Přejít na obsah

Spotřeba paliva 1.0 TSI


rowz

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Výsledek takové převážně mimoměstské trasy (max 10 % město). Žádné zdržování, trocha předjíždění, teprve si na Rapid zvykám. Nemá ani 400 km. S Fabií HTP (tedy zajeté auto, které dobře znám) jezdím podobnou trasu za víceméně stejnou hodnotu. Přijde mi, že ve městě nebo do kopce bývá HTP možná i rozežranější.

20171026_193909.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Najeto 1000 km a dlouhodobá spotřeba 6,2 ale pořád to klesá. Při klidné jízdě do práce 13 km je spotřeba 5,1. Motor nešetřím, ale pořádně zajíždím po zahřátí oleje. Ještě 500 km budu maximálně točit 3500 otáček. Potom se bude muset motor ukázat. Už teď se začíná motor krásně probouzet po překročení 3000 otáček dřív to nebylo znát. Do 3000 otáček to taky nemá chybu. Neměl jsem takové očekávání.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

S 81kw se dá jezdit za 4?

No já to mám 4dny, najeto cca 80km a už jsem se dostal za 6,5  po městě.

Tak počítám že jak pojedu někam dál, tak snad něco přes pět bude.

No co jsem měl staré auto, tak po městě 10.

Takže na mně je 6,5 už tak ok :-D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, s-tony napsal:

S 81kw se dá jezdit za 4?

No já to mám 4dny, najeto cca 80km a už jsem se dostal za 6,5  po městě.

Tak počítám že jak pojedu někam dál, tak snad něco přes pět bude.

No co jsem měl staré auto, tak po městě 10.

Takže na mně je 6,5 už tak ok :-D

 

Záleží co považuješ za město. 80km za 4 dny není zrovna málo. To nejsou typické projížďky po městě. Při projížďkách po městě u mě 8 litrů a studený motor. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjistil jsem jednu zajímavou věc, která mi připadá poněkud zvláštní.

S mou 9 let starou fabií když dojíždím třeba křižovatku, ale klidně i 200 metrů a vyřadím rychlost, tak velice rychle klesne okamžitá spotřeba a ustálí se od 0,6 až třeba do 1,5 l., záleží na více faktorech- studený motor, klima atd.... Ustálená a stále stejná zůstává i po dobrždění.

S úplně novým rapidem 81kW když vyřadím rychlost a dojíždím na neutrál se spotřeba stále pohybuje od cca 2l. po 4l. a při úplném dobrždění to krátkodobě vyletí třeba až na 8litrů!!! Až po zastavení auta se spotřeba ustálí například na hodnotě 0,6l. Je to normální?

Jak může při dojíždění na neutrál spotřeba tak moc kolísat? A to i když se vůbec nedotknu plynu? A co může zvýšit spotřebu při brždění na 8 litrů???

Dokonce ani nechápu co může při jízdě na neutrál jakkoli zvyšovat spotřebu v porovnání se stojícím autem?

Jak se chová v těchto situacích váš rapid?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta spotřeba na neutrál je naprosto normální. Jde o to, že za jízdy se zobrazuje v l/100 km a pokud jedete rychleji okamžitá spotřeba se snižuje, pokud se zpomaluje, tak se logicky zvyšuje, protože těch 100 km by trvalo delší dobu ujet, ale benzínu si to bere bez zatížení pořád stejně, tím tedy čím déle to trvá, tím víc si na ty kilometry musí vzít.

No a na místě to ukazuje jen šest desetin, protože už to není v literch na sto, ale v litrech za hodinu :)

Editováno: , autor: Qual
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes eko jízda 65 km. Prvních 20 km dálnice 120 km/h a pak zbytek okreska 90km/h. Spotřeba 5,4 to jsem ještě neměl. Úplně jsem neposlouchal řazení fakt nedokážu jet 90 na 6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Najeto 4500 km a spotřeba je velmi příjemná. Okresky + obce = 5,1. Dálnice 130 km/h = 6. Za mě spokojenost a to jsou čísla v mrazu. Jo a rozhodně nemučím motor pod 2000 otáček a SS jsem deaktivoval. Za mě velká spokojenost a na nádrže dám bez problému 800 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem najel s 1.0 81 kw po rakousku cca 1600 km, s naloženým autem, lyže, jídlo, tři lidi. A spotřeba 5.3 za celou cestu od domu a zpět.

To mně hodně překvapilo. Tady jak poskakuju po městě a okolí, tak to mám tak za 6.5.

Je fajn že na dlouhé cestovaní to jde za tak málo i s naloženým uatem.  To už se na peněžence pozná. A ten dojezd 1000 km na plnou nádrž je taky fajn.

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...