Přejít na obsah

snímač ABS


M-P9

Doporučené příspěvky

Zdar, tím, že jsi s ním točil tak moc, jsi ho rozlámal a zničil.

Určitě ho chceš vymontovat, aby tam dal nový, že?

Takže imbus máš povolený a nyní si kup velký sprej WD, dále kombinačky. A teď hodně stříkej a otáčivými pohyby sem tam ho máš za nějaký čas venku

Můžeš zároveň i lehce podebírat šroubovákem, ale opatně.

Po demontáži pořádně profoukej, aby po starém čidle nezbyly žádné nečistoty, které by mohly poškodit ABS kroužek na ložisku, nebo by bránily správné funkci nového snímače. Nové čidlo opratne nasadit, v žádném případě už nekroutit a lehce dotáhnout imbusem. Pro lepší montáž můžeš nepatrně máznout vazelínou - opakuji - lehce

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čus SUP 1

dík, ale imbus? žádný tam není. Potřebuju dát nový, protože jsem původní zk...il. Musím vyměnit horní rameno (v práci po ránu obrubák a šlus), a při té příležitosti ložisko a jako správný jelito jsem za ten snímač vzal a jak říkáš, kroucením ho zničil. Šel jsem na to fakt špatně, takže 17kil za snímač v řiti. Snímač je osazen v jakémsi svěrném pouzdru, z vnitřní strany od ložiska šel vyklepnout docela lehce (no moc jsem se s tím nemazal, když už je po něm), ale mám trochu obavu, jak tam nasadím nový. Na foto starý ještě v těhlici a nový. takže doufám, že tam nějak přiměřeně vleze.

DSCN6377.thumb.JPG.2c3be144759722f04dc729600d446b91.JPGDSCN6378.thumb.JPG.e068b75d5beaba5b0a47bd8a1a8bfdb1.JPGDSCN6376.thumb.JPG.bbe3001475361d687b7d0d0580e8ff04.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo, docela to šlo. naklepnul jsem ho tam úspěšně a funguje.

Pro  všechny, kteří by se do podobné akce chtěli pustit: snímač ABS rozhodně nejde vytáhnout z vnější strany (není ho za co vzít), nutně se musí vylisovat, nebo vyklepnout zevnitř, tzn odšroubovat šroub náboje, sejmout z ramen těhlici pro vyjmutí kineťáku a pak přes nějakou podložku (cca17mm) opatně vyklepat, nebo vylisovat, řekl bych že tělo snímače, min. jeho pracovní část je z měkého matroše, snad z hliníku?. Snímač je dost pevně uložen ve svěracím pružném pouzdru/koši     (? nevím jak se tomu říká), ten se mi tedy nepodařilo vytáhnout, ale nebylo to třeba.

Dobré asi je změřit pozici uložení, mám na mysli hloubku zálisu, nevím jestli má při montáži vliv změna hloubky zálisu o nějaký destiny, já ho tam poslal dost od oka podle původního a funguje (kontrolka zhasla a na šotolce ABS pracovalo).

Asi tak. Neudělejte chybu jako já, kdy jsem pro výměnu ramene a ložiska zkur..l snímač za 17kil, protože jsem nevěděl jak je osazen.

Kdyby chtěl někdo podrobnosti, stačí napsat.

;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, taky jsem měnil čidlo ABS na levé straně ve předu, po výměně kontrolky ABS a ESP zhasnula ale po prvnim zabrzdeni se opět rozsvítila a tak mi napadlo  že  by mohli být v haji ty snímací magnety nebo co tam je? To znamená  že  bych musel vyměnit celej ten náboj  i s ložiskem? Diky za odpověď 

 

Editováno: , autor: Lavi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...