Přejít na obsah

Zapojení kamery - černé skříňky


jindrous

Doporučené příspěvky

Bycista mi pomohl svým návodem zapojit kameru (černou skříňku) na Octavii III.

Nyní mám Kodiaqa. Na jakou pojistku mám tu kameru (plusový drát) umístit?

V příloze výtah z návodu kde jsou pojistky. Chci tak aby se kamera zapla při zapnutí zapalování čili stejně jako u Octavie.

Ta síla pojistky 10 může být?

Už má někdo černou skříňku - kameru v Kodiaqu zapojenou? Díky moc.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj jaké jsi měl před tím auto? Na jakou z pojistek - respektive na jakou volnou pozici jsi to umístil? Chová se to tak, že spíná kamera až po stisknutí zapalování? Vypnete se sama , když vypneš zapalování?

Proč jsi tam vrtal? To kamera na skle nedržela? Mám taky Mio a v Octavii byla na skle na přísavce.

 

Děkuji.

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předtím jsem měl bmw. Na přísavce to není ono, navíc to zabírá hodně místa ve výhledu a  nelíbí se mi to. Pojistkanení prázdná, je to existující pojistka na jiný okruh. Je jich tam několik co jsou pod proudem jen se zapalováním. A ano, kamera se při startu sama zapne a potom sama vypne.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundavat nic nemusíš, jde to tam protáhnout poměrně snadno. Do stropu to dáš snadno, tapecírunk sloupku je potřeba trochu odklopit z těsnění dveří. Pokud máš okenní airbagy tak pozor ať je kabel pod nima, ne nad nima. Sloupkem se dostaneš do palubky k pojistkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
V 21. 7. 2017 na 14:04, eTeBe napsal:

Sundavat nic nemusíš, jde to tam protáhnout poměrně snadno. Do stropu to dáš snadno, tapecírunk sloupku je potřeba trochu odklopit z těsnění dveří. Pokud máš okenní airbagy tak pozor ať je kabel pod nima, ne nad nima. Sloupkem se dostaneš do palubky k pojistkám.

 

Ahoj eTeBE, este jedna prosba, tahal si kabel prvym A stlpikom alebo lavym ?

Ako si zhodil, ten kryt pod oknom, aby som mohol prejst na pravo s kablom, kedze kamera je vpravo od spatneho zrkadla.

Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně levým, potom budeš protahovat kabel celou palubní deskou k pojistkám. Protažení stropem není tak náročné. Kryt sloupku stačí odklopit a kabel dát pod něj, sundavat se nemusí. Pokud máš okenní airbagy tak dej kabel pod ně, kdyby vystřelil tak ho přetrhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka, tak som to nahodil, islo to celkom v pohode, ale este sa chcem spytat,

na ktoru poistku si to pichol ?

viem, ze  je tam ich tam viac, na ktorych je po zapalovani 12V, ale naco skusat, ked  to mas overene ;)

btw, radsej tam kde je 12V po nastartovani, alebo iba po zapnuti elektriky (1x stlaceny START, bez drzania brzdoveho pedalu )

vdaka za rady

 

1.jpg.f219cd731fd4eed14240e660237100a7.thumb.jpg.4a72b72db10a41354252903925ff0fba.jpg

Editováno: , autor: euroKODIAQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze je vymalovane ;)

pripojil som to na 47 cku poistku - zadny stierac, je to optimalne, nakolko nie je tam zasa vela poistiek co davaju 12V az po nastartovani (iba 2 ks),

ostatne su tazsie dostupne,

treba ale davat pozor, ako zasuniete tu redukciu, ide ju otocit aj o 180° , ale POTOM NAPAJATE KAMERU BEZ POISTKY !!!

 

20180705_205739.thumb.jpg.ef0558d94e0a6057c2993b9f4a524add.jpg20180705_205817.jpg

 

Editováno: , autor: euroKODIAQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

v O3 som to ťahal stredom medzi strechou a stropnicou. vybral som predné a zadné stropné svetlo a zavliekacím drôtom natiahol zozadu dopredu.

 

inak k DOD RC500S, neviem či mám šťastie na blbý kus, ale znova by som ju nekúpil. montoval som bratovi do auta a za pol roka už 4x zmrzla tak, že bolo treba kartu sformátovať na PC a potom v kamere. S Blackvue sa mi toto nestalo.  

Editováno: , autor: peter.s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som dlho zvazoval a testoval, nakoniec som si kupil toto http://www.truecam.sk/kamery-do-auta-truecam/truecam-a7s/?gclid=Cj0KCQjwtMvlBRDmARIsAEoQ8zSiCXUyCRNf9Gipcf8WN8znrJovzsyA8q46KLVvCZBOhr1fPY9ebtUaAh6QEALw_wcB

a nemozem si vynachvalit. Ani po roku ziadny problem. A soft ktory je k tomu, klobuk dole.

aktualne info v kazdej sekunde, mapa, rychlost ....

 

a7s.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, mám kameru do auta, ktorú mam napojenu na 12V zasuvku co je pred riadiacou pakou, ale ked vypnem auto kamera stále nahráva, predtým na passate mi po vypnutí auta vypla aj kamera. Ako by sa to dalo poriesit, dá sa nejak zasuvka preprogramovat aby sa vypinala po vypnutí auta ? Pozerám ze vy to nejak napajate na poistky ? Kto by mi to vedel spravit, ALeebo za kým íst, do nejakeho servisu ? Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DD,

najskor treba pozriet, ci v tej 12V zasuvke je 12V aj po vypnuti zapalovania. Pokial ano je to ten lepsi pripad a jeto  potrebne to napichnut na poistku, kde nie je 12V po vypnuti motora.

Pokial tam nie je 12V, tak s tym sa neda urobit nic, pretoze kamera pouziva vlastnu bateriu a uz len pockat pokial sa vybije. :(

Editováno: , autor: euroKODIAQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 6. 7. 2018 na 0:24, euroKODIAQ napsal:

takze je vymalovane ;)

pripojil som to na 47 cku poistku - zadny stierac, je to optimalne, nakolko nie je tam zasa vela poistiek co davaju 12V az po nastartovani (iba 2 ks),

ostatne su tazsie dostupne,

treba ale davat pozor, ako zasuniete tu redukciu, ide ju otocit aj o 180° , ale POTOM NAPAJATE KAMERU BEZ POISTKY !!!

 

20180705_205739.thumb.jpg.ef0558d94e0a6057c2993b9f4a524add.jpg20180705_205817.jpg

 

Zdraviim, chcem sa opytat akym sposobom  ste peipojili kameru na poistku? Je tam nejaky adapter? Co je te  modry kablik? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ab sa nemusel robit zasah do poistkovej skrinky, kup si toto : https://www.autoeshop.sk/Napajaci-konektor-mini-poistky-30A-20A-d38293.htm

povodnu vytiahnes a das to toho konektora + novu poistku na kamerku a ten kablik  + 12V a tak ako som zobral ja modry kablik je kostra.

btw. graun  napajac z 12 na 5V, podla mna su autokamery IBA na 12V ;) , ale mozno sa mylim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel nemáš pravdu. Právě proto tam máš tu autozásuvku, která srazí těch 12V na 5V - je tam pak koncovka USB-A, kterou napojíš do té autozásuvky a pak mini-USB (nebo jinou) do kamery. Zkus si přece napojit kameru po PC a uvidíš, že pojede (napětí v USB z PC je 5V).
Tu pojistkovou odbočku beru jako samozřejmost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, presne preto co si napisal ;)  "jen nějak neschováte kabel "

takze :

1. zabijes jeden konektor na nabijanie mobilov mobilom

2. kameru ti nezapne automaticky, kedze v tom konektore je stale 12V

3. trci z toho konektoru adapter, nie maly - akurat na odkopnutie nohou pri vystupovani - myslim vzadu

4. nějak neschováte kabel  - toto sa fakt neda, aby to vyzeralo aspon trosku inteligentne , videl som aj auta ktore mali kabel od kamery priamo napojeny pri rychlostnu paku - super riesenie, ale iba ak potrebujes vyvesat pradlo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...