Přejít na obsah

Lísteček za stěračem (špatné parkování) stání v křižovatce


Doporučené příspěvky

Zdravím, tuhle jsem našel za stěračem podezření ze spáchání přestupku podle 125c č. 361/2000 Sb. Přikládám foto. Červeně je označeno kde jsem měl zaparkované auto.
Parkuji tam takto roky (ne jen já) a nikdy problém nebyl. Možná je to tím, že teď mám pražskou značku :D. Zákaz zastavení/stání, nebo vyznačený přechod pro chodce tam není. Podle mě je to v pořádku.
Nějaká rada? Lísteček jsem samozdřejmě zahodil a počkám na výzvu pokud dojde.

Bez názvu.jpg

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, xpi3rr3x napsal:

Zdravím, tuhle jsem našel za stěračem podezření ze spáchání přestupku podle 125c č. 361/2000 Sb. Přikládám foto. Červeně je označeno kde jsem měl zaparkované auto.
Parkuji tam takto roky (ne jen já) a nikdy problém nebyl. Možná je to tím, že teď mám pražskou značku :D. Zákaz zastavení/stání, nebo vyznačený přechod pro chodce tam není. Podle mě je to v pořádku.
 

Doporučuji se ihned doučit pravidla silničního provozu, když nevíš, kde se nesmí zastavit a stát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, šulda napsal:

Hodně smutný.

To víš, sídliště. Aniž bych chtěl tyto přestupky nějak omlouvat, tak je to prostě běžné - ono totiž většinou není jinde místo...  MP to většinou toleruje hlavně přes noc, ve dne lidi odjedou, no a ten co tam zůstane stát sám, dostane lísteček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Parkování na sídlišti znam..taky to u nás bylo že se lecos tolerovalo dokud se nenašel aktivní spoluobčan co volá policajty..nicméně nevim jestli je rozumný zahazovat lísteček. Za parkování sem dostal pokutu 3x. Dvakrát sem šel s lístečkem na policajty a oboje za 100 kč s tim, že sem udělal dobře, že sem tam došel. Kdyby to poslali na magistrát, tak by to bylo za mnohem víc. Což potvrzuje mohe třetí zkušenost, kdy mi rovnou přišel dopis s modrym pruhem že mam poslat 500 kč, pokud nechci aby to šlo do správního řízení. Vzhledem k tomu, že o žádnym přestupku sem nevěděl, lísteček žádnej za stěračem nebyl tak sem se šel poptat na policajtech a skončil sem až

na magistrátu, kde mi ukázali fotku karkulky na silnici (údajně sem stál na zákazu zastavení). Na fotce sem stál normálně na parkovacim místě. Tak se mi tam pán omluvil a odložil to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to tak. Moje zkušenost je taková, že dvakrát se to vyřešilo úplně bez pokuty (Praha - nástrahy sídlištního parkování) a jednou to bylo za stovku (Cvikov - když kdysi zpoplatnili parkování na náměstí, čehož jsem si nevšiml). Chce to tam ale jít hned po objevení lístečku. Jakmile se to postoupí výše, tak už je to za pevně stanovenou taxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahoj, takový dotaz, platí zákaz zastavení i v křižovatce kde jsou jen jednosměrky ? i po zastavení vozidel u krajice v křižovatce zůstane víc než 3 metry průjezdný pruh.

Jde o konkrétní situaci v Ústí kde takto stojí vozidla pořád a nikdy jsem neviděl že by dostali lísteček nebo tak. Mám pocit že jsem to viděl i někde v autoškole ale nejsem si jistý a nedohledal jsem to. Každopádně jakmile v ústí zastavíte na zákazu tak do hodiny máte lísteček nebo i odtah, ale v té křižovatce prostě nic.

Na obr. vyznačeno černou čárou.

LGbPIot.jpg

https://www.google.cz/maps/@50.6666179,14.0171723,3a,75y,36.85h,68.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYItwqJEJ4zpqhK6ecw_GEg!2e0!7i13312!8i6656?dcr=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Tak dneska v noci (ve 4 ráno) si nás MP taky vyhnátla - cca 15 aut - všichni ti, co stáli jakoby čumákem v protisměru - přijel jsem jednosměrkou do obousměrky a nechal to na levé straně, Jestli mi budou tvrdit, ať příště jedu na další křižovatku (kde je tramvajový pás) a pojedu nevím kam, se legálně otočit, ať stojím "správně" a následně při odjezdu se zase budu muset otáčet - jelikož navazuje jen jednosměrka, tak si mě tam asi nechají, jelikož je nazvu bandou .... chjo

 

jo a auta, co stáli v oblouku křižovatky a v zákazu stání neměla nic :D :D :D

Editováno: , autor: LuCasX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...