Přejít na obsah

Motor 1.0 TSI


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Svět motorů porovnával 1.0 TSI bez a s FAP filtrem a výkonově si ten s FAP pohoršil. Otázkou je, kdo si kupuje Fábii na závodění, moc takových neznám :-)

Stačí déšť nebo silný boční vítr na dálnici a všechny Fa3 jedou poslušně v pravém pruhu svých 110-120 km/h :-), motor je ok, ale podvozek s malou hmotností už nedokáže popřít fyzikální zákony.

Jinak dva katalyzátory, no potěš, navíc první katík spojený s FAP filtrem dohromady. Škoda ví jak dostat peníze časen zpět :-)

Ford na to jde selským rozumem, Ecoboost má FAP filtr zvlášť za katíkem, který je jen JEDEN.. Ještě jsou tu značky, co myslí i na lidi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použiji poněkud upravené klasické rčení: Kdyby demagogie nadnášela, tak se bobanHTP bude vznášet až někde ve stratosféře. Už totiž neřekl, že slavný 1.0 EcoBoost má problémy s propálenými písty, aktuálně přešel od řemene smáčeného v oleji v rozvodech na řetěz, protože ani toto Ford nezvládnul, že se tyto motory fatálním způsobem přehřívají, že má ve variantě s 92 kW točivý moment jenom 170 Nm, že v této kategorii aut už nemá žádný přeplňovaný zážehový čtyřválec, ale jenom tříválce a to ještě v provedení s vypínáním jednoho válce...

No a to by bylo už poslední OT v tomto tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem v aktuálním SM četl pokračování článku o cestě Rapidu s karavanem do Chorvatska (Vaculík se docela rozepsal :D). V rámci výměny spojky dostali již modifikovanou s tužšími přítlačnými pružinami (větší ovládací silou na pedál) - jsou tam i objednací čísla původního a nového dílu. Takže na tom aspoň trochu zapracovali. Nicméně by mě zajímalo, jak si tato TSI s předlouhými převody vedla na zkušebním polygonu při vývoji - viz různá stará videa (od 3:20)

Modifikace proběhla ale tuším o půl roku dřív, než jim dala spojka u Vimperka sbohem, takže oni tu modifikaci jistě nevyvolali. Docela doporučuji vložený článek, kde radí zkušený učitel autoškoly jak se rozjíždět a v čem se často chybuje (a mj. co by na daném modelu měl výrobce změnit)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo kromě toho, že nemáte tahat karavan, taky psali že nemáte couvat do kopce. Že i zpátečka je dlouhá.  A  bez spojky jede rychlostí 13 km /hod (normální auta cca 6km/hod)  Ale tak rychle do kopce nejedete, tak pořád couváte přes spojku  a pak brzo odejde.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to aktuálně na stáncích - č. 39/2018. Opravdu by mě zajímalo, jak se to chavalo v této konfiguraci na zkušebním polygonu při vývoji - viz to staré video testování OI výše - čas 3:20 - rozjezd ve 30% stoupání. Nechce si skoro věřit, že to vydrželo tuším výrobcem stanovených 12 takových rozjezdů po sobě, a že to takto pustili do výroby ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová modifikovaná spojka je montováva v prvovýrobě od 17. února 2018, takže očividně to až tak "ojedinělý" případ nebude. A že pískají senzory, tak to ještě neznamená že je kopec nějak prudký, na firemní OIII při nájezdu ke garážím senzory pravidelně piští (je to mírný kopec), ale auto to vyjede bez problémů na volnoběh (1.2 TSI 81kW).
 

Pokračování článku potom zde: http://www.auto.cz/dlouhodoby-test-na-100-000-km-skody-rapid-spaceback-1-0-tsi-podruhe-s-karavanem-opakovani-ceremonialu-124863

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2018 na 18:04, paslik napsal:

Twisted nic nevnucuje, má pravdu. Taky si myslím, že se to zbytečně řeší. Spousta lidí co tvrdí, že "do tříhrnku bych v životě nešel.. " podle mně vlastně ani neví proč.. Jiné automobilky ,např Ford třiválce mají delší dobu  než Škodovka a neřekl bych, že to byl propadák..

Ano "čím víc vlců, tím víc auto" :-)))

Jasně Ford má třívalce delši dobu a taky se už začaly projevovat jejich "nesmírne" výhody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je docela rozdíl, jetsli je to problém toho, že je to tříválec, nebo toho, že je v návrhu něco poddimenzované a špatně navržené (a nemusíme chodit daleko, viz třeba HTP nebo 2.0 TDI PD/2.5, oba doplatily na chyby v návrhu a i přes naprosto odlišnou konstrukci měli problémy). Tím nechci 1.0 TSI nějak obhajovat, jeho spolehlivost ukáže až čas, ale hodnotit ji na základě nějakého motoru od Fordu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 10. 9. 2018 na 11:53, Pavel_cz napsal:

 


Přesně tak to je, osobně jsem nikdy na ničem spojku necítil... (a to jsem jezdil vším možným, dokonce ani, pro porovnání ideální, 1.2 TSI 81kW to nedělala). Na 1.0 TSI 81kW se mi to stalo několikrát, buď rozjezd do kopce, u kterého auto neví, zda se sotva rozjet s vysokými ostáčkami a smradem ze spojky a nebo chcípnout a pak couvání do kopce. Takže se vlastně nedivím, že spojka umřela. 

Linkuju zmiňovaný článek:

<137b9f935321194.jpg 84a10a935321314.jpg c76bb5935321354.jpg c22c7d935321404.jpg 



Připojuji další scan Světa motorů, stav po 60 000km, smutné čtení.... viz pdf. --> 

Rapid_60.pdf

Editováno: , autor: Pavel_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavel: No já mám teda asi tu modifikovanou verzi spojky, protože nic takového mi to nedělá, třeba v koloně se rozjíždím bez plynu. Spojka mi zasmrděla jednou když jsem najížděl na vysokej obrubník. Když dám plný plyn a pustím spojku prohrábnou kola a auto vystřelí, o nějakém smradu nemůže být řeč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...