Přejít na obsah

Kameny v krytech kotoučů


HonzaKLE

Doporučené příspěvky

nééé, fakt nic ve zlým... ale dkyby ses nejdřív podíval, tak ses nemusel tak blbě ptát... ale říkám ... nic ve zlým... jen si prostě myslím, že ti těžko někdo řekne, co to je... ale nic ve zlým... :D

Hele a já se zas řídím příslovím " líná huba, holé neštěstí", takže já se klidně rád zeptám... Nehledě na to, že dřív jak ve čtvrtek mít čas nebudu, abych se na to podíval a do té doby jsem si říkal, že mi někdo pomůže aspoň "nasměrovat" co by to tak mohlo být a na co bych se měl pak až kolo sundám zaměřit. A ani to netrvalo dlouho a ochotní lidi se našli co mi odpověděli, jen ty (a bohužel kvůli tobě i já) to tady teďka zaplácáváme dalším OT... Ale jinak jak si řekl nic ve zlým lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, dneska jsem si všiml, že při pomalé jízĎe a zatáčení doleva s plně vytočenými koly (typicky parkování) se mi ozývá "drhnoucí" zvuk od právého předního kola. Je to jakoby takový kovový zvuk, jako kdyby škrtaly brzdové destičky o kotouč. Při jízdě rovně, ať už rychle, pomalu a nebo i při zatáčení ale ne s plně natočenými koly tak se "drhnutí" neozývá (takže ložisko si myslím že to není). Dneska jsem neměl čas a tak jsem jen zkontroloval, jestli není urvaná zastěrka a nebo ten vnitřek podběhu a neškrtá pneumatika o vnitŘek podběhu, ale nic tam není, vše v pořádku. Nevíte co by to mohlo být a nebo čím by to mohlo být? Já ještě skusím sundat kolo a podívat se na náboj, třmen kotouč a poloosu s homokynetickým klobem, jestli tam něco není zašprajcované... Pleas poraďte

Na 100% kamienok, len bacha moze byt dost zasity ....mne to v servise museli 2x rozobrat aby ho nasli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja taky nic ve zlym, ale k čemu pak to fóóórum máme když je zakázano se ptat? Nehledě na to, že tipy a rady které zde zazní (respektive napíší) na vyřešení mého problému, mohou pomoci i dalším... A v tom myslím je smysl diskuzního fóra, ne jen tlachat o OT...

JirkaK : Vidiš ten plechovej kryt mě nenapadl, mohlo by to snad být ono... Ve čtvrtek mrknu...

Z toho si nic nedělej, Vorlajz si musí rejpnout do každýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska sundal kolo, očistil od bordelu třmen a vše kolem, vzal lampu a čučel jsem do toho jak porodní bába do turbíny a stejně jsem nic nenašel čim by to mohlo být. Zkoušel jsem ještě různé škvíry vyfoukat stlačeným vzduchem ale nic... tak uvidím zítra, jedu pryč, teďka stálo od úterka v garáži...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, dneska jsem si všiml, že při pomalé jízĎe a zatáčení doleva s plně vytočenými koly (typicky parkování) se mi ozývá "drhnoucí" zvuk od právého předního kola. Je to jakoby takový kovový zvuk, jako kdyby škrtaly brzdové destičky o kotouč. Při jízdě rovně, ať už rychle, pomalu a nebo i při zatáčení ale ne s plně natočenými koly tak se "drhnutí" neozývá (takže ložisko si myslím že to není). Dneska jsem neměl čas a tak jsem jen zkontroloval, jestli není urvaná zastěrka a nebo ten vnitřek podběhu a neškrtá pneumatika o vnitŘek podběhu, ale nic tam není, vše v pořádku. Nevíte co by to mohlo být a nebo čím by to mohlo být? Já ještě skusím sundat kolo a podívat se na náboj, třmen kotouč a poloosu s homokynetickým klobem, jestli tam něco není zašprajcované... Pleas poraďte

Dělalo mi to taky = byl to plechovej kryt kotouče. Jak píše JirkaK ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 8 let později...

Ahoj všem,

 

Nikde jsem nenašel téma, kde by se řešil stejný problém jako se vyskytl u mě - proto nové téma.

 

Dnes cestou z práce se mi vyskytl zajímavý problém. Z ničeho nic se mi někde od kola (absolutně jsem nedokázal rozlišit jestli zpředu nebo zezadu) začal ozývat zvuk jako když táhnu po zemi výfuk nebo železnou tyč - těžko popsatelný zvuk - takový kovový drhnutí / skřípání asi. Bylo poznat ještě, že zvuk se mění v závislosti na otáčení kola. Níže popis situace:

 

Dojížděl jsem k přítelkyni k baráku (tankodrom), kde to je z mírného kopce. Jel jsem tak 20 km/h a 150m od baráku jsem vyřadil na neutrál a "plachtil" jsem. Při vyhýbání jedný díře (jen mírné pootočení volantem) jsem levými koly projel pořádným bahnem .. Po 20-30 m se začal ozývat výše zmíněný zvuk. Tak jsem mírně sešlápl brzdu a přišlo mi jakoby ten zvuk se změnil ale ozýval se stále. Zastavím u baráku - vizuálně v pořádku kola, pod autem nic neviselo ... po cca 10ti minutách jsem se opatrně rozjel a opět výše zmíněný zvuk ale v menší míře, tak jsem se rozjel (max 20km/h) a šlápl prudčeji na brzdu do zastavení a znovu jsem se rozjel a po hluku ani památky, tak jsem se pořádně projel a umyl jsem auto na WAPce. Samozřejmě dalších 15 km až domu opět ticho .. 

 

Škoda Octavia 2006 kombi, 1.9Tdi PD - 330k km .. Brzdy komplet dělány rok zpět - 18 000 km - Bremba a brzdí jak zběsilé. Volant netáhne, neklepe, nic nehučí a od podvozku žádné prapodivné zvuky nevycházejí. Při zatáčení taktéž žádné výraznější zvuky. Při zrychlování / zpomalování žádné vibrace či hluk (krom motoru :lol: ). Zkoušel jsem i plný rejd a taky nic ani na jednu stranu.

 

Co jsem tak různě našel tak bych se přikláněl k brzdám, že se tam dostal nějaký bordel .. Nevím teda jestli ložisko může odejít bez jakéhokoli náznaku a zase zázračně začít fungovat opět bez žádného projevu. Zase mi přijde na druhou stranu blbost, že by brzdy mohly dělat až takovýhle hluk.

 

Díky za každý názor !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi hloupý dotaz, ale předpokládám správně, že to bude asi náhoda jak sviň, když se tam dostane ? Na podzim jsem zapadl v bahně na chatě (přes víkend tam hasiči udělali z anglického trávníčku pěkný tankodrom :lol: ) a to bylo auto od bahna až na střeše a žádný pazvuky .. A druhý hloupý dotaz, to opravdu může dělat tak brutální bordel až se lidi otáčejí ? :lol: Já nejdřív myslel, že mi fakt upadl výfuk nebo náprava nebo jiná katastrofa .... 

 

Jinak samozřejmě velice děkuji ! Teď to budu více sledovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsi mi napsal problém tak už jsem našel i jiná vlákna, máš pravdu :)  Prostě jsem blbě hledal ...

 

Já měl otevřené okno a ten zvuk byl dost brutální, že i tchýně s přítelkyní vylezli před barák, co to jede za vrak ... Hlavně za těch 9 let, co jezdím mi vždy akorát brzdy max pískali .. Nikdy nic podobného .. A hlavně se to spravilo tak nějak .. "samo" vlastně .. 

 

Takže ještě jednou děkuji za odpověď a snad to tedy bude ono .. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...