Přejít na obsah

OEM Radio čína do Superb 2


Doporučené příspěvky

Před hodinou, TOMUS napsal:

Osobne v techto penizich bych sel k znackovemu radiu. Ciny bych nekupoval. V techto penizich jde kupit fajn znackove radio popr. kenwood, pioneer mozno i alpine. Ono uz by melo AA, usb, dab+ a nektere dvd a SD. jeden model ma sundavani panel.

Podivejte zde http://www.audio-system.com.pl/sklep?category=stacje-multimedialne&page=1&limit=15

Ceny mohou byt Neaktualni. U pioneera avh-z9200dab cena je aktualni. Tak to vypada dnes. Nevim co bude zitra nebo za par dnu.

Tak ten zenec by měl být německý, tomu už by se věřit dalo. Hlavně se mi tam líbí to tvrdý sklo na displeji. To čínský je fakt levnej šmejd, sice moc neurazí, ale rozhodně nenadchne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 godziny temu, Pride4u napisał:

Já bych se Kenwoodu nebo Pioneeru nebránil, ale bude rádio těchto značek umět veškeré funkce auta, tzn. kamery, senzory, HF, ovládání volantem, zobrazování nastavení klimatizace atd.?

 

 

Můj pioneer umi senzory, klimu, couvaci kameru, předni kameru, hf ma. K ovladani volantu nutne je dokupit jednotku. K ukazovani klimy asi nutné je dokupit jednotku. Toto třeba zjistit ještě, či opravdu nutné.

 

Kenwood umi 2 kamery, hf, možno i umi senzory, volant umi, ale třeba kupit jednotku. Mas moc lepši radio fm a digitalni radio než pioneer. Zvuk ma lepši pioneer. Nektere pioneery nemaji zobrazovani znaku rozhlasove stanice a kenwood prý tohle ma - ukazovani znacek rozhlasových stanic.

 

Kenwood a pioneer maji sve plusy a minusy. Tohle třeba sobě řict. Třeba vědet co ja chci, co očekavam. 

 

Teto radia musiš kupit od autorizovaného prodejce na ČR. Jinák bude problem s zarukou. Pioneer na sve strance v PL ma napsane kdo je autorizovaný prodejce. Takže v Česko smělo by to být stejně.

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 godziny temu, Daniel_Magnus napisał:

Tak ten zenec by měl být německý, tomu už by se věřit dalo. Hlavně se mi tam líbí to tvrdý sklo na displeji. To čínský je fakt levnej šmejd, sice moc neurazí, ale rozhodně nenadchne.

 

Nemam informaci kdo vyrabi zeneca. Možno i dělaji v nemecku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem volal do ahifi.cz a tam mi řekli, že jediné rádio, které umělo veškeré funkce auta + Android a další moderní záležitosti, byl nějaký model od Kenwoodu asi za 30 000 Kč, který začal se Passaty VII, ale už se neprodává. Jinak prý o ničem, co by umělo všechno včetně informací z klimatizace atd, nevědí.

 

Takže ten Zenec zatím vypadá jako nejzajímavější varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Pride4u napsal:

Tak jsem volal do ahifi.cz a tam mi řekli, že jediné rádio, které umělo veškeré funkce auta + Android a další moderní záležitosti, byl nějaký model od Kenwoodu asi za 30 000 Kč, který začal se Passaty VII, ale už se neprodává. Jinak prý o ničem, co by umělo všechno včetně informací z klimatizace atd, nevědí.

 

Takže ten Zenec zatím vypadá jako nejzajímavější varianta.

Souhlasím. Podle toho, co jsem vybádal já, jsou možnosti opravdu jen dvě – buď ta Čína, protože tahle rádia jsou v podstatě tablety s rádiem, takže je v nich Android se vším všudy, a díky interface pro CAN umí zobrazovat prakticky všechno (od otevření dveří, přes klimatizaci a další provozní parametry až po couvací kameru a parkovací asistenty), nebo ten Zenec. Zenec sice není „pravý“ Android, ale díky Android Auto toho umí hodně. Všechny aplikace tam ale na rozdíl od toho čínského nacpat nepůjdou, ale to by měl nahrazovat právě ten Android Auto (jeho přesné fungování ale neznám, v autě jsem ho zatím neměl). 

Aby ale i to čínské rádio za něco stálo, tak stojí deset tisíc, a to už bych fakt radši koupil za šestnáct ten Zenec. Jak jsem psal, dojedu se někam k autorizovanému prodejci, kde budou mít něco skladem, podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď ještě znova koukám na ten Zenec, a napadlo mě, že to asi zkusím. Objednám ho přes internet, takže mám dva týdny na vrácení. Připojení vzadu to má prakticky stejný, jako ten můj stávající čínskej přístroj, takže ani nebudu muset rozbalovat kabeláž, co s tím přijde, a zkusím ho tam cvaknout. Když se mi to nebude z nějakého důvodu líbit, prostě to pošlu zpátky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám taky objednaný Zenec, v pátek vyzvedávám v Modřanech, kde je partnerská prodejna. Bohužel k tomu nemají skladem nějaké udělátko kvůli DAB příjmu (Zenec má pouze ten), která se pak ještě musí dát do C sloupku na správné straně auta (je tam žlutý konektor, na druhé je bílý, ten to není). Takto mi to řekl po telefonu pán, u kterého jsem objednával.

 

Pokud mi to vyjde, tak v pátek namontuju a poreferuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Pride4u napsal:

Tak mám taky objednaný Zenec, v pátek vyzvedávám v Modřanech, kde je partnerská prodejna. Bohužel k tomu nemají skladem nějaké udělátko kvůli DAB příjmu (Zenec má pouze ten), která se pak ještě musí dát do C sloupku na správné straně auta (je tam žlutý konektor, na druhé je bílý, ten to není). Takto mi to řekl po telefonu pán, u kterého jsem objednával.

 

Pokud mi to vyjde, tak v pátek namontuju a poreferuju.

Já jsem v návodu našel oba anténní konektory, tedy jak pro FM, tak pro DAB, a i v návodu je popsáno, že přijímá oba druhy vysílání. To je mi divné, že by rádio nemělo FM příjem. Spíš bych řekl, že v balení nebude DAB anténa, která se musí doplnit, ale na klaisckkou FM anténu by to nemělo být problémem připojit.

Mimochodem objednal jsem to před chvílí, tak až to příjde, taky napíšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 godzin temu, Pride4u napisał:

Tak jsem volal do ahifi.cz a tam mi řekli, že jediné rádio, které umělo veškeré funkce auta + Android a další moderní záležitosti, byl nějaký model od Kenwoodu asi za 30 000 Kč, který začal se Passaty VII, ale už se neprodává. Jinak prý o ničem, co by umělo všechno včetně informací z klimatizace atd, nevědí.

 

Takže ten Zenec zatím vypadá jako nejzajímavější varianta.

 

Mohl si zkusit Pioneera avh-z9200dab. On je levnejsi a ma funkce ktere ocekavas.

 

3 godziny temu, Daniel_Magnus napisał:

Já jsem v návodu našel oba anténní konektory, tedy jak pro FM, tak pro DAB, a i v návodu je popsáno, že přijímá oba druhy vysílání. To je mi divné, že by rádio nemělo FM příjem. Spíš bych řekl, že v balení nebude DAB anténa, která se musí doplnit, ale na klaisckkou FM anténu by to nemělo být problémem připojit.

Mimochodem objednal jsem to před chvílí, tak až to příjde, taky napíšu.

 

U dabu, FM antena nebude fungovat. Fm ma frekvence od 87.5 - 108 Mhz a DAB+ potrebuje frekvence 174 - 230 Mhz. Moznosti ktere zustavaji to plutev nebo sklenni antena. Mel jsem plutev a dab hral velmi dobre. Nevim jak to je kdyz budes mit pripojenou samostatnou krabicku. Ja jsem to mel vsechno v jednem.

Plutev 6R0 035 501D umi -> DAB+, FM, GPS, GSM. To by bylo velmi dobre reseni.

Prechodky z FM anteny na DAB+ a FM antenu se nevyplati vubec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomusi, já jsem nepsal, že bude fungovat DAB na FM anténu. Psal jsem, že to rádio má vstup pro normální FM anténu, takže se mi nezdá, že by bylo DAB ONLY, a musela se tak k rádiu přikupovat nějaká krabička pro FM příjem.

Kromě toho já tam žádnou ploutev dávat nemůžu, pokud nechci vrtat do střechy, jelikož nemám žádnou viditelnou externí anténu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 minut temu, Daniel_Magnus napisał:

Tomusi, já jsem nepsal, že bude fungovat DAB na FM anténu. Psal jsem, že to rádio má vstup pro normální FM anténu, takže se mi nezdá, že by bylo DAB ONLY, a musela se tak k rádiu přikupovat nějaká krabička pro FM příjem.

Kromě toho já tam žádnou ploutev dávat nemůžu, pokud nechci vrtat do střechy, jelikož nemám žádnou viditelnou externí anténu.

 

Danieli, ja Te chapu. Obvykle vstup na dab antenu je na SMB konektor. Ja chapu że radio ma v sobe FM prijem a DAB+ je realizovan pres koupeni dalsi krabici, ktera umi jen dab+.

Jestli nechces vrtat tak muzes pouzit sklenni antenu popr. https://www.cars-equipment.com/en/shop/roof-antenna-9/oem-6v9035577b-impedance-transformer-antenna-amplifier/

Nemusis vrtat.

 

V Polsku tento pioneer stoji podbne co u v Cesku Zenec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Daniel_Magnus napsal:

Tomusi, já jsem nepsal, že bude fungovat DAB na FM anténu. Psal jsem, že to rádio má vstup pro normální FM anténu, takže se mi nezdá, že by bylo DAB ONLY, a musela se tak k rádiu přikupovat nějaká krabička pro FM příjem.

Kromě toho já tam žádnou ploutev dávat nemůžu, pokud nechci vrtat do střechy, jelikož nemám žádnou viditelnou externí anténu.

 

Ten člověk, u kterého jsem to v Modřanech objednával, tvrdil, že v ploutvi je jen gps + ještě něco (už jsem zapomněl) a že anténa je v malých proužcích v bočních sklech za C sloupkem, vypadá to trochu jako dráty vyhřívání, jaké jsou ve skle pátých dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak v tom případě možná ani nebudu nic dalšího potřebovat, co zrušili FM rádio Oldies tak si občas pustím jednu dvě stanice, ale jinak jedu hudbu spíš přes mobilní data, spíš prostě v rámci nějaké štábní kultury auta jen chci, aby tam ta možnost FM rádia byla :-)

 

Ještě se zeptám o radu - co se starým Columbusem, střelit někde na Aukru?

Editováno: , autor: Pride4u
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 godzinę temu, Daniel_Magnus napisał:

V Polsku autorádio kupovat nechci :-) Jinak o té DAB anténě samozřejmě vím, takže použiju anténu na sklo.

 

V Cesku kupis stejne 🙂  Neni potreba tahat autoradia z polska 🙂  

Musis zjistit spravne cislo dilu, bo nevim ,ci to cislo co tam je, je dobre, spravne 🙂 

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pride4u napsal:

Aha, tak v tom případě možná ani nebudu nic dalšího potřebovat, co zrušili FM rádio Oldies tak si občas pustím jednu dvě stanice, ale jinak jedu hudbu spíš přes mobilní data, spíš prostě v rámci nějaké štábní kultury auta jen chci, aby tam ta možnost FM rádia byla :-)

 

Ještě se zeptám o radu - co se starým Columbusem, střelit někde na Aukru?

No já to nejspíš tak udělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...