Přejít na obsah

Parkovací senzory hlásí překážku


Sicco

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

koupil jsem OIII a jsou na ní dodělané parkovací přední a zadní senzory. Problém je, že prostřední zadní funguje podle počasí. Když je horko tak funguje jak má, když prší nebo je chladněji, hlásí stále překážku uplně u auta červeně.

Vepředu mám podobný problém u bočních čidel dole pod mlhovkama v černém krytu. když jsem kryty vyndal, z nich čidla vytáhl a obě namířil nahoru tak nic, fungují, na mávnutí ruky detekují překážku. Ale jakmile je zasunu do těch krytů aniž bych nacvakával zpět do nárazníku a opět namířím nahoru i s krytem tak hlásí překážku.

 

Moje otázka zní, jak správně čidla nainstalovat? Detekce čidlo provádí ultrazvukem pouze čelní plochou? čidla jsou nové, takže mohu vyloučit že by byly vadné, konektory prostříkané sprejem na kontakty. Nesetkal se někdo s něčím podobným už? Málo kdy se stane že všechny fungují jak mají, ale někdy ano, takže jsou nastavené strávně a problém je na konci s čidly.

Díky, fakt už si s tím nevim rady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš to trochu rozepsat? Jako v jednotce?

Když se střed čidla protáčí a na rádiu svítí vykřičník, předpokládám, že je zničené :mellow:

 

Případně nějaký tip na někoho zkušeného v okolí Hranic/Olomouce/Ostravy kdo by se v tom vyznal?

Editováno: , autor: Sicco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednotka PDC...citlivost senzoru lze nastavit pomocí datové sady v jednotce PDC, tato citlivost se mění samozřejmě vlivem teploty a samozřejmě je důležitý i fakt, zda je umístěn na vozidle na správném místě dle datové sady(je rozdíl když je uprostřed nárazníku - chápat výškově a nebo dole až ve spodní liště).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...