Přejít na obsah

Výměna kabinového (pylového) filtru


Martin Bednář

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zeptam se zde,jaky filtr doporucite,daval jsem vzdy stadartni Mann,Bosch.. Co ty s aktivnim uhlim,je to znat?

 

Jsem ted koukal treba na Mann FP 26 009  jeste nejaky vylepseni navic ,popis vypada dobre:)

 

 

   
   
   
   
   
   
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tezko rici. Laickym uhlem pohledu mi prijde, ze by to fungovat melo. Nejak extra sofistikovanej mi ten filtr neprijde.

Ale treba se pletu.

 

Ale prekvapila me jina vec, popsana v dilenske prirucce. A to, ze pred samotnou vymenou, by se pod filtr mela strcit takova deska, na kterou se zachyti pripadny bordel, ktery by mohl byt nahore na filtru a ktery by jinak po vytazeni filtru propadl na ventilator, ktery by se mohl poskodit, jak pisou...

By me zajimalo, jestli to v servisech fakt delaji.

filtr.jpg

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, stenly napsal:

Budem menit cez víkend...a teda keby som nevidel video tak by som dlho hladal kde je ten filter schovany...

 

Inak filter mam kupeny origo Skoda...je uhlikovy ale jedna strana je este zlta..nejaky pre alergikov asi...

To mas tu top verziu filtra

  • 59c4e0ab460be_tt.jpg
  • 5a3a964bc6499_tt.jpg
.

filter priestoru pre cestujúcich, proti jemnému prachu, peľu, alergénom, škodlivým plynom a baktériám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dorazil uhlikovy filtr original 5Q0819669. Mel by byt protialergenni s polyfenolem, je tam jako vyrobce logo Mannu a ma povrch zluty jako po repkove sezone.

 

Existuje ještě 5Q0819653, ktery je podle vseho jen uhlikovy. Podle ETKY se nasazeni obou dilu ridi variantou, resp. znackou vyrobce klimatizace. Coz je divne, protoze AirCare by mela byt podminena prave nejvyssi verzi filtru a je uz nejakou dobu standardne ke Climatronicu. Dil by mel jit shodne do OIII, SIII, Karoku, Kokodaku.

 

Kdyby se nekomu chtely zmerit rozmery, muzeme overit, zda jsou rozmerove shodne. Coz sice predpokladam, ze ano, ale cert nikdy nespi.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dával do předchozích aut vždy uhlíkové a teď do O3 ten antialergenní. Proti původnímu obyčejnému, který jsem z O3 vyndával po koupi auta (tedy původní osazen v ŠA) tam šel ten nový o něco hůře zasunout. Tedy nějaké minimální rozdíly v rozměru tam budou, ale zasunout tam jdou všechny tři verze bez větších problémů.

Jestli si dobře pamatuji, tak dokonce při výběru filtru a zkoumání na netu měli někteří výrobci +-2mm na tloušťku jiné rozměry.

Proč by to mělo být závislé na druhu klimatizace nevím. Mělo by snad být jedno zda si chci auto "vylepšit" antialergenním i když tam lze dát obyčejný nebo uhlíkový (alespoň ten beru jako nutné minimum)

Editováno: , autor: ZbyšekSU
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

7. října 2018 jsem sem dával obrázek (https://forum.skodahome.cz/uploads/monthly_2018_10/filtr.jpg.b96518476862ec4c7129fec87d5f9028.jpg), kde je upozornění na použití tzv. "krycí desky", aby případný bordel co mohl napadat na filtr, tak aby nepropadl dolů na ventilátor.
Pořešil jsem to tak, že jsem si tu "krycí desku" udělal z obalu nového filtru, kdy jsem tu krabici nastříhal tak, abych to mohl zasunout pod ten filtr. Zafungovalo.

 

 

Editováno: , autor: Martin Bednář
  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabinovy filtr meni servis po dvou letech. Vymena by se ale mela (podle meho) odvijet podle najezdu a prasnosti prostředí. Ja na S3 najedu cca. 10tkm za rok v ne moc prasnem prostredi a filtr menim po dvou letech.

Klidne bych ho ale v pripade potreby menil i po roce, vzdyt to stoji par korun.

(btw. ve stejnem rezimu menim i vzduchovy filtr motoru - tam Škodovka dokonce predepisuje interval vymeny 6 let. I po tech 2 letech uz vypada dost jetej...)

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...