Přejít na obsah

Rozsvícení parkovaček


Dalers430

Doporučené příspěvky

Zdravím, rozhodl jsem se na svém autě dodělat tzv.'Comming Home' senzor.
Natáhl jsem si přes průchodku do kabiny dráty od parkovaček přímo ze světla sloupkem až do stropního světla, koupil jsem si prodlužovač (zpožďovač) signálu, který dělá to, že při zavření dveří stropní světlo svítí ještě nějakých 15 sekund nebo do doby, než se otočí klíčkem. Chtěl jsem to napojit na polohu otevřených dveří, ne na možnost zapnutí stropního světla do opetovného vypnutí (pravá poloha).
Když jsem to dal ale dohromady, tak stačilo připojit + z parkovaček a světla začaly svítit bez toho, abych zapl kostru. Klíček jsem měl vytáhlý a světla vyplá, to znamená, že do parkovacích žárovek jde proud a spíná se plusem přes relé ? Přijde mi tedy, že parkovačky se spínají plusem, stropní osvětlení naopak mínusem přes dveřní čidla. Když jsem zapojil i kostru, vnitřní osvětlení po těch zhruba 15 sekundách zhaslo, ale parkovačky svítily pořád.
Dá se tento problém nějak jednoduše vyřešit, například nějakou výhybkou nebo usměrňovačem ?
Štve mě, že jsem si dal práci protáhnout ten kabel ze světel až do stropního osvětlení, koupil za 200,- zpožďovač signálu a teď se zaseknu u takové blbosti.
Předem díky moc za rady, jedná se mi spíše o tuningový doplněk, jelikož auto mám spíše na akce a srazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...