Jump to content

Recommended Posts

takovou divnou politiku má každá automobilka

Rapid je stále braný jako lowend...

nesmí mít každou výbavu, jinak by parazitovala O3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rapid má bixenony, polokůži, 1.4 TSI, LED zadní světla, vyhřívaný zadní sedadla... Což jsou podle mě mnohem žádanější výbavy, než adaptivní tempomat, kterej s manuální převodovkou ani moc nedává smysl. A i díky výše zmíněným prvkům Rapid není už braný jako lowend ani by do budoucna už nikdy neměl být.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spíš šlo o to, že se od roku 2013, trošku změnila standardní výbava.

V budoucnu nebude lowend, oni ho pomalu stáhnou úplně :)

Liftback knčí 100% Spaceback se uvidí, ale stejně ho nahradí nějaký crossover nebo SUV. Ten trend tu prostě je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na crossovery jim kašlu. Jako low-endová alternativa k Octavii (která má minimální podíl prodejů fyzickým osobám) má Rapid podle mě stále smysl.

 

S adaptivním tempomatem nemám zkušenost, ale prý umí být pěkně otravný a někteří by ho hned měnili za normální, když není přepínatelný. Spíše mě udivuje, že Rapid na rozdíl od Fabie snad v žádné výbavě (nevím jak MC a Scoutline) nemá ve standardu Front Assist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To možná spadá, ale s tímhle to nesouvisí. To, že Octavia nemá Front Assist v základní výbavě, je rozhodnutí CZ importéra, nikoli EU. Na některých trzích je to přesně naopak - Octa má FA v základu, Fabia třeba až ve Style nebo na přání.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to vyhřívané čelní sklo u Rapidu je také v českém návodu k obsluze z listopadu 2017.

Share this post


Link to post
Share on other sites
před 3 hodinami, Twisted napsal:

Vyhřívání čelního skla lze objednat třeba v Rusku.

 

Ja viem ale čakal by som že to bude iba v manuáli pre Rusko. Hlavne preto že tam sú aj iné motorizácie 1.6MPI a 1.4TSI DSG.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co tě na tom popouzí ?

Vždyť je v manuále určitě někde napsáno, že je to podle výbavy a ne že to má každý vůz.

Trochu úlet toto řešit :rolleyes:

 • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • By Krosta
   Zdravím,
    
   nedávno jsem si koupil Octavii III MY2016 a dodělával jsem tam některé funkce (vše originální, dle originálních návodů, kabeláže, atp.).
   Některé nové díly jsou z po FL Octavie, ale dle techniků mají bez problému fungovat.
   Mám infotainment Columbus MIB2, Gateway GW MQB HIGH
    
   Nedaří se mi však nakódovat některé funkce tak, aby to fungovalo správně.
   Kamera v čelním okně mi hlásí, že nemá základní nastavení, modul není korektně nastaven a data jsou "nepravidelná" (data set implausible).
   Vím, že na kalibraci je nutné mít "plátno", aby mohla kalibrace proběhnout, nebo se pletu? Případně netuší někdo, jak opravit ty zbylé chyby, nesetkal se s tím už někdo?
    
   Radar adaptivního tempomatu jsem koupil jako nový díl, který nikdy nebyl v autě (což je vidět i na atributech radaru, kde je políčko pro označení vozu prázdné)
   Nedaří se mi však uvést do provozu, protože potřebuje základní nastavení a zadání SWAP kódu/klíče. To musím přímo do servisu, kde mi to aktivují za nějakou úplatu nebo se s tímto mohu rozloučit?
    
   Couvací kameru jsem vzal typu "Highline", jak se tu tak označuje, jedná se o tu, která má i připojené CANy. Předtím jsem měl "obyčejnou" kameru a ta fungovala. Přidal jsem pouze dle schémat CANy a kamera se teď v rádiu vůbec nezobrazuje. Je nutné někde změnit kódování, když jsem předtím měl obyčejnou kameru?
   Kamera aktuálně hlásí, že není nakódována, nemá základní nastavení (je potřeba kalibrační plátno, pokud se nepletu) a "nemá dokončené programování" (No band end programming occurs).
   Netuší někdo, jak něco z těchto problémů vyřešit? Když se snažím nakódovat kameru, tak mi to při jakémkoliv pokusu o provedení změny píše "Podmínky nebyly splněny".
    
   Nezávislé topení mi již funguje, ale neproběhlo základní nastavení. Díval jsem se, kde je problém a podávací palivové čerpadlo má v adaptacích nastaveno, že se nespustí, pokud v nádrži není více jak 127 litrů paliva. Když se pokusím nastavení změnit, musím zadat heslo. Našel jsem si, že se jedná o heslo 20103, které však to někdy vezme a pak mě to vyzve stejně k opětovnému zadání a když zkusím jiné, tak to napíše rovnou, že je chybné.
    
   Pro informaci jednotlivá čísla dílů, u kterých vás žádám o radu:
   Kamera v čelním okně: 3QD980654A
   Couvací kamera: 5Q0980556B
   Radar adaptivního tempomatu: 5Q0907572K
   Nezávislé topení: 5Q0963272J
    
   Pokud by někdo měl nějaké tipy jak něco z toho vyřešit, budu moc vděčný za případnou radu.
   Mám pro tato nastavení aktuálně k dispozici pouze ODIS E a DiagRA D
    
    
    
  • By BrainLess72
   Zdravím, chtěl bych si ověřit jednu věc. Hned první den co jsem začal jezdit mě praskla žárovka pravého zadního blinkru. Tak jsem zjistil co a jak a chtěl jsem ji vyměnit. Přístup jak pěnezům ale hlavně jsem zjistil že v autě jsou v krabičce jen pojistky nikoliv však náhradní žárovky. Jak je to u Vás máte tam také pouze pojistky ? Navíc, když jsme tu žárovku měnili, je to nějaká oranžová, v životě jsem to neviděl a servisák co to měnil říkal že to někdo zmršil při montáži protože žárovka praskla, ne vlákno ale prostě celý sklo a odpadlo dovnitř. 
   Platí stále vyhláška že musím mit od každé žárovky jednu náhradní ?
  • By motorpower
   Prodám Fábii v plné výbavě, viz odkaz   https://auto.bazos.cz/inzerat/76856026/Prodam-Skoda-Fabia-19-TDI-Jeste-bez-DPF-.php
  • By jrov
   Mám Fábii před FL a hledám ve spínací skříňce PIN na kterém bude napětí až do vyndání klíčku ze spínačky. Tj. ten který umožní, že originál rádio hraje dokud nevytáhnu klíč a pak se vypne.
    
   Našel jsem zatím PIN ACC na kterém je napětí když je klíč v ACC poloze.
    
   Nainstaloval jsem rádio které je na CANBUS 2.0 a pořídil převodník, který se napojí na spínací skříňku a podsvětlení a předá rádiu tyto informace po CANu 2.0. Převodník CAN 1.6 - 2.0 řešit nechci.
    
   díky za pomoc
×
×
 • Create New...