Přejít na obsah

P1633 a P0698 nejde pridávať Superb II 1,9Tdi BLS


jojo55511

Doporučené příspěvky

Zdravím škodováci, po ceste domov nastal problém s mojím Superb 1,9Tdi 77kw BLS 2008 na kruhovom objazde nešlo pridať plyn tak si vravím že asi naftový filter už bude upchatý a nedoteká nafta. Fajn filter som vymenil a na skušobnej jazde znovu to isté pri väčšom zábere znova auto bez víkonu ale nezdochlo riadiaca jednotka udržala motor na minimálnych 800 otáčkach. Kým som prišiel domov rozblikala sa kontrolka žhavenia a spolu s hláškou Porucha motota prišiel som domov ani som nevypínal motor a napojil som na PC. Delphi ukázalo 2 chyby:

 

P1633 - snímač polohy akcelerátoru 2 - nízky vstupný signál prerušovaný

P0698 - Obvod snímača referenčného napätia C - nízky signál prerušovaný,

 

Po výmene plynového pedálu za nový znovu to isté žiadna zmena <_< Pokiaľ mi nezahlási poruchu motora a nerozbliká sa žhavenie a nejde pridávať plyn dá sa mi ísť na tempomate stým viem pridávať, ale ako náhle zobrazí poruchu motora tempomat nejde (núdzový režim) ale pedál ide ako keby autu nič nebolo,

Napadlo mi či to nemôže mať súvis so zlým EGR ventilom tak som vyskúšal odpojiť od neho kábel vymazal som chyby akurát ostala chyba EGRka ktorý som odpojil, tie dve chyby už nenaskočili, ale neviem to usúdiť pretože bliká žhavenie a hlási poruchu motora a auto ide normálne.

 

Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.

Editováno: , autor: jojo55511
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...