Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
qvecko

Výběr diagnostiky pro OIII (kabel, sw)

Doporučené příspěvky

Ahojte.

Na starom aute (OCT 1) mi fungolval moj zarucene cinsky HEX-CAN adapter so zarucene cinskou verziu VAG-COM Rel 704.1

Na novej Oct III rok výroby 2014 mi to nefunguje, resp funguje len ta cast OBD.

Máte nejaký tip? Nevhodný kábel? Alebo SW alebo obe? Ktorý z lacných bude OK?

Tak isto nefunguje ani ELM adapter (teraz nemám pri sebe výstup z ELM identifier)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám dotaz ohledně diagnostiky a hlavně kabelu protože sehnat diagnostiku není problém.

Čistě teoreticky sháním kabel, který by fungoval s O3, narazil na dva inzerátky na bazoši. Může na to mrknout někdo někdo znalý a říct, zda jeden z těch dvou bude na O3 fungovat? Není to nějak moc levné, když to je vč. programu? Případně kde sehnat pouze funkční kabel, těch starých je na netu hromada...

https://www.sbazar.cz/honza.zdaril/detail/27510576-diagnostika-hex-can-vag-com-1212

https://www.sbazar.cz/cardiagnostic/detail/27848949-diagnostika-vag-hex-can-skoda-vw-audi-cz

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

není O III jako O III a čínaní není originál....  a verze 12.12 verze fungovat jistě bude, ale může nadělat více paseky než užitku :o

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak já to chci jen pro mazání intervalu výměny oleje a případné čtení závad. Do úprav si netroufám i když je spousta věcí co bych chtěl přidat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na reset servisních intervalů a diagnostiku stačí BT adapter s Elm-327 a k tomu třeba aplikace Carista. Trochu vymazlenější adapter je OBDEleven, ten je ale krapet dražší. Zkus pohledat tady na foru, k oboum adapterum jsou tu temata.

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, doporučil by mi tady někdo někoho na kódování O3 v okolí Zlína? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo používá na kódování Vag Can Profesional 5.5, nebo jinou verzi ? Všichni většinou používají VCDS různé verze, ale tady o tom programu jsem nic nenašel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

VCP používá např. ferda25 i další. Já ho mám taky. Aktuálně je tuším vydaná verze programu 8.4.5. Ale je fakt, že toho moc na toto téma nenajdeš. ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Škoda, že to není víc rozšířené jako VCDS. Zatím to dělá co jsem chtěl, tak jsem spokojený. Možná časem se tady objeví víc věcí

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud máš návod VCDS vedle sebe k ruce při kódování přes VCP, není to až zase tolik odlišné. Dá se v tom pomalu zorientovat. B)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Porozhlížel jsem se po originální diagnostice VCDS/VCP z druhé ruky (bazar), ale marně.

Nabídka je plná čínských kopií. Samozřejmě za 3x větší ceny než na Ali, eBay atp.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A co tohle, objednával jsem ho zde dvěma kamarádům a vše je OK, sám mám odsud taky , jen teda s licencí MAX....je možný i pozdější přechod na verzi HEX-V2, podle mě pro osobní požití ideální  poměr cena/výkon a hlavně jistota aktualizací atd.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky za rychý tip. Myslím ale, že potřebuji HEX-V2, jelikož mám auto 02/2017.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pro O3 není VCDS ta správná volba, zde už xkrát vysvětleno. Originální VCP vychází na stejné peníze jako VCDS. Zálohování VCP je postaveno na znalostech problémů, ale v případě problémů lze díky němu vždy vše uvést zpátky bez nutnosti online. To neumí ani ODIS a v případě nutnosti to pak řeší stáhnutím dat ze serveru a online konfigurací jednotky.

• Like 1
    • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale pro běžného uživatele,který chce přečíst závady,kterým stejně nerozumí,pak mudrcuje,shání info po servisech VCDS bohatě dostačuje.

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od sk0d@
        Na trhu sa daju kupit cinske klony OBD2 Bluetooth adapterov z roznych zdrojov (Aliexpress, Dealextreme, Aukro atd.)

Problemom je vyskyt "zlych" adapterov. Ich nefukcnost spociva v tom, ze nepodporuju vsetky protokoly potrebne pre fungovanie specifickych aplikacii ako je:
        "Carista" - kodovanie a diagnostika koncernovych aut (podporuje aj dalsie znacky) "Carly for VAG" - kodovanie a diagnostika koncernovych aut "VAG DPF" - diagnostika DPF filtra koncernovych aut "DTC Fault Memory erase for VAG" - diagnostika koncernovych aut  
        Pre spravny chod tychto aplikacii potrebujeme vhodny Bluetooth adapter vo verzii 1.5 (toto varovanie najdete aj na domovskych strankach tychto aplikacii).

Ak uz mame doma adapter, a chceme zistit jeho skutocne moznosti, pripadne dovod jeho nefukcnosti, mozeme pouzit aplikaciu "ELM327 Identifier", spravny adapter by mal ukazovat takyto vysledok.

Najjednoduchsim sposobom, ako minimalizovat riziko kupy zleho kusu, je citanie komentarov na danom e-shope, pripadne cerpanie informacii z tejto temy.

Bohuzial, aj tak nie je 100% istota dobreho nakupu. Na zakladne kladnej skusenosti som po cca pol roku kupil totozny adapter z Aliexpress, a ten novy (s totoznym dizajnom plastoveho obalu, nalepkou) uz mal problemy s pripojenim.
      • Od shockwave
        Ahoj, chci se optat, pokud nějaký bazar prodavá vůz a pomocí diagnostiky smaže chybu na vozidle a přijde potencionální kupující s jinou diagnostikou, odhalí tuto chybu nebo už je mu porucha pak také skryta a diagnostika ji nenajde? 
        Zajímá mě to z důvodu právě koupě vozidla, kde mám diagnostiku svoji, která umí načíst chyby motoru, převodovky, air bagů a abs, všude na videích vidím, jak mažou ukazatele vadných abs apod. ale nikde jsem se o tomto tematu nedočetl.
        Prosím o radu někoho znalého.
        Děkuji moc.
        Josef
      • Od sk0d@
        Kedze sa mnozia dotazy ohladom kontroly zanesenia DPF, v kratkosti predstavim Android aplikaciu, ktora to pri kompatibilnych motoroch dokaze velmi jednoducho nacitat.

Hlavnym parametrom, ktory nas zaujima je "Soot mass - mnozstvo sadzi", no aplikacia dokaze okrem ineho nacitat aj cas a vzdialenost od poslednej regeneracie a teploty na vstupe a vystupe z filtra

Aplikacia existuje v dvoch verziach, platenej a ochudobnenej bezplatnej.

Uzivatel @Radas1 sa jej podrobnejsie venoval TU.

Aktualne je jedina spravne fungujuca cracknuta verzia 2.17.6

Rovnako ako pri ostatnych aplikaciach vyzadujucich pristup ku specifickym protokolom, aj tu autor odporuca spravny vyber OBD Bluetooth adaptera.

Citacia z Google play:
        "About ELM327 adapters:
        Currently on the market you can find a huge list of low cost clone ELM327 adapters using a cloned simplified version of the ELM327 chip; using these adapters with this app may introduce readings errors and also car connection problems or app freezing.
        For an optimal use I suggest a good quality adapter like an OBDLink LX, but the app also works with cheap adapters provided decent quality."

Tento isty vyvojar tiez vydal aplikaciu "ELM327 Identifier", ktoru uz niektori poznaju z temy nakupu adaptera.

DISKUSIA O NAKUPE ADAPTERA JE V SAMOSTATNEJ TEME, PROSIM CTENYCH UZIVATELOV FORA ABY SVOJE OTAZKY A SKUSENOSTI OHLADOM NAKUPU SMEROVALI DO NEJ.
      • Od Kotlick
        Zdravím, po výměně obou levých dveří a předního levého světla mi svítí kontrolka motoru a diagnostika hlásí následuící závadu:
        Jedná se o Škoda Superb II Combi, r.v. 2011, 2.0 TDI, 103 kw.

1 Fault Found:
        8169 - Terminal 30
        U140A 00 [039] - Open Circuit
        Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
        Freeze Frame:
        Fault Status: 00000001
        Fault Priority: 2
        Fault Frequency: 1

Nevíte někdo co to může být? Auto normálně jede všechno funguje.

Prosím o pomoc pokud někdo víte.

Předem díky

Dave
      • Od sk0d@
        Aplikacia Carista OBD2 umoznuje diagnostiku a nastavenie niektorych funkcii na koncernovych vozidlach (podporuje aj dalsie znacky).

Existuje verzia pre Android aj Apple.

Co potrebujete:
        Samotnu aplikaciu - da sa kupit, alebo najst "odomknuta" verzia na webe ELM327 adapter - ja som pouzil verziu Bluetooth 1.5 Kompatibilne auto - kompletny aktualny zoznam je tu. V nasledujucom videu som diagnostikoval Skodu Rapid a aktivoval dial staging (pretocenie ruciciek).

POZOR, TREBA POUZIT SPRAVNU VERZIU ADAPTERA, NA TRHU SU AJ ZLE KUSY (POTVRDENE SKUSENOSTAMI UZIVATELOV), VIAC INFO NAJDETE V SAMOSTATNEJ TEME, PROSIM CTENYCH UZIVATELOV FORA ABY SVOJE OTAZKY A SKUSENOSTI OHLADOM NAKUPU SMEROVALI DO NEJ.

EDIT 16.11.2016:
        navod na odomykanie Caristy Carista Lucky Patcher.pdf
        Zamknutu Caristu v3.0 beta 19 najdete tu https://uloz.to/!ZmynF3CfszxU/carista-3-0-b19-apk
        Lucky Patcher v.6.3.5 tu https://uloz.to/!B4J5XD1gwtTy/luckypatchers-com-v6-3-5-apk

Bohuzial neviem ci Vam to pojde na inych verziach Androidu a Caristy, treba skusat.

EDIT 27.07.2017
        Pri niektorych autach Carista nefunguje s otvorenymi dverami. Vzdy sa uistite, ze su vsetky dvere zavrete a ze mate zapnute zapalovanie.