Jump to content
Pawouk

Motor 1.5 TSI

Recommended Posts

Mno, myslím že som to niekde už písal, ale ja mám motorizáciu 1.5 TSI (12/2017) DADA - bez filtra, a žiadne cukanie sa u mňa neprejavuje... Netýka sa to náhodou len modelov z filtrom pevných častíc?

Cuká mi to chvíľku keď je to studené po štarte od teplôt cca 2-4 stupne a menej... Ale to robia všetky TSI-čka mám dojem... 

/edit: Cukanie pri rozjazde sa u mňa neprejavuje.

Edited by KapriQ

Trochu si odporujes. Najprv ze ziadne cukanie a potom ze cuka chvilku po starte. Tak ako to teda je :)

tak v posledních dvou dnech najeto ca 500 km s novou OIII Tour s tímto motorem a manuálem - dojmy - zajíždím, takže předčasný, ale marně tam těch 150 koní hledám, uvidíme jak si to sedne po řádném zajetí.  Jinak zbytek auta na jedničku, nic nevrže, nerezonuje, ticho jak v hrobě i na kostkách, palec nahoru, jsem zvyklý kupovat auta těsně právě před koncem jejich výrobního cyklu, očekávám že bude vše dotažený jak je potřeba.

Co se mi ale moc nelíbí je projev motoru na 2 válce, duní to a není to moc příjmený, takže dotaz - tuší někdo jestli se dá někde v jednotce přepínání na 2 válce zcela deaktivovat?  Jen teoretický dotaz po skončení záruky....    Díky

Edited by lulinak

Já mám sice DSG, ale to by asi neměl být problém. Změnu chodu na 2 válce poznám jenom tak, že se mi zobrazí ikona na MFD. Jinak bych to vůbec nepoznal. Mám za týden a půl najeto 1600km, pomalu začínám krmit a na nedostatek výkonu si fakt stěžovat nemohu. Občas pomalejší reakce na plyn u DSG, než si rozmyslí přeřadit, ale už jsem si zvykl, stále se to učí ..

Pokud máš najeto opravdu tak málo, nedělal bych závěry. Vím, mám DSG a tam adaptace na řidiče je trochu jiná, ale pocitově to auto s přizpůsobením se za poslední týden udělalo obrovský skok..

Hlavně to nepodtáčet, drž otáčky na 2tis a uvidíš, že pošlape jako hodinky.

Tyden mam octavii 1.5. musim rici,ze take slysim kdyz se auto prepne na 2 valce a zvuk nic moc. Ale zase jdedolu spotreba. Zrovna prvnich 300km jsem jel do Prahy. Musim rici,ze jsem sice nekolikrat prrdjizdel a trochu na to dupnul,i kdyz se ma prvnich 1000km setrit. Ale dle me ojedinele nemuze ublizit. Pisou drzet se do 3/4 vykonu nebo tak.. jinak auto jede pekne. Rano s cukanim pri -2 nemam problem,klokan se nedeje.

Jinak taky zastavam nazor, auto nepodtacet a jezdit s tim jako se starou atmosferou a pri predjizdeni radeji podradit do otacek....