Přejít na obsah

Nákup zimní sady ALU + pneu


Machura

Doporučené příspěvky

Taky mám 235/50/19 continentaly a už jsem je měl možnost 2x pořádně vyzkoušet. Nejprve přes červenohorské sedlo, kde jaksi byla 'bíla tma' a udržované to taky nebylo. Auto jelo jako po kolejích. A druhá možnost byla teď v sobotu, kdy jsem byl na škole smyku v Brně. Zase auto se chovalo nádherně. Dokonce jsme si i zadriftovali :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Páni riešim zimnú sadu na objednané RS. Vozidlo príde na "20", na zimu by som rád obul sadu vo veľkosti "19", predpísané výrobcom sú samozrejme disky z príslušenstva pre Kodiaq 7Jx19 ET43. Zápis v TP neriešim, takže na výber mám čokoľvek, ale nech to aj vyzerá. Z diskov pre Kodiaq, sa mi nič moc nepáči, takže v hre mi ostali buď zo Superba VEGA 8Jx19 ET44 alebo najkrajšie by boli z Octavie RS XTREME 7,5J x 19 ET51.

 

Origo z výroby 8Jx20 ET41 vs. predpísané Kodiaq "19" 7J x 19 ET43 = -15mm

 

Predpísané Kodiaq "19" 7J x 19 ET43 vs. Superb VEGA 8Jx19 ET44 = +12 mm ( toto vychádza najrozumnejšie)

Predpísané Kodiaq "19" 7J x 19 ET43 vs. Octavia 7,5Jx19 ET51 = -2 mm ( toto by bolo najkrajšie na RS v "19"  :rolleyes: )

 

Čo poradíte, alebo máte už niečo zo spomínaných diskov obuté?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, už teď přemýšlím nad zimními disky. Nyní jsou na autě 18tky Elbrus. Zimní bych chtěl 17tky. Za origo Alu sadu se mi dávat ty peníze nechce. Neorigo se mi moc nelíbí, to dám raději plecháče s origo poklicema. Kolikrát to vypadá lépe, než nějaké kolotočářské neorigo Alu disky. 

Narazil jsem na hybridní disky Alcar v rozměru 6,5J-17. Docela se mi líbí. Akorát jsem nikde nenašel na fotku, kde by byl obutý Kodiaq. Na T-Rocu vypadají dobře. Neuvažoval jste někdo o nich, jak se Vám líbí tato kombinace.

 

s-l1000.jpg

HYBRIDRAD_-_VW_T-Roc_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 21. 6. 2019 na 10:34, zdenek1234 napsal:

Zdravím, už teď přemýšlím nad zimními disky. Nyní jsou na autě 18tky Elbrus. Zimní bych chtěl 17tky. Za origo Alu sadu se mi dávat ty peníze nechce. Neorigo se mi moc nelíbí, to dám raději plecháče s origo poklicema. Kolikrát to vypadá lépe, než nějaké kolotočářské neorigo Alu disky. 

Narazil jsem na hybridní disky Alcar v rozměru 6,5J-17. Docela se mi líbí. Akorát jsem nikde nenašel na fotku, kde by byl obutý Kodiaq. Na T-Rocu vypadají dobře. Neuvažoval jste někdo o nich, jak se Vám líbí tato kombinace.

 

s-l1000.jpg

HYBRIDRAD_-_VW_T-Roc_1.jpg

Podívej se na jakékoliv auto s podložkou pod RZ Leaseplan a zimni sadou. Hnus na Ntou. Dělají to ve Švýcarsku a za zimu je to rezavý jak liška. Nebrat!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/21/2019 at 10:34 AM, zdenek1234 said:

Zdravím, už teď přemýšlím nad zimními disky. Nyní jsou na autě 18tky Elbrus. Zimní bych chtěl 17tky. Za origo Alu sadu se mi dávat ty peníze nechce. Neorigo se mi moc nelíbí, to dám raději plecháče s origo poklicema. Kolikrát to vypadá lépe, než nějaké kolotočářské neorigo Alu disky. 

Narazil jsem na hybridní disky Alcar v rozměru 6,5J-17. Docela se mi líbí. Akorát jsem nikde nenašel na fotku, kde by byl obutý Kodiaq. Na T-Rocu vypadají dobře. Neuvažoval jste někdo o nich, jak se Vám líbí tato kombinace.

Já jsem taky sháněl 17" (chtěl jsem co nejužší, tím pádem jsem nešel do 18-19"), ale v mém rozměru žádné plecháče, hybridy nebyly - teď z hlavy nevím šířku a ET dle TP. Holt exotika. Ověř si tvar a rozteč děr, tvar středicího kroužku atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Chci se zeptat těch, kteří měli/mají 19" kola a přešli na 20" kola. Mám Sportline a originál 19"Triglav. Chci si koupit 20" xtreme. Otázka zní:

1 - zda měl někdo možnost porovnat komfort jízdy. Je to o hodně tvrdší svezení? Nebo to ani moc není poznat

2 - Jsou náchylnější na odření o obrubník apod? Ty moje 19" jsou úplně v pohodě a ještě se mi je nepodařilo nijak poškodit při parkování.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 20 komfort dolů, nižší pneu, širší kola víc z podběhu, menší ochrana bočnice pneu. 

Za mě to auto mělo mít nejvíc 18 při tomto uložení nápravy, jinak vše pak trpí hlavně na špatných cestách, kterých je více než kvalitního asfaltu bez děr a retardérů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 orig. na 20 léto pak na 21 jedna sezóna resp. 3 měsíce léto a z5 na 19 léto / zima. Přední náprava po 70tkm už je na výměnu. Křupe, bouchá, vrže, klepe do volantu.. Vše jízda po ČR nyní Praha a retardéry (přejezd do 10km/h) to dobyla za 15tkm. 

 

Na Audi Q7 na 21 zima 22 léto po 130tkm stejným stylem nic, na MB GLC na 20 celorok 89tkm taky nic. 

 

Ale tam je zavěšení dvojitý a tomu uzpůsobený. 

 

Kodiaq fakt i na 19kách trpí. 

Editováno: , autor: LEdit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 12. 2019 na 16:08, LEdit napsal:

19 orig. na 20 léto pak na 21 jedna sezóna resp. 3 měsíce léto a z5 na 19 léto / zima. Přední náprava po 70tkm už je na výměnu. Křupe, bouchá, vrže, klepe do volantu.. Vše jízda po ČR nyní Praha a retardéry (přejezd do 10km/h) to dobyla za 15tkm. 

 

Na Audi Q7 na 21 zima 22 léto po 130tkm stejným stylem nic, na MB GLC na 20 celorok 89tkm taky nic. 

 

Ale tam je zavěšení dvojitý a tomu uzpůsobený. 

 

Kodiaq fakt i na 19kách trpí. 

A máte DCC? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...