vypnutí klíčku se do 20 s vypne 

https://www.aliexpress.com/item/1500mA-DC-12V-to-5V-Inverter-Converter-Micro-Mini-USB-Hardwire-Dash-Cam-Hard-Wire-Kit/32919501132.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dSjMQUK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A která pozice to byla v pojistkové skříni. Objednal jsem pro jistotu ještě tu redukci na pojistku, takže to můžu na nějakou švihnout.....možná tu 30 na zásuvky...ta by šla. Ten kábl jsi nacpal pod tapec silou a nebo jsi něco sundaval?

 

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Sovaja napsal:

A která pozice to byla v pojistkové skříni. Objednal jsem pro jistotu ještě tu redukci na pojistku, takže to můžu na nějakou švihnout.....možná tu 30 na zásuvky...ta by šla. Ten kábl jsi nacpal pod tapec silou a nebo jsi něco sundaval?

 

dík

já to dal na pozici kterou zítra zjistím, reaguje na klíček , mínus jsem dal pod šroubek v pojistkové skříni. pod střechu a tapeci jsem to nastrkal prstem a trochu šroubovákem ,je tam dost místa nebyla potřeba to tam nějak násilím dávat je to jen kousek vevnitř . už to tak mám rok a zatim to vše funguje ,auto jezdí každý den.

 

Editováno: , autor: Libor Nerušil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, tak bych potřeboval pomoct........vše jsem zapojil dle rad tady na fóru. Z Čajny dorazila krabička na převod 12V to 5V a adaptér na pojistky. 

 

Kamera přilepena, kabel natáhnut. Zem pod šroub a adaptér šel na pozici 30 (přední a zadní zásuvku). Pojistku jsem vyzkoušel. Vyndaná, zásuvka u řidiče mrtvá zásuvka. Pojistka zpět, zásuvka jede(ověření, že tato pozice pojistky je opravdu zásuvka přední a zadní). Vše OK.

 

Nacvaknu adaptér do pozice 30, vložím dvě pojistky, tu původní a novou. Zacvaknu a kamera najede.......a jede.....a jede, furt. Zamknu auto, kamera jede. Odejdu, vrátím se za hodinu a kamera jede:-(.

 

Mám KESSY, takže klíček nevyndavám.....tak kde jsem udělal chybku?????

 

díky

 

Sorry za fotky, tma a mobil je vražedná kombinace:-)

 

 

IMG_20190308_195810_6.jpg

IMG_20190308_195818_0.jpg

IMG_20190308_195827_0.jpg

IMG_20190308_195837_4.jpg

IMG_20190308_200059_9.jpg

IMG_20190308_200116_5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím,

chtěl bych se zeptat. Na mém yeti 1.4tsi sem zapojil kameru pomocí stejné elektroinstalace do pojistkového boxu přesně podle prvního příspěvku. Po otočení klíčku se na kameře rozsvítí červená kontrolka, tak že do ní šťáva jde, ale to je vše - nezapne se. Po vypnutí klíčku červená kontrolka zase zhasne. Je zajímavé, že když je klíček zapnutý a připojím přímo do kamery napájecí kabel, který je zapojený stále stejně v pojistkovém boxu, tak se kamera zapne a začne nahrávat.

Neměl byste někdo nápad co s tím? třeba dělám něco blbě...přikládám fotku zapojení v poj. boxu a kamery...díky za jakékoli info:)

20210529_130413.jpg

20210529_130251.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...