Přejít na obsah

Kvalita Bluetooth Audio (A2DP), Columbus


Doporučené příspěvky

Ach jo.. zase se tu z toho zacina stavat apple haters klub.

Jo, sam vim ze kdyz pustim hudbu z USB/SD karty, tak je kvalita lepsi nez pres BT z mojeho iP, nicmene jsem ve spotify upravil ekvalizer, v cantonu taky a naprosta pohodicka a sem plne spokojen s kvalitou zvuku ktera se po novem iOS zlepsila.

Jiny zpusob aktualne asi neni, nez to obcurat v telefonu pres ekvalizer.

 

Slozitejsi vysvetleni viz @omicron

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, M_ike napsal:

...Ach jo.. zase se tu z toho zacina stavat apple haters klub...
...Asi to ten ultra kvalitni BT nezachrani, kdyz mobilni wokynka jsou zruseny :))

před 3 hodinami, Aleš_BX napsal:

nejsou zrušeny, to je jen názor novinářů a neználků - budou nahrazeny aby mohly i na mobilních zařízeních chodit např. i aplikace Win32 - chce to číst i něco jiného než iDnes a živě a podobné žvanírny...

 

No, musím se "Aleše" zastat a vrátím se k tématu "Kvalitní Bluetooth Audio":

- "mobilni wokynka" rozhodně zrušena nejsou, to je skutečné nepochopení a pletení si pojmů operačního systému a telefonů, systém dál funguje mj. ve formě "Embedded

- asi došlo ke spletení pojmu OS vs "mobilní telefon pro Windows", to je ale něco úplně  jiného

- problémy s "BT + kvalitní audio" přes něj má právě iOS - byť jsem se ti to snažil vysvětlit, komentoval jsi to jako "Slozitejsi vysvetleni" s nějakým svým návodem, který ale s "Kvalitním Bluetooth Audio", o kterém je toto vlákno moc nekoresponduje, budiž ale

- není to žádný "apple hate", ale realita, více "po lopatě" to již asi nejde... Ani Android, ani Mobile Windows obvykle žádné problémy s High End audiem přes BT nemají, protože na rozdíl od iOS většinou dodržují BT standardy a profily

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, každý, kdo se chce s iNěco skamarádit musí s tímto počítat - co se týká té muziky, tak u iPhone je z důvodů výše uvedených použitelná hudba ve formátu m4a (kodek Apple Lossless). Jakmile se použije cokoliv jiného a není protistrana (v tomto případě Columbus), která si s ním rozumí, dojde vždy ke znatelné degradaci zvuku. To je bohužel cena za blbovzdorný a jinak spolehlivý smartphone, který však bohužel jde svou nekompatibilitou s čímkoliv (než obvykle s vlastním HW) zcela mimo hlavní proud... Onehdá, daleko, předaleko jsem se pokoušel přenést přes Bluetooth nějakou aktuální fotku z bráchova iPhone do mého Galaxy (tehdy to byla S4ka), a prostě se nám to ani po hodině nepodařilo :wacko:. No a proto, že jsme byli předaleko (v buši Zimbabwe), tak jsem to museli řešit odesláním z mobilu na mobil přes převelice pomalý Internet mobilního operátora (!). Hrůza, prostě se to nedokázalo spárovat ze strany iPhone...

Sorry za OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže.. Jelikož se mi povedlo rozbít si svoje auto, používám teď kolegovu O3, která disponuje základním swingem (rv 2013). K mému úžasu toto rádio přes BT hraje absolutně čistě..

 

Je možné, že v Columbusu by byl horší modul? Jakým způsobem je tento modul k rádiu připojen? 

 

Prostě mi přijde, že tam někde musí být chyba, protože jinak není možné, aby auto se základním rádiem hrálo přes Bluetooth lépe než s tím nejlepším.

 

Díky za odezvu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Je to iba o tom ako to tu uz niekto pisal, ci sa vas telefon dokaze sparovat s prijimacom (napr. Columbus) v codeku aptx ktory podporuje datovy tok max 576kb/s pri audiu 24bit 48kHZ s latenciou 40ms. Akonahle jedna strana ci uz vas telefon alebo Columbus nepozna aptx codec, prenos spadne do SBC codecu s vyrazne nizsim datovym tokom a teda horsou kvalitou. Treba mat vsak napamati ze ani pri aptx nedostanete kvalitu FLAC ktory ma standardne datovy tok nad 900kb/s. Rozdiel vsak uz rozozna malokto.

Pre mna je stale otazkou ci najnovsi Columbus podporuje aptx alebo nie. Tuto indformaciu neviem nikde najst. Ak by niekto vedel dajte mi prosim vas spatnu vazbu. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...