petr.podzimek

Drátky předního vyhřívaného skla

20 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj, 

Dnes mi měnili v autorizovaném servisu vyhřívané přední sklo a vsiml jsem si, že všechny drátky nemají mezi sebou stejné rozestupy. 

Je to normální?

Díky.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,

rekl bych , ze jo. Take jsem menil sklo a na puvodnim to bylo snad jeste horsi.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nedávno jsem četl nějakou diskuzi na téma vyhřívané čelní sklo. Polovina diskutujících si to z praktického hlediska v zimně chválila, ta druhá nadávala na optické vlastnosti za tmy (dráty jsou vidět a způsobují rozptyl světla). Za 3 roky co s tím jezdím, jsem si toho nikdy nevšiml nebo spíše jsem sem to nevnímal.

Jenže nyní musím uznat, že to fakt vidět je a je to trochu nepříjemné.  Aktuálně tak přemýšlím, jestli to do dalšího auta vůbec objednat. :D

Nový Golf už má vyhřívané čelní sklo bez drátů (průhledá kovová vrstva). Jak je to s Octávii po faceliftu, používají se  stále dráty?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

j57:
Ano FL Octavie ma porad draty ... myslim, ze superb uz ma taky vyhrivanou folii ...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám dráty a už jsem si zvykl. Přednosti převyšují nad negativy. Fólie bude super, ale i toto řešení je parádní a už ho chci mít v každém dalším autě. 

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

a co jako? co z toho pro majitele O III plyne? takové koktoviny jsou nám platné jako mrtvému zimník...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Někteří nehápou že Škoda je v koncernovém řetězci níže než VW takže dostává povolení k některým zajímavějším technologiím opožděne. Ale pořád je na tom líp než Seat kterýho by se VW rád zbavil a podle toho to taky vypadá. V podstatě jsou to ošizené škodovky s jinou maskou (Ateca, Toledo, Mii)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevnímám tuto vlastnost a už vůbec ne, že by docházelo k rozptylu světla. Jezdím opravdu hodně za tmy a tohoto "jevu" jsem si vážně nevšiml. Drátky jsou viditelné pouze tehdy, když se na ně zaměřím. Navíc jak tu zaznělo, positiva převažují nad negativy.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

presne tak, je to o zvyku a ja sem si na to zvykl sakra hodne rychle a to jezdim z 75 % potmě...

2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V rodine mame auto, ktore ma viditelne vodice na skle, ale aj take, ktore ma foliu /passat b7/ a vobec tie droty nevnimam. Navyse, na passate teraz musim dat menit sklo a s foliou sa neda zohnat /iba v autorizovanom servise s peknou cenovou prirazkou/. Naozaj to ma viac pozitiv ako negativ a clovek si nato zvykne.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

osobně bych si po zkušenostech neorig sklo již nedal, další věcí je to, že je málo autoskloservisů, které opravdu umí a mají know how na to měnit skla s čidly a už vůbec né s kamerami, které se pak musí kalibrovat...

další věc je pojištění, existuje i na Slovensku a to právě pro takové případy... připojištění čelního skla je proti jeho cenovce minimální částka nemá to vliv na bonus/malus a to ani na Slovensku...

jinak skla na Škodovky jsou v ČR v autorizovaném servisu mnohdy paradoxne levnější než náhrady - důvod je pak na složitější debatu...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
21 hours ago, LukášCBR said:

Nevnímám tuto vlastnost a už vůbec ne, že by docházelo k rozptylu světla. Jezdím opravdu hodně za tmy a tohoto "jevu" jsem si vážně nevšiml. Drátky jsou viditelné pouze tehdy, když se na ně zaměřím. Navíc jak tu zaznělo, positiva převažují nad negativy.

Já si toho taky nevšímal, než jsem si pročetl diskuze. :-) Je pravda, že to není nijak hrozné (když jsem to ani neregistroval), ale vidět to skutečně je. Při pohledu na zdroj světla ve tmě jsou ty dráty vidět dobře, včetně ohybu světla na obě strany. Při jízdě ve dne to poznat není.

Upraveno uživatelem j57
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Aleš_BX, mal som na inom aute neoriginalne sklo, tiez vyhrievane (Pilkington) a nebol problem. Je neoriginalne sklo a neoriginalne sklo...Clovek, ktory mi to meni, s tym robi uz pekne dlhu dobu a sam mi to povedal, ze mi odporuca len to alebo hento a nemam dovod mu nedoverovat, lebo mi vie odborne poradit a je to jeho zivobytie, takze zlu reklamu si ako samozivitel spravit nechce a nemoze si to ani dovolit. Ked som menil sklo s foliou, vyslovene mi povedal, ze to je len original, resp. vyraba ho len jeden vyrobca a rozdiel oproti sklu z autorizovaneho servisu je iba v tom, ze tam nie je logo vyrobcu automobilov, ale znacka vyrobcu skla.

Na Slovensku je poistovna povinna preplacat sklo z PZP vinnika, pripoistenie uz nema tak velky vyznam (nie som si isty, ci tu mozem pridat link, ale ide o rozhodnutie Najvyssieho sudu SR), aj ked urcite si svoje uplatnenie najde v istych situaciach. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

chápu co píšeš, ale jak jsem psal, není to jen o tom sklu, nicméně i v nich je rozdíl v kvalitě a to s tím logem není poravda, např Škodovka má výrazně vyšší požadavky na kvalitu skel, ano skla jedou na stejné lince, ale ... nechci tu rozebírat podrobnosti, je to součístí obchodního tajemnství těch firem a znám člověka, který v takové firmě pracuje jako technolog...

s pojišťovnami je to také trochu jinak než píšeš, i u nás lze plnit za škodu i bez souhlasu vlastníka vozidla (tedy když to odmítne nahlásit), ale v praxi to funguje trochu jinak... pro cizí pojišťovnu jsi prachsprostý poškozený, pro svoji vlastní pojišťovnu jsi klient, tedy zcela jiný přístup....

nicméně tak jak jsi to nepsal,  tak potom nechápu, proč když nemáš problém s plněním od pojišťovny, proč nedáš značkové originální sklo? trochu si protiřečíš, nebo to děláš jen ze vztahu k tomu známému, abys mu dal vydělat? a je to jak jsem psal to s čídly, která dnes má hodně velká část Octávek a už nemluvím o kamerách, to neznačkový servis vůbec neřeší...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja zdielam informacie, ktore som dostal od (podla mojho osobneho nazoru) odbornika vo fachu, nic viac, nic menej. 

Ide prave o to, co si napisal...ja som poskodeny, ich poistnik mi sposobil skodu, ktoru odmietol nahlasit a sklo mi vymeni znamy, pretoze, ano, dam radsej zarobit jemu, ako autorizovanemu servisu, kde menia mozno par skiel rocne, zatial co on vymiena denne niekolko skiel a navyse sa poistovna z toho moze vykrucat. No ved uvidime, koniec koncov, ako to dopadne, ale mne v konecnom dosledku nezalezi, ci tam bude folia alebo drotiky, ale prasklina sa zvacsuje a ak si to vsimne nejaky snazivy policajt, moze mi zobrat TP, co by som bol nie velmi rad. 

Neviem ako je to s kalibraciou kamier, ja mam len dazdovy senzor so svetelnym senzorom na passate. 

Uz sme celkom OT :) navyse na Octavii vyhrievane sklo nemam, aj ked rozmyslam nad jeho dorobenim. Zatial mi bude musiet vystacit webasto.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jak jsem psal výše a už se to tu psalo i jinde, doporučení výrobce je při výměněn skla měnit dešťový senzor... v senzoru je gel, po denmtáži skla může dojít k úbytku toho gelu a k nesprávné funkci senzoru... podobně to bude nejspíš i se světelným senzorem, kemera asistenta dálkových světel či lane asistenta se musí po výměně skla vždy zkalibrovat

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokial viem, na dazdovy senzor je opravna sada alebo ako sa to vola, kde je ten gel a vzdy som ho aj mal vymeneny.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ano, je to tak, ale co vim, tak neznackove servisy to bezne nemění...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se