Přejít na obsah

Vyhrievany volant na octaviu 3


hajo17

Doporučené příspěvky

Mám dotaz na majitele vyhřívaného volantu.

Aktuálně se u nás teploty pohybují okolo -3C a zjišťuji, že výhřev samotného volantu (podotýkám na nejintenzivnější stupeň)do doby, kdy je opravdu teplý, trvá minimálně 5min. Možná i více.

Chtěl bych se tedy zeptat, jak to máte vy ostatní ve vašich vozech. Zároveň by mě zajímalo, jaká je akceptovatelná a přiměřená doba v minutách pro výhřev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím přesně jak to mám nastavené (čas a level), ale spouští se mě výhřev úplně automaticky. Takže nastartuji, rozjezdu se, a možná tak do minuty cítím, že je již volant příjemně teplý. Jak a kdy se vypne se nestarám, vše automaticky. Někdy zapínám výhřev sedaček, tam to je myslím spárováné.
Tak mě to zcela vyhovuje.

Kouknu na nastavení, jak přijdu do auta (MR2018, 1.8TSi, výbava LK)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také vyhřívaný volant a mám ho nastavený se sedačkou tak, že když zapnu vyhřívání sedačky na 3 tak se volant také vyhřívá na 3. Sedačka začne hřát cca do 1 min ale volant ze začne zahřívat až po cca 5 - 8 min. Jakmile se zahřeje pak už hřeje dostatečně, ale doba než j něco cítit je dle mě moc dlouhá. Ještě jsem tuto fičůru neměl, takže nevím jak to má fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, omicron napsal:

Nevím přesně jak to mám nastavené (čas a level), ale spouští se mě výhřev úplně automaticky. Takže nastartuji, rozjezdu se, a možná tak do minuty cítím, že je již volant příjemně teplý. Jak a kdy se vypne se nestarám, vše automaticky. Někdy zapínám výhřev sedaček, tam to je myslím spárováné.
Tak mě to zcela vyhovuje.

Kouknu na nastavení, jak přijdu do auta (MR2018, 1.8TSi, výbava LK)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 

 

Vyhrivani volantu se musi zapinat I vypinat manualne nebo sparovat s vyhrevem sedacky. Sam se nevypina ledaze by jsi to mel nejak dokodovane

Editováno: , autor: eiben
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@omicron [mention=90469]Aleš_BX[/mention]

 

Z přečtených příspěvků vím, že to máte takto dokódováno, teda aspoň Omicron.

 

Já mám pouze spárováno se sedačkou a zatímco sedačka hřeje prakticky ihned, volantu to trvá, jak zmiňoval kolega nademnou, 5-8min.

 

Auto stojí venku ve volném prostranství, takže přímý mráz a sníh. NT bohužel nemám.

 

Napadalo mě, zda-li nejde zvýšit teplota skrze vcds/vcp výhřevu jako u sedaček.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, asi to dokódované mám, už si ani nepamatuji, na čem všem Ferda zapracoval, toto zrovna považuji za zcela přirozenou vychytávku, která by měla být standardně z výroby - nechápu, že se taková věc musí dodatečně dokódovat :unsure: Proto jsem si hned nevzpomněl, že to musí být dodělané...

 

Teď jsem přišel zvenčí, autem jsem popojížděl po městě (pokaždé cca 1 - 1.5 hod přestávka), venku cca -2°C. Startoval jsem během odpoledne asi 4x (jen 1x byla aktivace výhřevu sedaček), volant se vždy ohřál tak rychle, že jsem to opravdu cítil již po chvilce jízdy, určitě rychleji než výše uváděných 5-8 minut, to už jsem obvykle dojížděl do další destinace...  Nevím, jestli je v tom rozdíl, výbava je kůže/alcantara v LK (O3FL MR2018), takže nevím, jestli ten volant je nějak jiný.

 

Teplotu výhřevu sedaček jsem u Ferdy již naopak snižoval, z továrny pro mě nepoužitelné, ta Alcantara (na rozdíl od opravdové kůže, kterou jsem měl v O2FL LK) hoří takřka okamžitě, pokud to zapnu, do minuty až dvou už úplně vypínám, protože mě hoří záda (do auta si svlékám bundu nebo kabát), budu to muset znovu nechat ještě snížit. Ale je to možná kalibrované pro lidi v jezdících v zimnících, jak je v Česku obvyklé.

 

Parkuji také venku na sněhu a mrazu, nezávislé topení mám, a používám několikrát denně, ráno vždy. Proto do auta bez kabátu bez obav...

 

Volant samozřejmě hřeje i bez sedaček, a automaticky. Neřídím v rukavicích.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muhehe :-)

a ja bych chtel vyhrejvany vnitrni packy ve dverich - kdo na to ma sahat, kdyz jsou ledovy. Tuhle jsem sedel na parkovisti o 10 minut dyl, nez se trochu ohraly, abych vubec vystoupil...

 

Kecam ;o)

 

Ale zhejckany jsme slusne :-)

 

Na druhou stranu, kdyz muzou dat topnou spiralu do volantu, tak ta radicka neni uplne spatnej napad.

 

Ale ty forky nas rychle prejdou, az nucene prejdeme na elektromobily. Tam si hodne rozmyslime, jak moc topit a co vyhrivat. Clovek zapne na co je zvyklej a dojezd razem klesne o 50km...

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mechanická tlačítka jsou out a pravěk, stejně jako tlačítkové mobily, holt nová doba, stačí se podívat na novou A6, všechno jsou dotykové displeje...

 

Aleši :  vyhrivani sedacky, predniho a zadniho skla snad neni tlacitkove? Neni to pohodlnejsi nez to lovit nekde na displeji. Ja jsem doposud nezjistil jak ubrat teplotu na volantu ze 3 dilku na 2 bez toho abych musel zmacknout tlacitko vyhrevu sedacky s cimz se mi na dispeji objevi I dilky vyhrevu volantu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna jsem chtěl napsat, jak rozežraní jsme :-)).

Pamatuji doby, kdy jsem řídil v rukavicích, čapce a okna stahoval pomocí švihadel. Posilovač bylo také sprosté slovo.

Jinak se přiznám, že výhřev v řadičce mě napadl také a zase OUT myšlenka to dle mě není.

Takže abych to nějak uzavřel, výhřev volantu je v pořádku. Je třeba počítat s delší dobou na vyhřátí, což je škoda, ale zase žádná tragédie.

Díky všem za poznatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Páčky + uchycení páček na volantové tyči - tam jsou trhací šrouby.....trhací šrouby musíš povolit, vyměnit uchycení pro Valeo a dát i páčky pro Valeo a pak se ještě modli, že tvůj kroužek, který jsi zakoupil podporuje tempomat....pokud je koupený někde na netu bez páček s tempomatem, tak máš pravděpodobnost, že podporuje tempomat tak 10%....bohužel kroužky jsou na první pohled všechny stejné a pozná se to až tak, že nejde kódovat vlastnost tempomatu.  Pokud máš kessy tak už nic jiného měnit nepotřebuješ, pokud nemáš kessy, tak ještě musíš dát novou spínačku.....jinak to co zde řešíš nyní se týká jen Octávie3 a jsi v sekci pro Superba3...tj. asi bys měl pořádat někoho, aby správné části přesunul pod Octávii3 a nevznikal tu zbytečný chaos až si to bude číst případný zájemce z řad Superba3, kde tato výměna není potřeba.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Potřeboval bych poradit, ale zřejmě to bude obtížné a stejně bude potřeba navštívit servis, ale i tak to zkusím. 
Poslední dobou mám pocit, že mi zeslábl výhřev volantu, jehož intenzitu mám nastavenou na "Vysoká". Volant je teplý, ale není horký. Příjde mně, že ani po změně intenzity na "Slabý, či Střední" není poznat rozdíl. 
Pamatuji, že při vysoké intenzitě výhřevu se na volantu po cca 5-10km nedaly udržet ruce(řečeno obrazně), ale nyní to mám zapnuté i klidně hodinu a bez problému ty ruce na volantu udržím. 
VCDS nemám, takže nedokážu zjistit teplotu výhřevu a mám takový pocit, že když s tím přijedu do AS, budou na mě opět čučet jak na puka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně si nepamatuji, že by výhřev volantu i při nastavení na "Vysoká" hřál nějak příliš, či dokonce nesnesitelně. Na rozdíl třeba od sedaček, které jsem si nechal nakodovat na slabší výhřev (kožené sedačky LK). Ale vůbec ho v podstatě ručně nepouštím, nechám na automatice, jež mě zcela vyhovuje.


Ale zkusím se zítra podívat na své nastavení, příp. zkusím nastavit "Vysokou" intenzitu ohřevu, jak se to chová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...