Přejít na obsah

Hodnota Fabie I - opravit nebo prodat ?


macic33

Doporučené příspěvky

IMG_20221222_125310.thumb.jpg.7fd1516a02f80a464dacbc4ba9024bd2.jpgIMG_20221222_125318.thumb.jpg.96452ebefdb096b61c814cd987ea1add.jpgIMG_20221222_125323.thumb.jpg.4e12f9ababad9a5fcc64120cfcdaff7b.jpgIMG_20221222_125407.thumb.jpg.c1b6e204ffb32322548cbc8ffa68b9fa.jpgIMG_20221222_125411.thumb.jpg.98aac16c330145058c3f7fbfbf8155fe.jpgIMG_20221222_125419.thumb.jpg.2cfe6dcc7733ff43fa2e35e5002838b7.jpgIMG_20221222_125500.thumb.jpg.060d45b2ef985accf6d6281e441a59fe.jpgIMG_20221222_125520.thumb.jpg.e044a82c1394fa2d20045a87f5da89a1.jpg

 

Ahoj kluci,

 

omlouvám se za zařazení do špatné kategorie, ale vážně nevím jak poznat, že dotaz ohledně Fabie 1.4 MPI nepatří do kategorie Fabie 1.4 MPI. Přijde mi dost zvláštní to postovat do několik let starého a především cizího topicu.

 

Mám 1.4 MPI z roku 2001. S tímhle autem jsem už něco zažil a mám k němu docela silný citový vztah. Stala se mi drobnáá nehoda a auto jsem odstavil na parkoviště. Chtěl bych se s váma poradit, jak je možná oprava. Autům vůbec nerozumím a ani neznám nikoho, kdo by byl přes auta. Takže se ptám tady.

 

Na kolik peněz by asi tak vyšla oprava? Samozřejmě myslím v neautorizovaném servisu s neoriginálními díly, můžou být z vrakoviště, prostě normálně, jak se to u těhle aut dělá? Ale zase normálně a hezky, nechci jezdit jak blázen třeba s červeným nárazníkem nebo tak, Rozbité je jen to, co je vidět na obrázku. Všechno ostatní je pravidelně servisované a v pořádku. Akorát už se prý trošku ozývají rozvody podle posledního přednehodového servisu. Podle toho na kolik by vyšla oprava by se rovnou třeba udělaly i ty rozvody. Ale zase nechci, aby si pak v servisu řekli třeba 50 tisíc. 

 

Také bych se chtěl zeptat, zda byste mi nedoporučili nějaký servis v Praze. Jsem ze Stodůlek, ale stejně použiji odtahovku, takže to je asi jedno z jaké části Prahy to bude. Nebo jestli je někdo z vás automechanik a neudělal by mi to.

 

Moc děkuji.

Editováno: , autor: marekmara94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tebou nediskutuju, ale když už... můžeš mi teda napsat, jak přesně konkrétně jsem měl zjistit, že to tam nepatří? Je nějaké pravidlo, že když řeším vnějšek, tak to má jinou sekci? Kdybych řešil vnitřek, tak by ta kategorie byla správná, nebo na to je jiná, specialní kategorie? Jaký je rozdíl mezi vnitřkem a vnějškem? Já jen abych přiště věděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.)   jak poznat, že dotaz ohledně Fabie 1.4 MPI nepatří do kategorie Fabie 1.4 MPI

Protože u karoserie je jedno, jestli to je 1.4 MPi nebo 1.9 TDi. Blatník nebo dveře sou furt stejný.

 

2 .)  Přijde mi dost zvláštní to postovat do několik let starého a především cizího topicu

Takže když se budeš ptát na nějakou závadu co už řeší někdo jinej ( třeba poruchu řízení    https://forum.skodahome.cz/topic/45128-máte-problémy-s-řízením-nefunguje-servo/ ) stejně založíš nový téma? Protože todle založil někdo jinej v roce 2006 a tím pádem je několik let starý.  Nebo když budeš řešit jak vyměnit blatník a někdo před tebou to bude taky řešit, tak založíš taky nový téma?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď počkat až ti někdo odpoví.

 

Nárazník se nezdá na sračky, takže jen lak? 

Blatník 

https://www.obautodily.cz/skoda-fabia-predni-blatnik-original-pravy-185cz3181/ 

https://www.autodily-na-skodu.cz/Blatniky-c3_1203_4.htm

 

Zrcátko

https://www.autodily-na-skodu.cz/Blatniky-c3_1203_4.htm

 

Světla

https://www.obautodily.cz/nahradni-dily-vozu-skoda/svetla-mlhovky-odrazky-blikace/predni-svetla/f/skoda-fabia-hatchback/

 

https://www.obautodily.cz/skoda-fabia-predni-svetlo-hella-h7-h3-cerne-prave-poskozene-i-14385cz3176/ a držák https://www.obautodily.cz/skoda-fabia-bocni-plastovy-drzak-svetla-original-pravy-1879cz3176/

 

Disk-kolo třeba v kovošrotu Barko Brno je 200 kč\kus

 

 

Otázka je, chceš si ho nechat nebo máš na opravu limit? Zvládneš něco sám? Jak moc a co všechno je na kaši? Cladiče? Chladičová stěna? Čekaj tě tlumiče, brzdy, spojka a jiný investice, i kdybys ho nenabořil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď. Omlouvám se, ale nějak mě to s tím příspěvkem ráno vytočilo, nemyslel jsem to zle a nechci se tady hádat kvůli prkotinám.

 

Rozpočet si představuji tak 20-25 tisíc ideálně i s rozvody, jestli to je reálné? Nejvíc mě znervózňuje to naražené světlo. Já víc než to co vidíte vy na těch fotkách nevykoukám, protože autu vůbec nerozumím, z čehož vyplývá, že si na tom sám neudělám vůbec nic..

 

Rozbité je nejspíš jenom to co je vidět na obrázku. Motor jde normálně natočit, nikde nic podezřelého. Kromě těch rozvodů by mělo být všechno v pořádku, protože jsem se o auto jinak staral docela pečlivě, mám k němu hezký vztah.

 

Jezdil jsem do jednoho servisu v Berouně, ale v téhle situaci budu volat odtahovku a nechce se mi to až do Berouna. Takže proto jsem se ptal, jestli nemáte náhodou někdo nějaký dobrý neautorizovaný servis a doporučení, ideálně kde mě neokradou a hodina práce nebude stát 2000 (v tom Berouně hodina práce 550), takže bych chtel něco tak max těch 1000 Kč, nebo ideálně kde by mi řekli "je s tím tohle je potřeba vyměnit tohle a tamto, bude to stát tolik a tolik".

 

Když jsem řešil problém s tím servem já už nevím jestli to měnili nebo co s tím dělali, tak si v jednom servisu řekli 12 000 a tady jsem platil i s přezutim a diskama asi 3 nebo 4 tisíce už nevím, takže se popravdě bojím zkusit jiný servis bez referencí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozri, začal by som tým, že by som vymenil koleso aspoň za rezervu. Ďalej by som narovnal plech okolo svetla a svetlo dorovnal na pôvodnú rovinu. Pozerám, že aj plasty pod motorom to odniesli, tie demontuj alebo rovno vytrhaj ak sú polámané a aj ten späták daj dokopy.

Tak si urob skúšobne kolo po parkovisku a okolí, ako sa správa auto, náprava. Ak to bude v cajku tak vieš dôjsť do servisu aj po vlastnej ose. Stavím sa, že máš v okolí priemerne zručného pomocníka, ktorý ti s tým pomôže. Ak si na to sám netrúfaš. Takto máš hneď ušetrené peniaze na odťahu do servisu na ďalšie opravy.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji! Tahle odpověď mi obrovsky zvedla náladu. Myslím, že letos budou hezké Vánoce. Nenapadlo mě, že to bude takto jednoduché. Původně jsem si myslel, že už to nepůjde opravit a auto budu muset dát sešrotovat, dokonce jsem měl objednaný už odtah, ale naposlední chvíli jsem si to rozmyslel a zrušil ho. Postupně se do toho začnu pouštět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale než začneš startovat a jezdit zkontroluj kapaliny. Nevím jak dlouho ti to stojí, ale pokud bys měl poškozenej chladič nebo vanu, tak už by se to projevilo. 

Jinak samozřejmě dat nový kolo a ty mřížky z nárazníku posbírat třeba něco půdě použít.

U světla to fakt vypadá jen na utržený držáky.

Zrcátko na cestu do servisu podrží lepící páska a blatníky by mohli jít i srovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...