Jump to content
Sign in to follow this  
canda22

vymena tachometru

Recommended Posts

Ahoj, mam Favorit r. 94 1.3 BMM 50kw a prestal fungovat tachometr. Plastove prevody byly vporadku a tak jsem se rozhodl pro vymenu. Neni mi vsak jasne, jestli bude nutne jet na stk, nebo na urad k zapsani, popripade overeni.

Predem dekuji za reakce.

A ta výměna pomohla? Není problém v náhonu? Když je chyba v budíkách, tak to zpravidla bývají ty převody.

Na žádné ověření nemusíš, ale od příštího roku se ti může stát, že v tom na STK bude šťourat - pokud hodnota na novém tachometru bude nižší než poslední záznam. Takže v případě problémů, by jsi výměnu měl být schopen nějak doložit. Případně, když to budeš mít rozebrané, tak tam rovnou "poskládej" předešlý nájezd.

Nahon je v poradku, nebo tak usuziji podle toho, ze jde rychlomer. Ty plastove prevody zvenku jsou OK, takze problem musi byt v te zapecetene casti. A jelikoz se mi do toho nechce lezt, tak jsem si rekl, ze koupim repasovany. A ted me napada, ze by to v tom amd mohli umet. Napisu jim a dam vedet.

Edited by Pawouk
Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje.

Jestli jde rychloměr  a nepřibývají kilometry, tak je to v těch kolečkách - dají se koupit jako náhradní díl.

http://skoda.panda.cz/clanek.php?id=284

Pečeť neřeš, v dnešní době SWtachometrů nemá žádnou relevanci. Jen se od příštího roku má na STK začít kontrolovat, jestli "nemizejí" kilometry.

kolečka se mohou protáčet na ose. Tak tim zezadu něčím zatoč a pozoruj, kam až se to přenese. Chce to ale zatočit docela svižně, nějakou tlustší špejlí mezi prsty,

To horní kolečko vlevo se podle fotky nezdá úplně ready, ale možná je to jen tím otiskem vazelíny

Nic se neprotaci, vse jsem vycistil od vazeliny a pote striknul WDckem. Vrtackou jsem to rozjel na 80kmph a u TRIP pocitadla to nechtelo jit pres cislo 9.

Vcera mi dosel novy tachometr a zajimalo by me jestli ho muzu pretacet primo na hridelce ciselniku, jinak bych se totiz na tech 95 000km dostal za měsic?

Ahoj.

Kdyz dobre podivas na tacho to 95000 km muzes mit za max 1 hodinu :).

Sam tocil jsem uz par tacho :)