Přejít na obsah

Zrezlý žlábek předního okna


Rypicong

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

Když jsem si nechával nacenit Rapida, tak týpek co má na starost výkup ( velice pečlivý ), přišel na to, že mám zrezlý žlábek kolem předního okna. Nejdřív si myslel že mi někdo měnil sklo, ale vzhledem k tomu že nebylo nikdy měněné a kouknul jsem se na místo blíže tak jsem zjistil, že se jedná o vadu z výroby. Nejspíš od svařování se udělal rozstřik a kuličky od svařování se špatně zakryjí lakem ( na hraně se barva tolik nepřichytí ).

Je vidět že na jedný straně mám zalakovaný rozstřik bez rzi a na druhé už má chycenou rez. 

IMG_2835.JPG

IMG_2837.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi nezdá - jestli je v těchto místech nějaký svár, tak to bude bodované.

Kuličky kovu mohou zůstat např. při svařování COčkem, jenže ty kuličky mají vyšší korozní odolnost než plech.

Spíš by to mohl být nějaký bordel při výrobě, i když na té první fotce to vypadá jako typické korozní puchýře.

 

Reklamaci jsi zkoušel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako taky mi to přišlo divný, ale jak ten bordel bez rzi, tak hlavně ten rezavej, mi přijde jak orezlý rozstřik, nebo zalakovaný abrazivo, ale kastle se netryská :)  Je otázka jestli to pak nějak dovařovali nebo něco.

Pochopím třeba rez ve žlábku, ale takhle z boku, kde se nedrží voda mi to přijde divný...

 

Reklamaci neřeším, auto se bude nejspíš dávat protiúčtem... Do konce záruky mi zbejvá asi 60km :)

 

Edit: jedině už mě pak napadá, že to bylo špatně zaprášené barvou a prosvítal základní materiál...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ale i tak bych to asi nereklamoval, protože ti přestříkají celý sloupek, což by pak bylo naprd při prodeji. Já si taky chodím s měřákem a chodil i tenhle týpek. Bylo by lepší to lokálně opravit.

Jestli by vůbec Škoda reklamaci uznala, záruku máš na prorezavění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Rypicong napsal:

Jestli by vůbec Škoda reklamaci uznala, záruku máš na prorezavění...

Ono to právě může být skrz. A pak by mě fakt zajímalo, jak by to řešili, protože oprava by byla drahá jako prase.

Chápu, že pro tebe nemá význam se tím zabývat, ale bylo by to zajímavé "dovyšetřit"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ČudlR napsal:

Jenze prorezaveni u skodovky znamena ze vezme sroubovak a ten mzsi projet na druhou stranu :-D. Tal ze jak je to po normalni zaruce tak ma clivek vetsinou smulu.

 

Zkušenosti i od jiných značek, nenechat je odbýt, když je to na částech jako dveře, haubna, kufr, tam většinou nedělají problémy, ale jak je to na kastli tak se cukají, je to velmi nákladné a pracné.  Už jsem zažil jak automobilky mění plán kontroly antikorozní ochrany aby to měl zákazník těžší něco vyreklamovat, rádi používají i slovo zanedbaná údržba, záruku proto neuznáváme, proto když už šroubovák proleze skrz je pozdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...