Přejít na obsah

Výměna USB portu za novější typ pro Swing II


Doporučené příspěvky

Po výměně chromatického Swingu za novější Swing II s dotykovým displejem 5"  je po uvedení do provozu nefunkční externí USB. Pro jeho zprovoznění je nutné zakoupit nový USB port s označením 5Q0 035 726 N, cena cca 900,-  a tento vyměnit. Pro výměnu USB  portu se musí vyjmout autoradio, panel climatronicu a nakonec plastový nosič USB a AUX portu. Pro zprovoznění je nutné ještě vyměnit propojovací kabel, protože stávající do USB portu nepasuje a schází mu napájení 5V. Jelikož propojovací kabel ve  Škodovce stojí cca 2000,- Kč, tak jsem se to rozhodl řešit jinak a levněji :)

V prvním kroku je třeba upravit stávající konektor na propojovacím kabelu, kde je nutné odříznout jeden plastový výčnělek a pak už konektor lze zasunout do nového USB portu. Dalším krokem je přivedení scházejícího napájení, které přivedeme ze zeleného konektoru piny 3, 4 kde pin 3 je minus a pin 4  plus (na fotkách je plus bílý vodič). Jako propojovací kabel jsem použil propojovací vodiče ze starého PC, kde jsou vodiče již osazeny potřebnými konektory. Pokuď možno, tak volty ty vodiče, které mají větší průřez. Já jsem použil dva vodiče, které měly konektor již v plastovém pouzdru a do nového USB portu pasovaly bez dalších úprav. Z druhého konce je nutné vyjmout piny, které pak přijdou nasunout do zeleného konektoru autoradia. Pro vyjmutí pinů je nejlepší plastové pouzdro rozříznout lámacím nožem a piny bez poškození vyjmout. Piny je třeba pak správně otočit, aby do zelené plastové patice řádně zapadly a nešly rukou  vytáhnout. Je třeba taky samozřejmě dodržet polaritu.

Pak už zbývá jen vše zapojit a  poskládat. Výsledkem je pak funkční USB port a ušetřené 2000,- za originál propojovací kabel :)

339f9aas-960.jpg

20170924_171946.jpg

20170924_180134.jpg

20170924_180051.jpg

20170924_180305.jpg

20170924_164517.jpg

20170924_183221.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

řešil jsem to samé na Boleru co jsem dával za to samé rádio co ty, jen teda jsme dal 5Q0 035 726 B, ten stál nějakých jen 200Kč, byl z PL a teď se mi USB neustále odhlašuje a přihlašuje což je dost nervující, protože když mi hraje třeba SD a USB se odhlásí a přihlásí, tak začne najednou hrát...teď řeším čím to je..jestli tím USB modulem nebo jestli vynechává napájení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typově máš USB modul správný a kabel nikdy nenahrazuji, jen lze místo tohoto řešení dát originální konektor za cca. 150,- CZK - 8V0035750A. Pak se to jen zapojí dle schématu. Je jiný typ pro Bolero MIB1 a pro MIB2 Entry(Swing). To Nko také není univerzál, ale je to určené přesně k softwarové verzi MIB Entry.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já teda dal k BOLERU MIB1 5Q0 035 726 B ,ale taky na základě (jiného) ruského fóra...

@ferda25

Jaký je Jirko správný USB port pro Bolero MIB1 a Swing MIB2? Mohl bys nám poradit ?

 

Jinak pro účely Swingu je 8V0035750A super řešení, já jelikož předělával Swing na Bolero jsem musel koupit celej kabel 5E1970316D

což bylo nějakých 800,-Kč                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mohl by zde někdo fundovaný napsat, jaké USB porty k čemu jsou resp jdou ?

Spousta lidí přehazuje starý swing za nový, případně za MIB1 Bolero či Amundsena a bylo by fajn vědět co a jak.

Jde o to že třeba někdo zbytečně kupuje drahý 5Q0 035 726 N  a přitom by mu třeba stačil obyčejnější 5Q0 035 726 B atd.,

něco jako že stačí když nemáte mirrolink a carplay a tak není třeba kupovat dražší E

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

je to mozna otazka na @ferda25 ale mate nekdo presne zapojeni konektoru na MIB2 Entry ?

 

tak jak se na tom ruskem foru ukazuje jde pripojit Kamera a USB port

 

Premyslim prave nad natazenim kamery a pritom doplneni Bluetooth HF tam bude potreba Mikrofon ze stropniho svitidla

 

Tak si rikam kdyz to uz jednou rozeberu tak at to udelam vse

 

Potreboval bych tedy zejmena

 

- zapojeni konektoru

- cislo dilu USB zda muzu pouzit viz vyse 5Q0 035 726 x

- cislo dilu mikrofonu nasel jsem 3B0 035 711 B

- kameru jsem nasel, ale nemam potrebnou kabelaz ke kamere

 

a pak to cele zprovoznit a nakodovat....

 

poradi nekdo prosim viz vyse? i treba jaky kabel si mam na kodovani koupit?

 

 

Dekuji moc  :-)

 

dodatek: nejaka schema jsem nasel ale nevim zda je aktualni, s tim ze kam se pripojuje kamera?

 

 

 

eab8576s-1920.jpg

Editováno: , autor: chobott
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Super, diky moc ...

Můžeš prosim, vice rozvest to vyndani pinu?

Chapu to tak, že patice, která je u mikrofonu a která se zapojuje do radia zůstane a ta co tam teď je(stavajici v autě), tu vypinujes a vyndane piny prepinujes k patici od mikrofonu?

Diky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to asi tak to co jsem koupil na Aliexpresu je mikrofonni kabel urceny ke starsimu radiu RNS315 kde je jiny plastovy konektor.

 

Takze kdyz me to prislo a pokud budes zapojovat no novych radii MIB/MIB2 pak jen vezmes nejaky spendlik v tom konektoru je dutinka ktera ma na boku plíšek ten pomalu zamacknes u obou pinu pak je vlozis do spravne pozice na konektoru Quadlock a je to :)

 

 

MIB2 Diagram.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Díky radám "Rady4", jsem zprovoznil USB ... Vse frčí jak má... Jen v navode jedna chybka (na fotkách je to dobře):

PIN 3 je + (bílí drát na force)

PIN 4 je -  (zelený drát na fotce)

 

Díky radě "korcaka" jsem koupil a zprovoznil mikrofon (1 je + (bílí drát) ; 7 - (černý drát) vstup pro mikrofon)

 

Děkuji

Miloš

Editováno: , autor: Miloš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...