Přejít na obsah

Spotřeba paliva 1.0 TSI


rowz

Doporučené příspěvky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Pokud by Vás zajímala spotřeba při služebním využití auta .... s novým autem jsme vyrazili ve 4 lidech + plný kufr do Slovinska. Průměrná spotřeba nového auta 5,5 l/100 km. V únoru jsme byli na horách v Rakousku (3 lidé + rakev na střeše) s průměrnou spotřebou 5,8 l/100 km. Jinak běžná spotřeba dle aplikace CCS Carnet 5,2 - 5,5 l/100 km při "služebním" způsobu jízdy (většina jízd v jednom člověku + lehce nad rychlostními limity). Spotřeba je na turbo benzín celkem fajn, ale jen srovnání s mým předchozím RAPIDEM 1,4 TDI ... na dovolené jsem s ním neměl problém ujet 1.300 km na nádrž vrchovatě naplněnou přes ovzdušňovací pojistku (do nádrže se mi vešlo cca 60 litrů nafty, i když je oficiálně její objem 55 litrů).  V případě 1,0 TSI ujedu 800 km a už abych hledal benzínku ...        

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

hahnrade:

Docela by mě zajímalo, jak v takové jízdě  vypadaly otáčky motoru, to muselo být na hranici 2 tis, spíš pod.  Rapida mám, 1.0 81 kW, 3,6l jsem taky udělal, ale na trase jen cca 40 km. Ta jízda byla totálně nezáživná, průměrnou rychlost jsem měl stejnou. Vydržet to tak dlouho, musel být vopruz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

zaujala mě spotřeba uživatele: hahnrade

Zkusil jsem kam se dostanu já. Dlouhodobou spotřebu mam 5,4 l/100 km, což odpovídá spotřebě dle toho co načerpám.

 

Nyní jsem jel trasu:

Vrané nad Vltavou - Roudnice nad Labem a zpět. Tam spotřeba 3,9 , zpátky 4,0 . Tam  jsem jel v sobotu ráno 8:00, teplota 20 stupnů celsia, zpět v 11. Doprava větší a teplota cca 25.

Benzin Verva 100

Cesta po dálnici cca 100 - 110 km/h a po Praze v tunelech 70 km/h.

 

 

1599304851102.jpg

1599304851126.jpg

1599304851150.jpg

1599304851173.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Všiml jsem si takové věci. Mám už dva roky Rapida 1.0TSI, 81kw, r.2018, tankuju buď Vervu 100, nebo Efectu 95+Vif. Nikdy čistou 95. Rapida mám od počátku tedy jsem ho i zajížděl. Najeto má cca 20tkm. Minulý týden jsem domů pořídil ještě Fabii 3, 1.0TSI 70kw, r.2018. po operáku s naj. 20tkm. Rapida používám do práce 35km po okreskách tam a 35 zpět. Spotřebu mám po jízdě většinou okolo 5,5l. Teď už sem absolvoval tři jízdy s Fabií a hned sem si (podle maxidotu) všiml výrazně nižší spotřeby u Fabie. Natankováno má Efectu 95+VIF. S tou sem trasu absolvoval za 4.5l a nijak sem jí řekl bych nešetřil. Další cesta to samé a poslední jsem jel fakt zlehka a 3.9l....Nerell bych, že se počítač může tak moc mýlit a je mi dost divný takový rozdíl. Fabka bude o malinko lehčí ale i tak. Skoro bych řekl, že vyšší otáčky (nemám šestku) možná skutečně šetří v důsledku  víc benzínu. Rapida netrápím pod 1800ot. spíše jezdím nad 2000ot. S Fabkou budu jezdit stejně. Nebo, že bych Rapida tak blbě zajel?? Olej sem měnil po 4000km pak ve 12tkm na prohlídce...no věnuji se mu a takto se mi odvděčil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 35km tam a zpět se ani nedostaneš na moc objektivní výsledek. Já jezdím do práce 130km a zpět, mám 70kw Rapida a kdybych chtěl tak to dám taky za 4,5 (mám to vyzkoušeno). Na spotřebu ale fakt nejezdím, když mrknu na PP jsem mezi 5 a 6 l/100. Raději jezdím víc svižně a nechtěl si vychovat lenocha. Jezdím běžné palivo, najeto 23500km, 2x výměna oleje (6 a 16 tis.) a bez nějakého "zajíždění", dnes se už motory ani nezajíždí jak před 30 lety. Odvděčil se ti asi za přílišnou péči. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravim, měl bych dotaz ohledně spotřeby. Máme rapida 1.0 81kw a spotřeba kombinovaná dlouhodobě neklesne pod 7l spíš se jezdí tak 7, 5. Jizda po městě to vyleze na 8,5 až 9. Spotřeba je při klidné jízdě do 100km/h. Palubák souhlasí i po dotankováni s kilometrama. Auto bylo v servise na diagnostice kde bylo vše v pořádku i lambda sonda prý ukazuje normální hodnoty. Prý ale je to divné že to tolik žere. rv 2018 najeto 32tis. Nevěděl by někdo po čem jít? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten to motor má při klidně jízdě spotřebu kolem 5 až 5.4l

Jak ti reaguje akcelerace při lehkém sešlápnutí plynu ? Musíš na to víc šlapat aby to jelo ?

Buď je problém ve spalování, nebo něco motoru přidělává práci - klima kompresor, brzdové obložení ?

Aby ten to motor ukázal spotřebu 9l musel bys jet s plynem na podlaze prakticky pořád a i tak... Neviděl jsem spořebu přes 8l ani když to jelo do Hannoveru po dálnici 180 s tempomatem.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ted posledního půl roku, když jsem byl pod pracovním tlakem jezdil 130 km meziměsto včetně kopců a 30 km občas zasekané D1 kolem Brna dlouhodobě s 70 kw za 6+. Klimatronik mám trvale zapnutý. Teď mám od práce cca 3 měsíce už klid, vyjel 4 nádrže s VIF, který jsem dostal k narozeninám a dlouhodobá spotřeba jde zase pomalu k 5 litrům. Najeto cca 32.000km, r. v. 2019.

Nedávno jsem instaloval přídavné pružiny do zadních kotoučů a překvapilo mě, jak šel kotouč velmi ztuha protočit, takže kladl nějaký odpor taky. S pružinama a po očištění se to zlepšilo.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ben06 napsal:

Obávám se, že nic nepořídíš. Co jim nevyhodí diagnostika to budeš těžko dokazovat. 

Ano spotřeba je hodně individuální a závislá i na mnoha vnějších faktorech jako profil trasy, provoz, průměrná rychlost, zatížení atd. 

Vím vím, právě sme zkoušeli jezdit i z lehkou nohou hodně rovinky a spotreba dlouhodobá klesla na 7,4 z městského provozu 8,6 a když sme auto kupovali mělo najeto 17tis a jezdilo se 5.8-6,3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...