2kan

Octavia III. Facelift - AFS

24 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj,

měl bych otázku ohledně faceliftované Octavie s Full LED světly, četl jsem, že nemá naklápění / natáčení světel do zatáček (tak jak to měla třeba O2 FL), ale zase jsem si všiml, že má nějaké přisvětlení v hlavním světle .. mohl by to prosím někdo upřesnit? :)

Díky

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

.

Upraveno uživatelem Jojo91
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, má AFS, ale podle toho co jsem studoval, tak se ta čočka potkávaček neumí natáčet, našel jsem nějaké video tuším na stránkách Helly, kde to popisuje jak AFS funguje (různý ty módy) a podle toho to sice nějak umí "ohnout" to světlo do zatáčky, ale netuším jak je to technicky udělaný ... pak je další otázka, co na to dálkový, který nemaj vůbec žádnou čočku ... (ale ty se nehejbali ani u O2)...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jj, radsi jsem smazal prispevek, protoze si me trochu znejistil :) Snad nam to nekdo objasni ...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

už se to tu jinde vysvětlovalo několikrát jak to funguje...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Už jsem k tomu něco dohledal ☺️ dokázal by někdo natočit nějaké video v noci? Kde by bylo vidět to odbočovací světlo? Ideálně s tím ohýbáním světelného toku v zatáčkách ☺️

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

trochu tuto diskuzi a požadavek dost dobře nechápu, mám možnost porovnání, LED dle mého názoru svítí líp jak při pomalé jízdě v serpentýnách, po normální silnici i po dálnici.... u LED v žádném případě není vidno to co u bixenonu, kde kužel v serpentýnách jezdil v nastavení sport sem tam... o prostě u LED není dost dobře možné, ale jak jsem psal, subjektivně LED svítí líp a víc do šířky samo o sobě.... nehledě na to, že to přisvětlovací světlo se nejspíš bude rozsvěcovat postupně...

Upraveno uživatelem Aleš_BX
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nějak jsem se uvařil ve vlastním dotazu :) v kostce mi jde o porovnání s O2 FL s normálním xenony (ne bixenony) .. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

i zde mám možnost porovnání, i když je to 4,5 roku co O II FL nemám ...

k tomu se dá napsat to, že je to těžko srovnatelné... bixenon svíti líp a díky perfektnímu natáčení a asistentu dálkových světel se dá s bixenem jezdit stale na dálková světla.... Vliv na natáčeni má i volba jízdních profilů, což O II FL také neměla... konat tedy, pokud LED svítí i v zatáčkách líp než bixen, vůči xenu  O II FL je to zde o kus dál.... Jak už se tu psalo, ten bombastický světelný tok LED je někde jinde a ať už je to více nebo méně o subjektivním pocitu, prostě to tam je....

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim chlapi,

natocil jsem video jak ledky svitej. Chybejici nataceni je hodne poznat (v porovnani s passatem b6 s bixenonama), zvlast dalky svitej hodne uzce a este tak zvlasne nevyrovnane. Odbocovaci svetlo je docela prijemny, ale mohlo by svitit vic. 

2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky moc :) není tam vidět, že by ty LEDky v zadáčkách něco dělali .. ale i tak díky .. aspoň mám představu :) předpokládám správně, že AFS je jen pro potkávačky? a dálkový jsou "hloupý"? 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dej si video na 1:05 a divej se na pravou stranu. Je tam videt ze se prisviti do strany.

Jinak ano, dalkovy jsou staticky a jen "hloupy".

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo, to je přístit do strany, v podstětě je to corner funkce přímo v hlavních světlech .. ale spíš jde o to, že na tom promo videu od Helly (předpokládám výrobce AFS) je vidět, že při vyšších rychlostech se umí světlo "ohnout" do zatáčky a tím osvítit i to, co bys s hloupým světlem neviděl .. a to v tom videu moc vidět není, ikdyž Aleš psal, že se to děje, ale možná to jen nevzala ta kamera :)

Jinak to promo video je ZDE: 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To video od Helly je jen nazorna ukazka, co vlastne AFS znamena. Podivej se na rok, ze ktereho to je.

To ze AFS u O3 FL neni tak uplne AFS, uz se tu resilo minimalne ve 3 vlaknech.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je bída, to je bída :( 
Intenzita a zejména barva světla je celkem dobrá, ale ten ten dosah ? Buď ta kamera dost zkresluje perspektivu, nebo to opravdu nesvítí moc daleko, ani v tlumeném, ani v dálkovém režimu... Pro vyšší rychlosti pro jízdu po dálnici to bude problém :wacko: I má stávající (ještě pár týdnů) O2FL LK svítí s xenony v potkávacím režimu výrazně dále a zdá se i šířeji, světelná stopa není tak ostře ohraničená, a "blbé" staré halogenové dálky s Osram Nightbreaker svítí podstatně dále než ty LED na videu. Někde v nějakých testech jsem to četl, a moc nevěřil, no doufám, že v reálu to bude vypadat lépe.

A skutečné AFS?  To je vidět při zapnutí světel, kdy se provádí diagnostika, světla se pohnou pouze ve vertikálním směru (povinná nivelace), v horizontálním směru ani ťuk, mé AFS v O2FL  se vychýlí několikrát semtam i do stran, tam se skutečně světla natáčí plynule (byť jen do určité rychlosti). A ten LED corner light je také jen skokový, a ne plynulý jako u O2, je to asi jen nějaká clona ?

Ale doufám, že většina z těch negativ jsou jen subjektivní pocity z nedokonalého zobrazení přes video z kamery....

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U španělské cupry ledky mě dostačují na dálnici v rychlostech 250km/h... na okreskách to stačí taky, ale svítí to rozhodně méně než např. O2 FL nebo Superb2 jak tady píše omicron....

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pro LEDky je obrovský problém, námraza, zima a sněžení(je schopné úplně oslepit přední světlomety, protože nehřejí a zalepí se sněhem) + pološero, tam opravdu nefungují(jako kdyby auto nesvítilo).

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Když jsem psal jinde v diskuzi že seaťácké LED moc nesvítí, tak jsem byl za hlupáka.. Mně to stačí, ale xenony svítí prostě líp. Je to spíš "frajeřina" než aby to mělo obrovský přínos.. Prý už to ale zlepšili po faceliftu.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

O3 FL sviti lepe jak ty prvni verze LEDek co mel Leon..

Svetla se ve vyssich rychlostech prizvednou nahoru, ta kamera dost zkresluje.. Minimalne takove zkusenosti mam ja kdyz si obcas vezmu kolegovo FL.

A za me teda LED svitej daleko lepe jak BiXeny na pred FL, jedina absence je to nataceni svetel, to fakt nekdo nedomyslel i pres to, ze ta sirka toho svetleneho kuzelu je daleko vetsi.

Nechces tu objednavku omicrone zrusit a vzit si misto toho neco od VW radejc? Mam pocit ze se na to auto netesis, ale spis se jen desis.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak ona námraza je problém už i u xenonů. který ač má lepší světelný výkon, tepelného výkonu halogenu nedosahuje.

A je to docela sranda, kolik LED vyzáří ztrátového světla tepla směrem k motoru, ty chladiče to tam dávají ve Varrocu jsou fakt mazec

Upraveno uživatelem ka_r_los
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 33 minutami, M_ike napsal:

"Nechces tu objednavku omicrone zrusit a vzit si misto toho neco od VW radejc? Mam pocit ze se na to auto netesis, ale spis se jen desis."

Jj, taky jsem si vsiml :D .................

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před hodinou, ferda25 napsal:

Pro LEDky je obrovský problém, námraza, zima a sněžení(je schopné úplně oslepit přední světlomety, protože nehřejí a zalepí se sněhem) + pološero, tam opravdu nefungují(jako kdyby auto nesvítilo).

No, že toto nemají pořešené je celkem smutné, sníh se dá odstranit vysokotlakým ostřikem, a na rozdíl od @ka_r_los jsem u xenonů s tímto nikdy problém neměl... Xenon lampy jsou v provozu dostatečně teplé, ačkoliv samozřejmě ne tak jako nějaké halogeny.

@M_ike - jsem samozřejmě zklamán tím, jak postupně zjišťuji, jak mnoho věcí je i u O3FL o.ebaných (to že tomu bylo u O3 jsem částečně věděl, a naivně si myslel, že to FL nějak vylepší), ušetřených  a dokonce vynechaných, a jak se naplňuje mnohokráte omílané, že O3 se O2FL kvalitou a mnohdy i výbavou daleko, daleko vzdálilo (a myslím negativním směrem samozřejmě), tím samozřejmě nemám na mysli haldu různých nových asistentů, což je většinou jen software..., a které má dnes i kdejaká korejská .ebka...
Co se týká VW, stačí se zeptat po servisech :angry:, časté závady Prasáků a např. kamarád čekal na nový TDi pro Transportera (v záruce !) více jak 1/2 roku, naprosto šílené...  Moc jiných možností není, bohužel...

Upraveno uživatelem omicron
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před hodinou, M_ike napsal:

Nechces tu objednavku omicrone zrusit a vzit si misto toho neco od VW radejc? Mam pocit ze se na to auto netesis, ale spis se jen desis.

on se těší, jen dělá pupínky, je prostě takovej... :-) a proostě rád píše na fórech, ze jo @omicron  ... prosím mrkni Karlovi na to posouzení, už je z těch urgencí na prášky, moc díky...

jinak co se týče zimy, už jsem to tu někde psal, neměla by to být žádná kalamita, v březnu jsem jel ve sněžení a žádný problém s namrzáním nebyl.... údajně by měla mít O III FL u LED vyvedený odvod části toho tepla, jak píše výše kar_l_os pomocí ventilátorů (neb LED nehřejí dopředu ale dozadu) do paraboly a to za účelem výhřevu v zimě, kdy právě Leon měl s první verzí LED v zimě problémy s namrzáním... jinak LED Matrix světla a obecně u prémiových značek mají vyhřívané sklo světla...

P.S.: jinak mám pro zúčastněné smutnou zprávu, jelikož Seat zvažuje, že z Cupry udělá extra rádoby prémiovou značku, kdy už si dokonce nechal patentovat logo nové sub-značky, nejspíš nás kokta7 brzy opustí, neb už pro něj budeme se svými nanicauty jen póvl a už mu nebude ani stát za to nám naše miláčky pomlouvat...

Upraveno uživatelem Aleš_BX
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 8 hodinami, 2kan napsal:

Díky moc :) není tam vidět, že by ty LEDky v zadáčkách něco dělali .. ale i tak díky .. aspoň mám představu :) předpokládám správně, že AFS je jen pro potkávačky? a dálkový jsou "hloupý"? 

Předpokldáš správně, jediný co světla umí je měnit světelnej tok potkavaček dle rychlosti. Ač jsem se snažil, tak jsem to nikdy nepoznal ani při vysokejch rychlostech. Natáčení chybí, ve městě to trochu kompenzuje ta LEDka co svítí do boku. V reálu je těžký vůbec si všimnout, že se rozsvítíli. Barva je stejná a rozsvěcí se i při pomalý jízdě nejen při natočení volantu (což mi dělal passát) a to hodně jemně, takže to človek ani nezaregistruje.

Dálky jsou skutečně hloupý, prostě parabola s LED žarovkou. Svítí hodně úzce jen před auto a mají poměrně zvláštní artefakty. Paprsek není roznoměrný, ale výkon mají paradní.

Abych jen nehanil, tak svělo je hodně široký, na rovnejch silnicích natáčení ani tolik nechybí, na okreskách v kombinaci s úzkejma dálkama je to už špatný. Video je točený na SJ4000 s rybím okem, skutečněj dosvit je tím zkreslený, ale je kratší. Budu se stavovat v servisu na kontrolu, protože mi přijde, že světla svítí zbytečně do země.

Přikládám ještě další video jak světla fungují

Pro porovnání jak fungovali světla na passatu B6

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od _Denis_
      Pro změnu auta rozprodávám upravené díly z toho současného a tak je k dispozici VELKÉ MNOŽSTVÍ dílů nejen na Octavii II (mnohé jsou univerzální).

Konkrétně nabízím:
      17" litá kola, originál Seat - edice FR, 7,5J, ET 51 s pneu na dojetí Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 Decentní nástavce prahů - nové, připravené na jakýkoli lak Malý zakázkový nápis "TFSI" na víko kufru - leskle černá Velký chrom nápis "TFSI", originál Audi Originální chrom nápis "Octavia s plaketkou "TDI" - OI a OII předFL 2x malý chrom nápis "4x4", originál Fiat 2x chrom plaketka "Limited Edition" Leskle černý rámeček kolem řadící páky, originál L&K Matně černý rámeček středového panelu - OII předFL, Climatronic Matně černý rámeček klimatizace Climatronic - OII Facelift Leskle černý rámeček klimatizace Climatic - OII Facelift Leskle černá schránka středového panelu (popelník) OII Textilní bočnice palubní desky Stropní světélko Elegance se čtecími lampičkami - šedé Podvolantovou jednotku 5K0 953 549 E pro MF volant TOP model autorádia s navigací Kenwood pro VW Group (PC: 50.000,- Kč) Originální VW ovladač el. předních oken s chrom zakončením tlačítek (zelené podsvícení) Originální krátkou střešní anténu Neoriginální střešní Shark anténu - bílou Dveřní bezpečnostní světélka Originální stropní madla - světle šedá Tlačítko odemykání/zamykání na středový panel - OII Originální funkční zapalovač do 12V zásuvky Krytku tažného oka zadního nárazníku OII Facelift Krytku 2. koncovky výfuku zadního nárazníku OII Facelift - Bílá Candy Krytky zámku dveří u klik, béžová Cappuccino Krytky šroubů kol, originál - Antracit, Stříbrná metalíza i černá lesklá Červený ozdobný textilní popruh Nerezové kryty klik dveří - matná nerez Konektory pro denní svícení a pro mlhová světla vpředu - originál Škoda Vnitřní GPS anténu Redukci FAKRA - GT5 Redukci FAKRA - 2x FAKRA Redukci FAKRA - DIN Originální znak Škoda v novém designu, 90mm - vhodný například na OII dopředu  
      Kompletní seznam dílů naleznete zde: http://ddproject.cz/seznam_dilu.htm

Zájemci prosím pište SZ, volejte, nebo využijte kontaktního formuláře na webových stránkách z odkazu výše. Seznam budu dle možností průběžně aktualizovat.
      PROSÍM, NEPTEJTE SE MĚ NA OSTATNÍ DÍLY! MÁM JEN TO, CO JE NAPSÁNO VÝŠE, ČI CO JE UVEDENO V TABULCE Z ODKAZU. VŠE OSTATNÍ JE JIŽ PRODÁNO!

• Od lh13
      Nikde jsem to tady nenašel budou pasovat sedačky z OII RS na OIII bez nějakých úprav?Myslím jestli prostě do toho auta sednou?A jestli je rozdíl v prohození verze liftback a kombi nebo sedačky jsou stále stejné?
    • Od Mr.Tvola
      Dobrý den.
      Kamarád prodává:
      Značka:
          Škoda Model:     Octavia III RS Typ:     2.0TDI DSG 154KW 4x4 Karoserie:     Sportovní kombi Palivo:     Nafta Převodovka:     Automatická Poháněná kola:     4x4 Barva:     Černá Magic s perleťovým efektem Rok výroby:     2016 Najeto:     30 300 Km Výkon:     154 kW  (209 koní) Zdvihový objem:     1968 ccm
      Prodloužená tovární záruka 5 let nebo 100.000 km od uvedení do provozu. Luxusní výbava, stav nového vozu. KESSY, dešťový senzor, sportovní paket RS challenge, tónovaná skla , automatické přepínání dálkových a potkávacích světel, el. ovládaná přední sedadla, kožené čalounění sedadel, sedadlo řidiče s pamětí, adaptivní tempomat, lane assist - udržování jízdy v jízdním pruhu, parkovací kamera.

VIN: TMBLK7NE4G0210258
    • Od janos666
      Prodám použitou sadu originálních alu disků ze Škody Superb II, místy špatný lak, jinak nejsou nikde nakopnuté nebo odřené. prodávám společně se zimními pneu na dojetí. Jedná se o pneu Continental ContiWinterContact TS830P se vzorkem 4-5 mm o rozměru 205/50 R17. Rozměr disků je 6Jx17 ET45. Uvedená cena je za kompletní sadu disků s pneumatikami. Nejlépe osobní předání, vše záleží na domluvě.  Rozumné dohodě o ceně se nebráním.
    • Od Weithfisto
      Prodám Octavia III RS 2.0 TSI. Auto je v záruce do 04/2018, tak stejně je to i s STK. V autě je rádio Bolero + soundsystém canton. Dále zadní okna jsou potažená tmavou folii, která je homologovaná. Systém volby jízdních režimu, LapTimer, ukazatel kolik zbývá litrů k dočepovaní. Přidám sadu letních litých kol origo škoda vzorek 2x3,5mm a 2x 3mm (foto kola viz obrázek), nové jednou použíté samoutahovací řetězy Pewag, záruka, 2x klíček.

Jsem první majitel.