Přejít na obsah

Plasič kún kemo M100N


peter brachna

Doporučené příspěvky

Dobrý deň poprosil by som radu kde pripojiť plasič kún kemo m100n, aby pri naštartovaní vypol?

Ďakujem

 

 

Účinný vodeodolný ultrazvukový odpudzovač / plašič kún, myší a potkanov. 

Toto zariadenie vysiela v nepravidelných intervaloch veľmi intenzívne ultrazvukové tóny s frekvenciou cca 23 kHz. Vďaka tomu je odpudzovač obzvlášť účinný, pretože je vylúčené, aby si naň zvieratá zvykla. Odpudzovač je napájaný z autobatérie (12V) a je určený prevažne pre ochranu automobilov, karavanov, lodí, lietadiel, poľnohospodárskych strojov a pod. Zapája sa tak, aby došlo automaticky k jeho aktivácii po vypnutí zapaľovania, to však neobmedzuje oblasť jeho využitie len na automobil. 

Vlastnosti: 
- vodeodolný (odolný proti nečistotám a vlhkosti), 
- funkcia mäkkého štartu - neruší palubný počítač, 
- piezo-ultrazvukový keramický reproduktor s guľovou hliníkovou membránou, 
- vhodný pre vozidlá s CAN zbernicou, 
- indikácia prevádzky LED diódou. 

Technické údaje: 
napájacie napätie: 11 - 15 V / DC (autobatérie) 
priemerná spotreba el. prúdu: < 2 mA 
veľmi malý príkon: cca 0,1W 
frekvencia ultrazvukového signálu: cca 23 kHz 
vyžarovací uhol: cca. 140 ° 
hlasitosť: max. 100 dB ± 20% 
teplotný rozsah: -25 až 80°C 
vstavaná ochranná poistka: F500mA (umiestnená v ľahko prístupnom držiaku poistky) 
rozmery: 72 x 50 x 28 mm 
hmotnosť: 97g 
homologácia pre použitie v motorových vozidlách: E1 (európska homologizácia vydaná v SRN). 
 

M100N.jpg

Návod.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

@peter brachna já jsem se s tou plašičkou nepáral..autoelektrikář říkal, že to stejně skoro nic nebere a at normálně připojím kablíky na  oba poly na baterce a vůbec to neřeším..to, že při jízde pak nevypne a běží to stále ničemu nevadí..

 

a mimochodem, já jsem si pořídil tu dražšší Kemo M180 a stejně tam leze mrcha..mně to tedy nepomohlo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že F3 šla do garáže, tak jsem to přehodil do VW,

mám to na stejném místě, jen jsem použil  kousek lakované pásoviny tuším od držáku na květníky,

takže to nemám utopené a mám to vodorovně namířené na koso přes motor. 

Ve starém autě mi udělala kuna hnízdo na motoru z hlukové izolace co mi vytrhala, tak jsem jí to tam pěkně nasměroval.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to zle namontované....

Ja som to dal takto aby to smerovalo dolu, nakoľko kuna sa dostane okolo kolesa do motorového priestoru a mám kľud, zapnuté to mám nonstop!

Cez leto som to vypol asi na 2-3 dni a už bolo pobehané, tak nonstop a kľud.

 

 

2.jpg

 

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je zle namontované, ale funguje to dobře a tak s tím nic dělat nebudu.

Když to nasměruji ke kolesu kudy fakt chodí, tak bych měl obavu,

že u druhého kolesa to nebude fungovat dostatečně a kuna proleze a bude nahoře na motoru opět hodovat.

Takhle tam možná nakoukne, ale ihned auto opustí a půjde jinam :).

Jinak dříve jsem používal sprej od Sheronu, fungovalo to dobře, ale negativem bylo, že to sloužilo i jako lapač prachu.

Takže aplikace jen na hlukovou izolaci. Kamarád to nastříkal rovnou na motor a strašný...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Včera jsem tam zrovna koukal...nechal jsem schválně prach co tam byl,

normálně to občas pošlechtim a ani stopa, že by slepici hledala, prostě tam už nebyla.

Ale slyšel jsem souseda, jak je nasranej...je lakomej cokoliv koupit a žere mu jeho žebřiňák (Dacii Lodgy).

Má tam nachystanou klec a nic, je chytrá.

Editováno: , autor: Čečulák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...