Přejít na obsah

Výměna hlavice řadící páky


Speedluk

Doporučené příspěvky

Přidávám stejnou zkušenost. Mám MR 2016 a verzi se šroubkem (zjištěno až při pokusu o výměnu). V servisu snaha o výměnu plaketky - skončilo zničením té staré. Takže pokus číslo 2 ve stylu "udělej si sám" a tentokrát úspěšný, nicméně mě to přišlo na něco přes 3 stovky (viz http://www.obautodily.cz/nahradni-kryt-radici-paky-skoda-5-ti-original-cerny-6991cz1046/) - opravdu stačí tu starou plaketku vyloupnout zboku (použil jsem velmi tenký nůž umístěný mezi chromový rámeček a plaketku). Jen je třeba dát si pozor - plaketka bývá ještě přilepená, takže v některých případech bude nutné použít trošku síly. Ale šlo to nakonec pěkně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To určitě souhlasím, ale já už měl novou řadičku a potřeboval jsem vyměnit jen plaketku (vzal bych si samozřejmě lesklou plaketku ze staré řadičky, ale to by mi ji nesměli zničit v servise, že... :-) ). Navíc jsem si bohužel nikde nevšiml, že by se tato řadička: http://www.obautodily.cz/skoda-rapid-radici-paka-s-manzetou-5-ti-cervena-6250cz898/ prodávala s lesklou plaketkou. A ten rozdíl ve vzhledu (teď myslím matná x lesklá plaketka) je vážně dost znát... Názory na červenou hlavici řadičky se tady na fóru různí, ale v mém okolí jsem se setkal jen s pozitivními reakcemi :-) Líbil by se mi k tomu ještě tento volant: http://www.skoda-parts.cz/products/trirameny-multifunkcni-volant-s-razenim-pod-volantem-fl-cerveny/ , ale to už je trošku finančně přes čáru. Navíc ta práce s jeho výměnou... :-)

Editováno: , autor: whitecoat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Přidám svou zkušenost s výměnou plaketky. Inspiroval jsem se zde, kde již bylo vše k výměně řečeno, jen jsem k tomu udělal pár snímků navíc. Původní plaketku podebrat vepředu nebo vzadu (opravdu stačí bytelnější nehet) u zobáčku, který zapadá do chromového rámečku a vsunout něco na vypáčení. Uprostřed je přilepená, tak se nebát zabrat, ale páčidlem se moc nezapírat o "chrom", který je samozřejmě ve skutečnosti měkký plast. Pokud máte kompletní balení plaketky i s novým chromovým rámečkem, tak to ale moc řešit nemusíte a případně vyměníte i ten.

rap_plak_1.thumb.jpg.5e40004c40a8f176888442d7ab8d60a1.jpg

Pod plaketkou zůstane původní oboustranná páska více či méně poškozená. V tomto případě by se asi dala znova použít.

rap_plak_2.thumb.jpg.677c8674e45f5ead18c5d1c0e80c03b9.jpg

Já jsem ji ale sloupl a očistil lihem pro nalepení nové.

rap_plak_3.thumb.jpg.5c9d497bff81c65a1e6575ce213fa0f0.jpg

Aplikace nové oboustranné pásky. Tato přesně střižená byla přiložena s novou plaketkou. Postačí i jakákoliv jiná tenká.

rap_plak_4.thumb.jpg.6a9ec6c279c295353f546ebba78d7ef9.jpg

Vložit plaketku zobáčky do mezer v rámečku a zacvaknout.

rap_plak_5.thumb.jpg.6da98d8406a0f08465b3785be96b8874.jpg rap_plak_6.thumb.jpg.e2a97e9808d71b5c749a3caf304305a0.jpg

Hotovo. Na černé lesklé bych netrval, ale líbí se mi, že na této verzi krásně vynikne schéma řazení.

rap_plak_7.thumb.jpg.48572a33dde3232fe9d5b80eccb686d1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Strieborný rámik zostane v tuneli. Páčidlom z PVC, nie skrutkovač zasunúť  medzi strieborný rámik a PVC rámik, na ktorom je koža rýchlostky od strany ručnej brzdy a nadvihnúť. Páčidlá musia byť dve. sú tam dva zobáčiky po krajoch rámika. Samozrejme, že musíš zaradiť 3-ku, aby si sa tam dostal. Potom už len pomaly vysúvať nahor. vlastnú "guľu" na tyčke rýchlostky dáš dolu ako u Fabie, Octávie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...