Přejít na obsah

Kouřivost při měření emisí 1.9 TDI PD, BXE


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, tak zas po dvou letech emiste + STP

 

No a emisema sem neprošel !!! respektive limit kouřivosti je max 1,0 což jsem splnil, ane nevyhověl na max rozptyl měření, což je tuším 0,2

a mě top kouřilo 0,9 - 0,3 - 0,8 - 0,17 - 0,9 - 0,6 apod, zkoušel to 9x ...

každopádně mě nasralo, že auto nekouří víc než má, ale neprojde to kvůli velkým odchylkám, tzn. kdyby to kouřilo 4x po sobě 0,99 tak je to OK když jednou 0,1 a podruhé 0,4 tak neprojdete

 

Borec z emisí mi hned ve dveřích řekl že čeká problém, vzal mě jen na zkoušku ... Možná na to jen strašně šlapal, protože to proturoval (což jsem čekal) ale hned jak klesly otáčky tak zas plnej atd. Přišlo mi to strašně rychle po sobě že se motor nestihl vzpamatovat ale asi to tak má být, nechce se mi věřit že by si jen tak řekl o úplatek :(

 

každopdáně nalil sem aditivum, vyměnil vzduchovej filtr a zkusím to jinde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zapomněl jsem napsat výstup, jiné STK resp. emise a vše prošlo OK ...

kouřivost 0,63 - rozptyl měření 0,20 (limit 0,25). Oproti původnímu měření obrovský rozdíl ... měnil jsem jen vzduchový filtr a dal aditivum do nafty.

Rozdíl myslím vznikl tím šlapáním na plyn "volná akcelerace" je až 5s, ale první měření byla 1 až 2s tzn. že na to šlapal zbytečně rychle po sobě.

doplním je najeto 250.000km

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...