Přejít na obsah

Napětí po zapnutí zapalování


Dalers430

Doporučené příspěvky

Zdravím, potřeboval bych přijít, kde na nejvíce dostupném místě je přístup k +12V po sepnutí spínací skříňky (otočení klíčkem). Chci na to napojit rozbočku na zásuvku, ale jelikož v ní bude připojených více věcí, které by brali proud neustále, tak jsem to chtěl vyřešit touto formou. Na rádio jsem se už díval, ale po změření všech dostupných pinů multimetrem jsem zjistil, že tam napětí po otočení klíčku nenajdu. 

Další možnost by asi bylo + od spínače světel s tím, že kostra by se dala napojit na stávající zásuvku ?

Jde o to, ať nemusím tahat další dráty pod palubovkou. 

Předem díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezkoušel, proto jsem se ptal tady. Hned zítra vyzkouším, kostru spojím teda s původní zásuvkou. Díky

Ještě jsem se teď dočetl že by tento problém mohl vyřešit kontakt č.15

Podle schéma by měl vést do pojistkové skříně, takže zkusím zkusit ještě tam, že bych nacvakl nový pin, do kterého bych dal oba dráty, jak původní, tak i ten pro zásuvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím přátelé,

Těchto těm už asi bylo hodně ale nemůžu nic v hledáčku najít. Mám problém s zapojením rádia ve Feline. Někdo to tam nastřelíl přímo na baterku, zvládl bych to sám ale nevím kde najít napětí 12V po otočení zapalování... Přikládám obrázek - bílo-červený kabel je strčen přímo do zásuvkové desky a je na něm 12V, podezřívám že je přímo na baterce, proto mi to po zapojení rádia vycuclo Aku totálně... Moje otázka je, kde (popřípadě na zásuvkové desce) mužů ukrást těch 12V které se aktivují klíčkem? Předem díky.

 

Pro doplnění - nejsou tam žádné jiné dráty... Jen bílý a červený, a k nim já navázán svazek s ISO kostkou, nevím kdo to tam takhle udělal ale zřejmě dál baterku na +12V a Memory současně... 

P_20220530_170634.jpg

schemat felicja.jpg

Editováno: , autor: Survi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Napětí po zapnutí zapalování

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...