Přejít na obsah

kovový zvuk - DSG


Roman Bakic

Doporučené příspěvky

 

Pri prejazde retarderu sa mi ozve kovové hrkotanie z prednej brzdy pri zosliapnutej brzdy je ticho. Fabia 3 ma najazdených 6000km, brzdy sú fn3 nevie niekto poradiť kde je problem.

 

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku

 

 

 

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento zvuk vydáva aj moja prevodovka vo Fabii II, a tiež aj kamošova (tiež F2 s DSG). Vymenili mi jeden silent blok, to ale nepomohlo. Vraj nič iné tam nie je, čo to môže robiť, tj. je to vlastnosť tejto prevodovky. Počuť to keď mám stiahnuté okno, prechádzam nerovnosť pri nižšej rýchlosti, a motor nie je pod plynom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle nahravky bych rekl, ze je to to same, co slysim za stejnych okolnosti (otevrene okno, nizka rychlost, pri prejezdu neni motor v tahu) u sveho Superbu a drive i u OIII.

Schvalila SKODA AUTO tu vymenu? Vzhledem k tomu, ze se vyskytuje bezne (a tudiz je to mozna vlastnost) bych se dost divil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čakám na vyjadrenie zo ŠKODA AUTO. Ale kontaktoval som aj p.Sixtu z prevodovky-sixta.cz, citujem odpoved: Nejedná se o závadu.
Tento hlukový projev je vysvětlen na mých stránkách (servis maximální upraví SW podle instrukce VW) v odstavci mechatronika a nebo v odstavci 7° DSG.
ničeho se nebojte ale je to známý projev u 7°DSG.

romo33

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mě zase škube DSG převodovká na rychlostech 3,5,7. A v servisu si nevi rady. Auto je 18mesicu stare a ma najeto 28tis. km. A zhoršuje se to. Vypada to jako by prokluzovala spojka ale auto skubavě zrychluje. Nesetkal ste se stim někdo? 

 

 

 

 

Editováno: , autor: legomaniak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho videa na mobile nič nevidím, akurát to, že ideš na manuálny režim. Môžeš to natočiť tak, že budeš tam mať D a budeš na rovinke rovnomerne akcelerovať za 20 na nejakých 70+,a zároveň bude vidno aj otáčkomer, aj rýchlosť? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vor 1 Minute schrieb e1.:

Z toho videa na mobile nič nevidím, akurát to, že ideš na manuálny režim. Môžeš to natočiť tak, že budeš tam mať D a budeš na rovinke rovnomerne akcelerovať za 20 na nejakých 70+,a zároveň bude vidno aj otáčkomer, aj rýchlosť? 

 

Dal jsem tam manualni řežim aby mi to nepřeřadilo protože na 2,4,6 to zrychluje rovnoměrně bez škubaní. Až pojedu tak muzu zkusit natočit oboji jak rychlost tak otáčkoměr. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tebe to škube aj pri pevných otáčkach. V tom prípade by stačilo zaradiť rýchlosť (idálne 3-ku), a ísť stálou rýchlosťou, tj. tempomatom.
Každopádne to video už je potom skôr pre naše pobavenie, lebo to určite nie je normálne správanie DSG prevodovky a pravdepodobne bude problém s jednou z dvojice spojok. Nakoľko tvoje auto má 18 mesiacov, tj. je určite v záruke, tak by som si to namieril rovno do servisu ŠA, a nech pekne riešia. Vidím to na výmenu spojkovej sady aj s výmenou (dvoj-)hmotného zotrvačníka. To škubanie zotrvačníku určite neprospelo, a vraj sa ich patrí majú meniť spolu so spojkovou sadou. A hlavne si postráž, aby ti auto po výmene išlo v nízkych otáčkach, obzvlášť pri 7. prevodovom stupni bez úplne vibrácii!

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty videa moc vypovídající nejsou...

Zkus tam dát manuál a zařaď trojku. Pak natoč akceleraci s plynem až na podlaze z 1200-1300 ot/min alespoň do 4000 ot/min. Jestli klouže spojka na lichých kvaltech, tak v takovém videu by se měla jasně projevit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

legomaniak: s DSG řeším to samé defakto od nového auta, bohužel přístup k servisu tragický, po strašné době se mi podařilo dosáhnout výměny spojky(ne převodovky), bez výsledku, nemám sílu tam jezdit furt, takže další řešení až při dalším oleji, je to k zlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vor einer Stunde schrieb Marek.S.:

legomaniak: s DSG řeším to samé defakto od nového auta, bohužel přístup k servisu tragický, po strašné době se mi podařilo dosáhnout výměny spojky(ne převodovky), bez výsledku, nemám sílu tam jezdit furt, takže další řešení až při dalším oleji, je to k zlosti.

 

Ja pravě mam ještě jednu fabku v DSG doma ktera ma jen 2800km najeto a ta to neděla tak mě nemohou odpalkovat že to je třeba normal jev :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...